11 ženklų, kurie rodo, kad mamai metas pasikalbėti su psichologu (43)

Mama žiūri į lovelėje gulintį kūdikį Kaspars Grinvalds | Shutterstock.com

Tam, kad galėtume su kažkuo pasikalbėti, mums visai nebūtinos traumuojančios patirtys.

Gyvenime nutinka situacijų, kai be specialistų pagalbos neišsiverčiame, tačiau pasitaiko ir kur kas subtilesnių akimirkų, kai nežinome, ar mums iš tiesų reikia pagalbos, ar galime susitvarkyti pačios.

Taigi, kada metas pasikalbėti su terapeutu?

1. Nutiko kažkoks jus sukrėtęs įvykis

Kažkas išgirdo liūdną diagnozę arba pasitraukė iš gyvenimo, jūs praradote darbą arba nutrūko santykiai su antrąja puse? Viena iš dažniausių priežasčių kreiptis į terapeutą – nutikus kažkokiam reikšmingam įvykiui, pakeitusiam gyvenimą arba sukrėtusiam jūsų mažą pasaulėlį. Visiškai normalu, kad tokiu metu reikia pagalbos iš šalies.

2. Nuolatos esate liūdna

Tam, kad ryžtumėtės pokalbiui su profesionalu, nebūtinos kažkokios traumuojančios patirtys. Jei liūdesio epizodai tęsiasi kasdien bent 2 savaites iš eilės, tai jau nėra normalu ir pats laikas labiau pasigilinti į tai nulėmusias priežastis. Ilgalaikio liūdesio jokiu būdu negalima ignoruoti.

3. Dažnai išsiliejate ant vaikų ar augintinių

Jei vis dažniau šaukiate ant vaikų ar, dar blogiau, pasitaiko ir smurto epizodų, reiškia, be specialistų pagalbos išsiversti veikiausiai nebepavyks. Specialistas padės ugdyti emocijų valdymo įgūdžius, susivokti, nubrėžti aiškias ribas, padės geriau kontroliuoti tarpasmenius santykius ir kt.

4. Jums nuolat stinga energijos

Apatija, nesidomėjimas niekuo, kas vyksta aplinkui, nesugebėjimas susikaupti – tai požymiai, rodantys, kad galite sirgti depresija – viena labiausiai paplitusių psichikos sveikatos problemų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

5. Jūsų sielvartui tiesiog nėra ribų

Jei jus pradėjo labai slėgti rūpesčiai, jei nuolat galvojate apie neigiamus dalykus ir vis kovojate su įkyriomis mintimis, tikėtina, kad kovojant su tais rūpesčiais būtų gerai paieškoti pagalbos iš šalies.

6. Sulaukėte neigiamų atsiliepimų

Kartais atrodo, kad visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus. Tačiau iš tiesų mes tiesiog gauname grįžtamąjį ryšį, padedantį pamatyti, kad tiesiog patiriame tiek emocinio ir psichologinio krūvio, kiek jau nebegalime atlaikyti šiuo metu.

7. Jūsų nebedžiugina dalykai, anksčiau teikę daug malonumo

Maži malonumai, pomėgiai suteikia gyvenimui prasmę. Kai negaunate malonumo iš dalykų, kurie anksčiau patikimai padėdavo nugalėti slogutį – ar tai būtų maistas, ar kitų žmonių draugija, ar gera knyga – reiškia, problema yra gilesnė, nei galėtų atrodyti.

8. Jūs „gydotės“ savarankiškai

Taurė vyno prie vakarienės nepastebimai gali virsti ištuštintu buteliu. Arba, atrodo, negalite ištverti nė dienos be kažko, kas padeda užmaskuoti tuos „nepatogius“ jausmus (tai gali būti maistas, medikamentai ar net narkotikai). Tokiu atveju verta pasikalbėti su specialistu, antraip gali įsibėgėti priklausomybė.

