10 taisyklių, kurių laikosi laimingos mamos

Laime spinduliuojančios mamos būna skirtingos - vienos jaučia pilnatvę leisdamos laiką namuose, kitos nenustygsta vietoje ir nuolat lekia, trečios susilaukia būrio vaikų, tačiau, atrodytų, nė trupučio nepasikeičia. Jų gyvenimo būdas, požiūris į šeimą ar vaikų auklėjimą gali skirtis, tačiau jos tikrai laikosi kelių pagrindinių taisyklių...

1. Paprašykite pagalbos


Laimingos mamos puikiai supranta, kad jos nėra tobulos ir dėl to nė kiek nesijaudina!
Savarankiškumas ir stiprybė, žinoma, puikios savybės, tačiau privalote leisti sau atsipūsti. Nedvejokite ir paprašykite pagalbos iš kitų šeimos narių ar giminaičių, draugų ar kaimynų.

2. Planuokite, bet...

Susidarykite aiškų darbų planą ir jo laikykitės - įtraukite ne tik darbus, namų ruošos užduotis, bet ir laisvalaikį, laiką buvimui su šeima.
Svarbu ne tik planuoti laiką, bet ir nepasiduoti perdėtam perfekcionizmui, nesijaudinti, jeigu plano ne visuomet pavyksta laikytis, jeigu jį tenka pakeisti, o kartais ir tiesiog išmesti šiukšliadėžėn. Juk gyvenimas su vaikais būna nenuspėjamas!

3. Išlįskite iš namų

Sakoma, kad namuose geriausia, tačiau tą suprasti galime tik bent retkarčiais iš jų ištrūkę.
Aplinkos pakeitimas įkvepia ir suteikia naujų jėgų, tad būtinai kasdien bent valandėlei išeikite iš namų. Šiltai apsirenkite ir apsukite kelis ratukus su vežimu ar kieme pažaiskite su vaikais, nubėkite porą kilometrų parke ar tiesiog į termosą prisipilkite kavos, atsisėskite ant suolelio gražioje vietoje ir ją su pasimėgavimu išgerkite. Užtruksite pusvalandį (per kurį nei vaikai nukentės, nei namai sugrius), o nuotaika kaip mat pasitaisys!

4. Pamiegokite

Motinystė (ypač mažyliui vos gimus) - didelė laimė ir... labai mažai miego. Miego stoka lemia subjurusią nuotaiką, apetito sutrikimus, gali būti susijusi su galvos skausmu, imuniteto nusilpimu.
Stenkitės ištaikyti kuo daugiau progų nusnūsti, miegokite tuomet, kai miega jūsų vaikelis ir nesigraužkite dėl neplautų grindų ar nesulankstytų skalbinių. Jūsų poilsis ir gera savijauta yra ženkliai svarbiau!

5. Sportuokite

Moksliniai tyrimai rodo, kad sporto metu ima skirtis laimės hormonai, aktyviau veikia smegenys, suintenstyvėja kraujotaka, pagerėja virškinimas. Pasportavę jaučiamės geriau ir fiziškai, ir emociškai.
Suprantama, kad ne kiekviena moteris turi laiko ir lėšų kasdien lankytis sporto klube, tačiau visos gali skirti 10 minučių mankštai. Stumdydamos vežimą vis sustokite ir padarykite nedideles pratimų serijas. Pavyzdžiui, 10 pritūpimų, vėl 15 min. pastumkite vežimą, sustokite ir padarykite 10 įtūpstų, trečią kartą sustojusi pašokinėkite ir t.t.

6. Rūpinkitės sveikata

Sveikatą, didžiausią mūsų turtą, imame vertinti tik ją praradę. Labai svarbu imtis prevencinių priemonių, profilaktiškai tikrintis sveikatą ir skubėti pas gydytoją kilus bent menkiausiam įtarimui.
Nepamirškite ir sveikos gyvensenos: išsimiegokite, pajudėkite, valgykite subalansuotą maistą, išmokite valdyti stresą. Juk tik būdamos sveikos ir energingos galime suteikti savo vaikams viską, kas geriausia!

7. Atsipalaiduokite

Dar vienas vaiko sudaužytas puodelis tikrai gali išmušti iš vėžių, tačiau galime į šią situaciją pažvelgti su humoru. Nupirkite jam plastikinius indus!
Laimingos mamos žino, kad gyvenimas nenuspėjamas, daugelio dalykų pakeisti negalime, tad galime arba graužtis, arba atsipalaiduoti ir bent retkarčiais užsimerkti.

8. Skirkite laiko romantikai

Romantika, meilė ir seksas yra svarbios sėkmingų santykių dalys. Susilaukus vaikų antroji pusė bei dviejų žmonių santykiai dažnai nebėra prioritetas ir tai normalu, tačiau jų apleisti jokiu būdu nereikėtų.
Bent kartą per mėnesį pabūkite tik dviese, išvykite savaitgaliui ar, pusdieniui palikę vaikus kitų žmonių priežiūroje, nueikite romantiškų pusryčių ar vakarienės, atsipalaiduokite pirtyje ir baseine, pasižiūrėkite smagų filmą kino teatre.

9. Nepamirškite savęs

Moterys dažnai prisipažįsta, kad tapusios mamomis jos prarado dalelę senosios savęs. Mylimi hobiai buvo nustumti į šalį, interesų sritys gerokai pasikeitė, buitis pritemdė kūrybiškumą.
Asmeniniai pokyčiai, kintant gyvenimo aplinkybėms yra visiškai natūralūs ir dėl jų nereikia graužtis. Vis dėlto, jūs tikrai neturite nuolat aukotis ir pamiršti savęs bei dalykų, kurie jums teikia malonumą. Prisiminkite, kad vaikai ir šeima bus laimingi gyvendami su savimi pasitikinčia, savo svajones drąsiai pildančia ir ambicinga mama.

10. Susikurkite savo taisykles

Jaučiatės laiminga besisukiodama namuose ir kepdama bandeles pulkeliui vaikučių? Pagimdėte vieną vaiką, beprotiškai jį mylite, tačiau norite kuo greičiau grįžti į darbą? O gal darbui užtenka tik kompiuterio arba turite pakankamai santaupų, tad su visa šeima ketinate metelius ar dvejus pakeliauti?
Pirmyn! Kurkite savo taisykles (arba visiškai jų atsisakykite) ir gyvenkite taip, kaip norisi jums ir jūsų šeimai!
Laimingai mamai nerūpi nei apkalbos, nei svetimų žmonių „pamokymai“, nei primesti rėmai.
Juk pats svarbiausias įvertinimas yra jos pačios ir jos šeimos narių plačios šypsenos bei vidinė ramybė!

Susiję straipsniai

Gražiausios citatos apie mamą

Patys gražiausi, švelniausi, prasmingiausi ir daugiausiai meilės savy talpinantys žodžiai apie mamas...

Gražiausi eilėraščiai mamai

Sakoma, kad gražiausios dainos ir eilės yra apie meilę, o juk mamas mylime tyriausiai, stipriausiai ir ilgiausiai.

Nostalgiška kelionė laiku: 90-ųjų žaislų TOP10

Kviečiame į nostalgišką kelionę laiku ir pristatome 90-ųjų žaislų topą. O vat mūsų laikais buvo žaislai, ar ne?