3 dažniausios nėštukių mitybos klaidos (37)

Bulvytės fri nėštumo metu - ne pats sveikiausias susirinkimas.

Jei vėluodama rytą nepapusryčiauji ar nejučia sieki dar vienos deserto porcijos, gerai žinai, kad sveikos mitybos prasme elgiesi netinkamai. Deja, ne visos mitybos klaidos tokios akivaizdžios.

Štai dažniausiai nėštumo metu pasitaikančios mitybos klaidos:

Išgeriama per mažai vandens. Kartais dehidrataciją galima supainioti su alkiu, tad, užuot gėrusi, nėštukė pradeda valgyti. Kuo šviesesnis tavo šlapimas, tuo geriau. Jei jis ryškiai ar tamsiai geltonas – gerk daugiau vandens.

Kasdien valgomas tas pats maistas. Žinoma, jei mėgsti jogurtą su dribsniais, – puiku, tačiau jei valgai tik tokį maistą, nėra gerai, nes svarbiausia dabar – įvairi, visavertė ir subalansuota mityba. Kad užaugintum sveiką kūdikį, turi gauti visų maistinių medžiagų.

Šaldytuve nėra tinkamo maisto. Tavo šaldytuve visuomet turi būti maistingų ir sveikų produktų. Pavyzdžiui, švieži vaisiai ir daržovės yra geriausias pasirinkimas, jei grįžusi namo jautiesi labai išalkusi arba jei reikia greitai užkąsti prieš išlekiant iš namų. Suvalgius obuolį ar morką bus daug lengviau laukti pagrindinio patiekalo, o jo sulaukus – nepersivalgyti. Nepersivalgyti naudinga visais atžvilgiais: tai ne tik padeda nepriaugti nereikalingų kilogramų (taigi ir sumažinti strijų tikimybę), bet ir pagerina savijautą, nes valgant saikingai ne taip vargina rėmuo, virškinimo ir šalinimo sistemos mažiau streikuoja.

Naujausi komentarai

 1. Toccata
  Toccata prieš 3 m.

  Man dar tik 6 savaitė ir laaabai traukia ant mėsos.. Galvoje tik mėsa, mėsa ir mėsa Anksčiau ryte dažniausiai pusryčiams valgydavau varškės, jogurto kokio, grudėtos varškės, ryžių košę.. Dabar pusryčiams net negaliu į save sukišti pieno produktų, iškart pykina. Ir dar visur trūksta druskos, niekada nebuvau druskos megėja ir jos minimaliai naudodavau, dabar varausi žymiai daugiau

 2. SonataRainienė
  SonataRainienė prieš 3 m.

  Toccata parašė:
  Man dar tik 6 savaitė ir laaabai traukia ant mėsos.. Galvoje tik mėsa, mėsa ir mėsa Anksčiau ryte dažniausiai pusryčiams valgydavau varškės, jogurto kokio, grudė…

  Tokia pati situacija ir pas mane ?

 3. User has not uploaded an avatar
  Gabiiy prieš 1 m.

  Man 8savaite,pykina dazniausiai ryte ir vakare,tai turiu valgyti tam ryte jog praeitu negerumas... Seip labai norisi jogurtuku,vaisiu,darzoviu,saldumynu visai nesinori.. neturiu daug jegu,dienos metu einu pamiegoti,jeigu nepamiegu,tada buna silpna..pats skaniausias maistas pomidoru salotos su grietine Bet nesuprantu kodel rytais pradejo pilva skaudeti,lyg skrandi...nepraeina kol nenueinu i VC... Ar tai normalu???

 4. Paskalis
  Paskalis prieš 7 mėn.

  Mano ginekologe pasake valgyt viska, ka valgiau iki nestumo, tik liepe vengt zalios mesos ir su zuvim but atsargiai(negalima stambiu plesriu zuvu, kurios viska is eiles eda ar minta lavoniena).

 5. Zivilekkk
  Zivilekkk prieš 7 mėn.

  Toccata parašė:
  Man dar tik 6 savaitė ir laaabai traukia ant mėsos.. Galvoje tik mėsa, mėsa ir mėsa Anksčiau ryte dažniausiai pusryčiams valgydavau varškės, jogurto kokio, grudė…

  As pries nestuma buvau praktiskai vegetare, bet pastojus - mano vienintele svajone mesa pusryciams nuo 5 savaites valgiau lasinius su juoda duona kotletu buvau nevalgius gal 5 metus, o dabar galiu kasdien