9. Susidūrėte su didelėmis miego problemomis

Atrodo, kad vienintelis noras – visą parą miegoti, arba atvirkščiai – nors ir norite miego, jus nuolat kankina nemiga. Bet kuriuo atveju kūnas jau siunčia rimtus signalus, kad bioritmas išsiderino ir kad gali prireikti specialistų pagalbos.

10. Kūnas siunčia kitus signalus

Problema slypi ne vien tik pakitusiuose miego įpročiuose. Psichologinių problemų turintis žmogus gali skųstis pilvo, galvos skausmais, nuolatiniu nuovargiu. Žinoma, skausmą gali sukelti daugybė priežasčių, tačiau labai dažnai jo kaltininkai yra stresas, nerimas bei depresija.

11. Jūs vengiate kitų žmonių

Pabūti vienoms kartais tikrai naudinga, o kai kurios iš mūsų tiesiog iš prigimties esame intravertės. Tačiau aktyvus kitų žmonių vengimas, nenoras būti tarp jų ir net baimė yra vienas iš dažniausių depresijos požymių.

Taigi, neignoruokite šių problemų. Pagalbos kreipkitės laiku.

Susiję straipsniai

Skiepai nuo gripo

Pasiskiepijus tikimybė užsikrėsti gripu ir jo komplikacijų rizika sumažėja 70–90 proc.

Gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas)

Gastritas, arba kitaip - skrandžio gleivinės uždegimas, yra viena dažniausių virškinimo sistemos ligų.

Džiovintų vaisių ir riešutų mišiniai imunitetui (Amosovo pasta)

Amosovo pasta yra džiovintų vaisių ir riešutų mišinys, skirtas sustiprinti imunitetą, pagerinti sveikatą, padėti greičiau pasveikti.

Naujausi komentarai

  1. drugeliss
    drugeliss prieš 2 m.

    Ir kur gauti pagalbos kai žiūri į vieną tašką ir nieko nenori? Kai nenori sau padėti, kai galvoji kad geriau tavęs čia iš vis nebūtu

  2. Nateli
    Nateli prieš 2 m.

    drugeliss parašė:
    Ir kur gauti pagalbos kai žiūri į vieną tašką ir nieko nenori? Kai nenori sau padėti, kai galvoji kad geriau tavęs čia iš vis nebūtu

    Tai, kad rašote čia, jau yra pirmas žingsnis. Jei nėra artimųjų, kuriems galite paskambinti, parašyti, tada skambinkite į pagalbos linijas. Ten skambučių laukia tie, kurie tikrai nori padėti.

  3. Meshka
    Meshka prieš 2 m.

    drugeliss parašė:
    Ir kur gauti pagalbos kai žiūri į vieną tašką ir nieko nenori? Kai nenori sau padėti, kai galvoji kad geriau tavęs čia iš vis nebūtu

    Jeigu siuo metu ypatingai blogai jauciates, galit skambinti i Jaunimo linija arba pakalbeti online su savanore psl pagalbamoterimsinternetu.lt
    Darbo diena uzsirasykite pas seimos gyd.,kad skirtu psichologo konsultacijas, ir jeigu matys kad reikia, duos nukreipima pas psichiatra arba israsys vaistu.
    Laikykites 💗💗💗

  4. Nateli
    Nateli prieš 2 m.

    drugeliss parašė:
    Ir kur gauti pagalbos kai žiūri į vieną tašką ir nieko nenori? Kai nenori sau padėti, kai galvoji kad geriau tavęs čia iš vis nebūtu

    Čia moterims, bet yra ir kitokių linijų, tiesiog įveskite į Google paiešką ,,pagalbos linija" ar dar kažkaip panašiai.

  5. Dalia26
    Dalia26 prieš 1 m.

    Po ilgų metų išdrįsau kreiptis pagalbos ir tikrai nesigailiu. Žinoma dar tik pati pradžia, bet bent vėl pradėjau tiketi jog ta šviesesnė ateitis egzistuoja