Vaiko miegas visą naktį (550)

Nors dažnai tėvai galvoja, kad neramus kūdikio miegas yra didesnė problema jiems, o ne vaikui, iš tikrųjų miego trūkumas, dažni nubudimai lygiai taip pat vargina ir patį kūdikį. Dėl to jam gali būti sunkiau mokytis naujų dalykų, jis gali tapti irzlus, dažniau sirgti (dėl prasto miego ar jo trūkumo susilpnėja imunitetas).

Ką daryti, kad kūdikio miegas taptų kuo ramesnis? Visų pirma, tėvai turi pasirinkti geriausiai vaikui tinkantį migdymo ir miegojimo būdą. Pavyzdžiui, neramiam kūdikiui geriau gali būti miegoti su mama. Kiti kūdikiai ir jų tėvai išsimiega geriau, jei miega savo lovose.
Jei nusprendėte, kad mažylis turi miegoti savo lovytėje, o jūs norite kuo rečiau keltis naktį, padėkite savo vaikui išmokti užmigti pačiam. Vieni kūdikiai tai išmoksta padaryti savaime, kitiems gali reikėti pagelbėti, pasitelkiant vieną iš mokymo užmigti pačiam metodų (Savarankiško nusiraminimo, Ilgo atsisveikinimo ar Ferberio).

Nepriklausomai nuo pasirinkto metodo, miego specialistai sutaria, kad yra trys esminiai dalykai, padedantys vaikui (ir jo tėvams) išmiegoti visą naktį:

1. Dienotvarkė (guldymas tuo pačiu laiku).
2. Pasiruošimo miegui ritualas.
3. Migdymas be pagalbinių priemonių (maitinimo, supimo ir pan.) 

O jau kaip turėtų vykti pats migdymo procesas, priklauso tiek nuo kūdikio temperamento, tiek nuo tėvų požiūrio, nusiteikimo ir galimybių. Pavyzdžiui, vienas didžiausiu iššūkių tėvams yra vaiko ašaros prieš miegą, ypač jeigu verkimas tęsiasi ilgai. Pediatrai nesutaria, ar geriau leisti kūdikiui „išsirėkti“ ar reikėtų jį raminti. Kai kurie, pavyzdžiui Richardas Ferberis, Ferberio metodo autorius, mano, kad tai geras būdas mokyti vaiką užmigti pačiam. Ferberio metodas pataria leisti kūdikiui verkti, o tėvai turėtų užeiti į kambarį mažylio tik pažiūrėti, pakalbinti, tačiau neimti jo ant rankų, nesūpuoti, nemaitinti. Šio metodo šalininkų nuomone, vaikas nežino, kas jam geriausia, ir verkia, kad gautų tai, ko nori. Jeigu tu reaguoji į naktinį verksmą fiziniu dėmesiu, tik skatini taip elgtis visada. 

Kiti teigia, kad toks stresas yra žalingas kūdikio psichikai, jog kūdikiui negalima leisti įsiverkti, reikia jį būtinai nuraminti. Dar kiti laikosi „aukso vidurio“ ir mano, kad tėvai neturėtų bėgti į kūdikio kambarį kaskart jam naktį suinkštus ar pravirkus; kartais kūdikis, keliskart suverkęs, pats greitai vėl užmiega.

Kas link naktinių maitinimų, vieningos nuomonės taip pat nėra. Vieni teigia, kad jau 3 mėn. kūdikis gali išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kiti teigia, kad iki vienerių metų vaiką būtina pamaitinti bent kartą per naktį. Žinoma, visos šeimos miegas būtų ramesnis, jei naktinių maitinimų nebūtų, tačiau alkanas kūdikis miegoti vienaip ar kitaip negalės, todėl reikėtų atsižvelgti į individualius mažylio poreikius. Jeigu tavo kūdikis vis dar pabunda vidurnaktį valgyti, pasistenk, kad jie būtų kuo tylesni ir ramesni, maitink nedegdama ryškios šviesos, kalbėk pašnibždomis. Greitai turėtum atpratinti jį nuo naktinių maitinimų.

