Vaikų dantų dygimas

Labas!

Pirmieji dantukai

Paprastai pirmieji pieniniai dantukai vaikams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti ir taip, kad pirmieji dantukai išdygs gerokai anksčiau (pvz. 3 mėn.) arba atvirkščiai ‐ pirmi dantys išdygs sulig pirmuoju gimtadieniu.

Pasitaiko ir naujagimių su pradygusiais dantukais, tačiau tai retas atvejis ‐ taip nutinka tik vienam iš 2000 gimusiųjų.

 
Prasikala
(mėnuo)
Iškrenta
(metai)
1Centriniai kandžiai 6 - 7
2Centriniai kandžiai 6 - 7
3Šoniniai kandžiai 7 - 8
4Šoniniai kandžiai 7 - 8
5Krūminiai dantys 9 - 11
6Krūminiai dantys 9 - 11
7Iltiniai dantys 10 - 12
8Iltiniai dantys 9 - 12
9Krūminiai dantys 10 - 12
10Krūminiai dantys 10- 12
Parsisiųsk schemą, kurioje galėsi žymėti savo mažylio dantukų dygimą. Atsisiųsti schemą

Ankstyvo arba vėlyvo dantų dygimo priežastys

Dantų dygimui įtakos gali turėti sunkios ligos, vaiko medžiagų apytakos sutrikimai ir kitos priežastys, tačiau tai yra labai reti atvejai. Jeigu jūsų vaikas yra sveikas ir vystosi normaliai, nerimauti dėl to, kad dantukai išdygo anksčiau ar vėliau, nereikėtų.

Ankstyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • gimdyvė yra labai jauna;
 • per didelis naujagimio svoris;
 • tymai;
 • paveldimumas;
 • hormonų veiklos sutrikimai.

Vėlyvo dantų dygimo galimos priežastys:

 • sunkios ligos, pvz. rachitas, įvairios ūminės infekcinės ligos;
 • medžiagų apytakos sutrikimai;
 • per mažas naujagimio svoris;
 • sutrikimai embrioninio vystymosi stadijoje.

Dantų dygimo požymiai

 • Paraudusios ir patinusios dantenos dantukų dygimo vietoje;
 • Pagausėjęs seilėtekis;
 • Didelis kūdikio noras kandžiotis ir kišti pirštus į burnytę. Kandžiojama viskas kas yra pasiekiama - savo paties ir mamos pirštai, žaisliukai ir visa kita, ką galima paimti ranka ir pridėti prie burnytės;
 • Padidėjęs irzlumas;
 • Dažnesni prabudimai naktį bei miego sutrikimai;
 • Gali būti neaukšta temperatūra.

Kai kurie vaikai pirmųjų dantų dygimą išgyvena lengvai, kiti - sunkiau. Štai patarimas kaip pagelbėti savo vaikui tokiu metu: išbandyk priemones, kurios šalčio pagalba slopina skausmą bei uždegimo simptomus. Tai gali būti įvairūs kramtukai pripildomi šaltu vandeniu arba šaldymo kameroje kelias minutes vėsintas merliukas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  ig.ne. prieš 2 sav.

  alijabert parašė:
  Nu nežinau, bet aš čia matau tik pienlige. Ne dantukus. Ypač antroje nuotraukoje. Gal net stomatitą.

  na, gydytoja sake, kad tikrai rodosi dantys. Stomatitas gi puslelem buna pazenklintas, vaikas net prisiliest neleistu... cia tikrai jo nera Bet aciu uz pamastymus.

 2. User has not uploaded an avatar
  Li.Renata prieš 1 sav.

  ig.ne. parašė:
  Sveikos, mamos! Noriu paklausti, kadangi turiu 2 mėnesių berniuką, esu naujai iškepta mama ir įdomu, ar tai jau dantukai? Bala sulyg diena, vaikas irzlus.. atsiradę…

  Mums 3 mėnesiai ir 3savaitės, lygiai taip pat dantenos atrodo iltinių dantukų vietoj, tik dar patys dantukai neprasikalę, tiesiog raudona, kaip pas Jus pirmoj nuotraukoj. Antroj nuotraukoj labai aiškiai pas Jus matosi dantukai! Sveikinam sulaukus taip anksti dantukų! 👌🤗

 3. User has not uploaded an avatar
  ig.ne. prieš 1 sav.

  Li.Renata parašė:
  Mums 3 mėnesiai ir 3savaitės, lygiai taip pat dantenos atrodo iltinių dantukų vietoj, tik dar patys dantukai neprasikalę, tiesiog raudona, kaip pas Jus pirmoj nuotr…

  Kaip malonu gauti tokį jaukų atsakymą! įdomu išties, kada gi prasikals... Nors būna ir ilgai užtrunka. Visgi seilių jau fontanai, pirštai, kumštukai burnoj nuolat 😃 ir irzlumas dažnas svečias 😔 o dar tik 2 mėn ir beveik 2 sav.

 4. User has not uploaded an avatar
  Li.Renata prieš 6 d.

  ig.ne. parašė:
  Kaip malonu gauti tokį jaukų atsakymą! įdomu išties, kada gi prasikals... Nors būna ir ilgai užtrunka. Visgi seilių jau fontanai, pirštai, kumštukai burnoj nuola…

  Tikrai, būna matosi, kad dantukai, patvirtina ir daktarė, bet išlenda po mėnesio, dviejų ar net daugiau.. bet pas Jus manau du jau tikrai bus greitai, matosi viršūnėlės dantukų 👍

 5. Xrust
  Xrust prieš 5 d.

  ig.ne. parašė:
  Kaip malonu gauti tokį jaukų atsakymą! įdomu išties, kada gi prasikals... Nors būna ir ilgai užtrunka. Visgi seilių jau fontanai, pirštai, kumštukai burnoj nuola…

  Sveiki pas mus panasi situacija, mergytei 2men ir savaite ir siandien visa diena vienas kumstis pastoviai burnyteje 🙈 Irzli pasidare, tai sypsosi, tai verkia. Ir dabar i vakara pamaciau virsuj kaireje puseje ant dantenu balta taskeli kaip pas jus antroje nuotraukoje. Tai nejaugi dantukai dygsta?? 😯😯