Kaip atpratinti vaiką nuo miegojimo kartu (145)

Nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje.

Vaikas jau išaugo kūdikystę, tačiau vis dar miega jūsų lovoje? Jei miegojimas kartu su vaiku nekelia jums nepatogumų, mėgaukitės šiuo potyriu: nėra konkretaus amžiaus, kada vaikas privalėtų pradėti miegoti savojoje: anksčiau ar vėliau, jis vis tiek išsikraustys, greičiausiai savo noru.

Tačiau, jei miegas kartu trukdo gerai pailsėti ir išsimiegoti arba jei miegas kartu tampa iššūkiu intymiam gyvenimui, greičiausiai norėsite vaiką „iškraustyti“ į jo lovytę. Jei vaikas labai priešinasi perkraustymui, greičiausiai tam yra rimtų priežasčių, kurias reikėtų pašalinti iki kraustymo – kitaip vaikas jausis nesaugiai, nemylimas ir apleistas.

Kaip paskatinti vaiką miegoti savo lovoje:

 • Tinkamai paruošk vaiko kambarį. Pasistenk, kad vaiko kambaryje butų jauku ir malonu miegoti.
 • Leisk vaikui išsirinkti patalynę. Dauguma vaikų turi ryškų savininkiškumo jausmą, todėl turėdami SAVO patalynę jie nenorės su ja skirtis. Kad patalynė būtų dar „savesnė“, leisk vaikui pačiam ją išsirinkti.
 • Dienos miego guldyk į vaiko lovytę. Tai gali būti pereinamasis etapas, kuomet naktį leidi vaikui miegoti bendroje lovoje, tačiau dienos miego metu po truputį pratini prie jo lovytės.
 • Miegok su vaiku jo kambaryje. Pirmas kelias dienas – jei vaikui to reikia – gali miegoti jo kambaryje. Kitiems vaikams pakanka to, kad vienas iš tėvų pabūna šalia, kol jie užmiega.
 • Suraskite miego „partnerį“. Pereinamuoju periodu labai gali pagelbėti Mylimukas: mėgiamas žaisliukas užklotėlis ar maitinimo metu naudojamas marliukas. Susiraskite „miego partnerį“ dar iki persikraustymo – kartu su juo vaikui išsikraustyti bus jaukiau, jis nesijaus vienišas ir atstumtas.
 • Nupirkite lovytę žaisliukui. Pažaiskite vaidmenų žaidimą, paskatindama vaiką migdyti žaisliuką žaislinėje lovytėje – tai gali padėti vaikui suprasti, kad kiekvienas turi miegoti savoje lovytėje. Tiesa, jei vaikas nori miegoti su savo žaisliuku, šis būdas nebus labai veiksmingas. 

Jei vaikas reguliariai sugrįžta į jūsų lovą, tačiau tai nėra susiję su prasta vaiko savijauta, liga ar naktiniais košmarais, grąžink jį atgal į jo lovytę ir pabūk su juo kurį laiką iki jis nurims arba užmigs. Kartais prisiversti atsikelti ir padaryti tai gali būti sunku, ypatingai tuomet, kai vaikas įsėlina nepastebėtas ir kurį laiką ramiai miega kartu su jumis. Tačiau jei norite atpratinti nuo šių žygių, turite prisiversti tai padaryti. Kad vaikas įprastų miegoti savo lovoje, turite būti nuoseklūs ir atkaklūs – jei nusileisi vieną kartą, procesas greičiausiai užsitęs.

Kada vaiką reikėtų priimti į savo lovą?

Vieni specialistai sako, kad to niekada neturėtum daryti, nes tai sukuria precendentą, ir vaikas to gali tikėtis ateityje.  Kiti gi sako, kad vis tik gali būti išimčių, o būtent:

 • Jei vaikas serga. Sergančiam vaikučiui būtina tėvų priežiūra, jam reikia daugiau šilumos ir rūpesčio, tačiau, vos pasveikęs, jis turi grįžti į savo lovytę.
 • Jei vaikas susapnavo naktinį košmarą. Po blogo sapno vaikas būna labai išsigandęs, tad priimdami jį į lovą jį nuraminsite ir leisite pasijausti saugiai. Kita medalio pusė – jei leisite vaikui likti jūsų lovoje, jis gali pamanyti, kad jo lovytė išties yra nesaugi. Be to, nepamiršk, kad mažyliai yra tikri gudruoliai: nenorėdami miegoti vieni, jie gali pradėti simuliuoti išgąstį ar baimę, taip bandydami suminkštinti jūsų širdis. Tokiu atveju išsiaiškink, kodėl jis tai daro ir veik atitinkamai. 

Naujausi komentarai

 1. salvi
  salvi prieš 1 m.

  asesumama parašė:
  Gal kazko issigando. Yra teke girdet tokiu istoriju. Ir musu rate panasiai yra buve. Mano drauges vaikui buvo su svetaines sofa - issigando baliono, kuriuo mano sun…

  bet diena miega savo lovytei...tik nakty niekaip..

 2. User has not uploaded an avatar
  v.n. prieš 1 m.

  @kvietkelis@ parašė:
  jo, pirmoji klaida-migdyti vaika su savim ilgiau negu pirma men. Mano dickiui jau 7m , bet jis mielai miegotu su manim kartu. Prisiekiau sau, kad su maze taip nebus…

  jusu mazajai 2 m. visgi ja migdot kartu ar atskirai?

 3. giedre10
  giedre10 prieš 10 mėn.

  as tai atsiguldavau kartu su vaiku i jo lovyte,uzmiega,ir tada as einu i savo lova,ir viskas ramu,o jei uzmiega mano lovoje,tai palaukiu kol uzmiega,tada pernesu i jo lovyte,

 4. lydekaite
  lydekaite prieš 10 mėn.

  Aš su vaiku miegojau galima sakyti vieoje lovoje. Pristūmiau lovelę jo, nuėmiau šoną ir taip lyg viena lova patapo. Jis miegojo savo lovelėje, bet šalia manęs ir taip nuo pat gimimo. Niekada neatpratinau, atėjo laikas ir pats paprašė savo lovos. Jam buvo 2,5 metukų kaip pasakė svečiuose jok norėtų tokios lovos kaip jie turi. Po kiek laiko vėl jis ėmė kalbėti apie lovą kur reikia ją pastatyti. Na ir pribrenro reikalas atsiskirti. Be jokių pykčių, pripratinimų. Nuo pirmos dienos kuo puikiausiai miegojo savo atkiroje lovoje, tik ryte atbėgdavo pas mane į lovą.

 5. SimKub
  SimKub prieš 3 mėn.

  Na va galiu pasidalinti savo patirtimi... Mūsų mergytė nuo metukų bijojo lovytės. Miegojo su mumis. Dabar jai 3metai, pradėjo miegoti lovytei, nes papasakojau pasaką apie miegelio fėja, kuri jei ji miegos lovytėje ateis naktį ir atneš skanėstą na va pora savaičių sekmingai miega lovytei, ryte atsikėlus buna patenkinta kad fėja juvo atėjus ir kažką skanaus atnešė.