Naujausi komentarai

 1. galadriel
  galadriel prieš 1 mėn.

  seima.seima parašė:
  Mamos ka daryt kad mergaite nesikeltu taip anksti? Nesvarbu ar nakciai eina gulti 21val ar 22val ar 20val, visada apie 5val ryto pradeda budinetis. Gal jai cia tode…

  Gali būti toks etapas. Man pusmetį kėlėsi apie 5 ryto nepriklausomai kada miegoti nueidavo. Paaugo ir 7 rytai pradėjo prasidėti.

 2. Debeselis_ prieš 1 mėn.

  seima.seima parašė:
  Mamos ka daryt kad mergaite nesikeltu taip anksti? Nesvarbu ar nakciai eina gulti 21val ar 22val ar 20val, visada apie 5val ryto pradeda budinetis. Gal jai cia tode…

  Čia toks etapas ir tikrai praeis (vieniem greičiau, o kitiems ilgiau užtrunka). Čia gali būti vadinamoji "Sleep Regression" ir trunka nuo 2 iki 6 savaičių. "Sleep Regression" pasireškia 4 mėnesių kūdikiui, 8/9/10 mėnesių kūdikiui ir 18 mėnesių vaikui tai susiję su tam tikrais naujais potyriais, pvz.: išmoko apsiversti, stovėti, vaikščioti, kalbėti, ar pan.
  Mano vaikas kėlėsi irgi 5 val ryto kokį mėnesį, kai ėjo 8 mėnuo. Vėliau viskas susitvarkė ir vėl pradėjo keltis 6-7 ryto visada jis ankstyvas buvo, nes ir eina miegoti nuo 19 val.

 3. Camile3 prieš 1 mėn.

  akvile84 parašė:
  Taip, yra išimčių, bet aš savo aplinkoj tik vieną mergytę žinau, kuri nuo gimimo ismiegodavo po 10,veliau 12val nevalgius, bet dauguma naujagimių keliasi ir daug ka…

  Aš irgi žinau tokį berniuką, kuris ne tik naktį idealiai miegojo, bet ir diena po 4 val dar išmiegodavo iki 4 metų Bet jis ir buvo begalo ramus vaikas. Tačiau tai vienintelis toks man žinomas, o visi likę keliasi naktim ne tik pirmus menesius, bet ir 2-3 metus manasis 6-12 mėn kėlėsi kas 1-2 valandas, tai galiu tik paguosti autorę, kad prie visko priprantama ir db kai keliasi 1-3 kartus per naktį, tai jau visiškai nevargina dar ir pati prabundu iš įpročio, kad apklostyti

 4. Diatrix
  Diatrix prieš 1 mėn.

  Kai susilaukiau pirmagimio, posakis ,,miega kaip kūdykis'' man pradėjo skambėt kaip juodas humoras Bet viskas praeina, išaugama iš tų atsibudinėjimų, ir kadangi namuose turiu ir beveik 2 metų vyruką, ir jau beveik 2 metrų ūgio vyresnėlį, galiu pasakyt-puikiai miega paaugliai, reikia gerai į ausį užbaubti, kad į mokyklą pažadintum Taigi, kantrybės, mamytės, ateis miego per naktį laikas visų visų vaikučiams anksčiau ar vėliau

 5. Ingka
  Ingka prieš 1 mėn.

  Diatrix parašė:
  Kai susilaukiau pirmagimio, posakis ,,miega kaip kūdykis'' man pradėjo skambėt kaip juodas humoras Bet viskas praeina, išaugama iš tų atsibudinėjimų, ir kada…

  Teisingai pastebeta del posakio as irgi po menesio pusiau nedamiegotu naktu taip pat ivertinau visus posakius