Vaisiaus vandenys: kada ir kodėl nubėga? (127)

Plėvę, kurioje laikosi vaisiaus vandenys, sudaro kolageno ląstelių audinys. Šio audinio patvarumas gali sumažėti dėl hormonų veiklos, jis gali neatlaikyti padidėjusio gimdos spaudimo ar plyšti prasidėjus gimdymo sąrėmiams. Kai plėvė nebeatlaiko, vandenys nubėga. Nubėgus vandenims, neužilgo (bet vargu ar tuojau pat) turėtų prasidėti gimdymas. Tačiau būna ir taip, kad rimti sąrėmiai prasideda anksčiau, nei nubėga vandenys.

Filmuose turbūt ne kartą teko matyti, kad vaisiaus vandenys nubėga labai dramatiškomis aplinkybėmis – vidury gatvės ar tokioje aplinkoje, kur daug žmonių, o gimdymas prasideda vos ne iškart po to. Tačiau taip netikėtai vandenmaišis plyšta mažiau nei 15 moterų iš šimto. Be to, balutė retai kada būna tokia didelė – paprastai sušlampa tik kelnaitės. Dažnai vaisiaus vandenų nutekėjimą būna sunku atskirti nuo šlapimo nelaikymo (dažnos nėštukių bėdos, kylančios dėl spaudimo šlapimo pūslei). Vienaip ar kitaip, panikuoti nereikia: po vandenų nubėgimo gali praeiti net ir kelios valandos, kol prasidės pirmieji sąrėmiai. Jei vandenys nubėgo arba įtari, kad jie šiek tiek prateka, tuojau pat paskambink savo gydytojui arba akušerei (be panikos!).

Naujausi komentarai

 1. Anemun
  Anemun prieš 5 mėn.

  feidi88 parašė:
  sveikos ir mane kamuoja nerimukas, jau antra diena kaip pasikeite mano isskyru konsistencija, jos tapo labiau vandeningos, kartais isbega kaip ir skaidrus vanden…

  Sakyciau kad normalu i nestumo gala kazkiek padaugeja iskyru nes pilvas auga spaudzia maksti.O seip jai kazkoks neduodantis ramybes itarimas kamuoja apsilankykit pas savo gine.

 2. User has not uploaded an avatar
  Romita prieš 5 mėn.

  skaiste88 parašė:
  Tikriausiai kvailas klausimas, bet... kai nubega vandenys iskart i ligonine reikia vaziuoti?

  manau kuo greičiau, tuo geriau. juk pačiai ramiau medikų priežiūroj

 3. User has not uploaded an avatar
  juzeta prieš 2 mėn.

  Merginos ar turetoj kuri perdaug vandenu ar gerai pagimet ar nepagimdet anksciau ar vaikucui viskas buvo gerai.

 4. karusele123
  karusele123 prieš 1 mėn.

  Sveikos man į kelnaites nubėga po lašeli vandenų. Bent jau aš manau kad tai vandenys. Ką man daryti? Pirmas nėštumas, neisivaizduoju.

 5. skaistepa
  skaistepa prieš 1 mėn.

  karusele123 parašė:
  Sveikos man į kelnaites nubėga po lašeli vandenų. Bent jau aš manau kad tai vandenys. Ką man daryti? Pirmas nėštumas, neisivaizduoju.

  Vaistinese yra pirkti spec paketai kurie pagal spalva parodo ar tai vandenys ar ne