5 naujamečiai mamų pažadai: ką pasižadėsite šiais metais?

Naujametiniai mamų pažadai Makistock | Shutterstock.com

Naujieji metai – nauja pradžia, naujas atskaitos taškas, tad natūralu, kad pasižadame pačių įvairiausių dalykų: pradėti sportuoti, sveikiau maitintis, pradėti mokytis naują užsienio kalbą, pakelti kvalifikaciją, susirasti geresnį darbą ir t. t.

Tačiau kokius naujamečius pažadus sau turėtų duoti mamos, ypač neseniai susilaukusios mažylio?

1. Kokybiškiau išsimiegoti

Geras poilsis itin svarbus fizinei ir psichinei sveikatai, ypač jei auginate kūdikį. Bet kaip? Kada? Patarimais miegoti, kai miega kūdikis – neefektyvus: lengva pasakyti, sunku padaryti.

Kaip tai įgyvendinti?

Mintis kasnakt pamiegoti po 8 valandas skamba kaip beprotiška svajonė. Taigi tol, kol vaikelis paaugs, svarbu dėmesį skirti ne miego kiekybei, bet kokybei. Tad metams startavus tiesiog susikurkite poilsiui palankią erdvę:

  • investuokite į kokybiškas naktines užuolaidas;
  • kambaryje palaikykite optimalią temperatūrą;
  • įsigykite kokybišką patalynę;
  • naudokite levandų ar kito mėgstamo kvapo patalynės purškiklį;
  • ir, visų svarbiausia, bent 2 val. prieš planuojamą miego laiką – jokių telefonų!

2. Dažniau kur nors išeiti be vaikų

Turint vyresnių vaikų, juos lengviau palikti seneliams ar kitiems artimiesiems. Susilaukus mažylio labai lengva virsti mama-kengūra ir su kūdikiu praleisti 24 val. per parą. Tačiau tam, kad mamos vaidmuo neišvarytų iš proto, bent kartą per mėnesį kur nors išeikite (į kiną, teatrą, koncertą, susitikti su draugėmis ir t. t.).

Kaip tai įgyvendinti?

Paklausinėkite artimųjų, gal jie mielai pažiūrės vaikus. Galite pasisamdyti auklę, o jei nė vienas iš variantų netinka, galite pakaitomis kažkur išeiti tai jūs, tai partneris. Viską planuokite iš anksto: tai padės nepasiduoti pagundai įsisprausti ir pižamą ir nusnūsti tiesiog ant sofos.

3. Skirti daugiau dėmesio sau

Mamos labai dažnai girdi: turite pakankamai rūpintis savimi tam, kad galėtumėte deramai pasirūpinti savo šeima. Taigi, pats metas pabandyti šiek tiek pakoreguoti savo įpročius.

Kaip tai įgyvendinti?

Rūpinimasis savimi gali reikšti ir ėjimą į SPA bei mėgavimąsi burbulinės vonios malonumais žvakių šviesoje. Tačiau galite rūpinimosi savimi kampaniją įgyvendinti ir pradėdamos nuo kur kas mažesnių žingsnelių, pavyzdžiui:

  • vietoje bulvių traškučių rinktis šiaudeliais pjaustytas morkas;
  • rinktis miegą, o ne ilgai žiūrėti televizorių;
  • 20 min. pasimankštinti, kai tuo metu labiau norėtumėte atsipalaiduoti gurkšnodamos kavą, ir pan.

Šie maži pokyčiai padės jums būti pačia geriausia mama visus metus!

4. Dažniau prašyti pagalbos ir leisti kitiems jums padėti

Mums visiems tam tikrais gyvenimo momentais reikia pagalbos. Mamos – ne išimtis. Jos dažnai prisiima supermoterų vaidmenį ir mano, kad turi sugebėti padaryti viską ir už visus. Tačiau dėl to jos dažnai perdega, patiria didelį stresą ir galiausiai perpildo savo emocijų taurę.

Kaip tai įgyvendinti?

Jei kas nors pasiūlo ką nors padėti, nedvejodamos pasakykite „taip“. Jei leidžiate kitiems jums padėti, tikrai nesate blogesnė mama. Išmokus prašyti pagalbos jūsų savijauta labai pasikeis.

Atminkite, kad pagalbos prašymas yra stiprybės, o ne silpnumo požymis.

5. Daugiau laiko praleisti su vaikais

Jei praėjusiais metais daug laiko praleisdavote socialiniuose tinkluose, atėjus Naujiesiems pats metas daugiau dėmesio skirti mažyliams, kuriems jūsų reikia ir kurie jus tiesiog dievina. Vaikai taip greitai auga, tad būdamos šalia jų nepraleisite nei pirmųjų šypsenų, nei žingsnių, nei pirmo perskaityto žodžio.

Kaip tai įgyvendinti?

Pirmiausia identifikuokite, kokios nebūtinos ir nesvarbios veiklos atima jus iš vaikų. Dažnai tai – naršymas mobiliajame, tad pirmiausia skirkite kokybiško laiko vaikams, ir tik tuomet, kai vaikai bus užimti kitomis veiklomis ar nueis miegoti, galite panaršyti telefone.

Beje, kiekvienai naršymo sesijai nusistatykite laikmatį, o kai kuriuos nesvarbius pokalbius galite nutildyti, kad jūsų neblaškytų nuolat einančios žinutės. Perskaitysite ir atrašysite, kai turėsite laiko. 

Kokius naujamečius pažadus jau davėte sau? Pasidalykite komentaruose!

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.