Agnė Bastienė apie santykius, vaikus ir tėvystę

Agnė ir vyras Deividas užaugo išsiskyrusiose šeimose Agnė ir vyras Deividas užaugo išsiskyrusiose šeimose

Iš „Tėvai paprastai“ studijos jau 48-ąjį kartą sveikinasi laidos vedėjas ir tėtis Simonas Urbonas. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale.

Šį kartą studijoje bendraujame su dviem viešniomis – dviejų vaikų mama, aerobikos trenere Agne Bastiene, ir MRU profesore, psichoterapeute, karjeros koučingo specialiste dr. Aiste Dromantaite.

Plačiau skaitykite:

Išsiskyrusių tėvų vaikai labiau saugo šeimą? 

Agnė užaugo išsiskyrusioje šeimoje ir, prisipažįsta, kad savo šeimoje norisi padaryti priešingai – ir vaikų vestuvėse kartu dalyvauti, ir vėliau kartu auginti anūkus. „Ir kiekvieno kivirčo metu supranti, kad reikia išspręsti, nereikia trenkti durimis ar emocijomis vadovautis“, – sako Agnė ir priduria, kad tėvų santuokas abu su vyru jau, ko gero, „praaugo“.

Tevai paprastai Agne BastieneAgnė Bastienė, Simonas Urbonas, dr. Aistė Dromantaitė

Stogas virš galvos ir pavalgyti – tėvams atrodė svarbiausia

„Mama antrą vyrą susirado pakankamai greitai, tai nebuvo ta tuščia vieta, bet vis tiek žinojau, kad į jį galiu kreiptis, jeigu man reikės sutaisyti kažką, penkių eurų paprašyti ar dar kažką, o į mamą – visais kitais klausimais“, – prisiminimais dalijasi moteris. Agnė svarsto, kad mūsų tėvų karta buvo kitokia: jiems atrodė, kad svarbiausia – stogas virš galvos, pavalgyti ir nesušalti. O mes vaikus auginame jau kitaip: svarbu, kaip jis jaučiasi, kokia nuotaika, ar jam patiks, nepatiks...

Plačiau skaitykite:

Su mamomis augantys berniukai – emocingesni

Psichoterapeutė dr. A. Dromantaitė sako pastebinti, kad berniukai, kurie auga su mamomis, turi turtingesnį emocinį pasaulį. „Augant su tėčiais, tas „vyriškas pasaulis“ natūraliai nėra mažas, bet jis sumažėja laikui bėgant, nes tarsi nevyriška turėti labai daug emocijų, nevyriška yra jas rodyti, reikia konkuruoti, per konkurenciją, per veiksmą eiti į santykį. Dažniausiai su mamomis augantys berniukai turi platesnę emocijų paletę ir tada natūraliai šiek tiek jautriau reaguoja ir į aplinką“, – sako specialistė.

Apie santykius, tėvystę, vaikų auklėjimą tada ir dabar kalbamės su Agne Bastiene bei dr. Aiste Dromantaite „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:54 – kas yra motinystė

04:05 – išsiskyrusių tėvų vaikai

10:29 – nėra taisyklių tėvams

19:08 – užaugę be tėčių daro viską

24:34 – vaikai seka tėčių pėdomis

29:14 – vaikai mėgdžioja tėvus

33:07 – vaikam nereikėjo auklių

36:55 – kaip būti pora šeimoje

41:28 – kas vienija poras

48:45 – kokioje meilėje gyvenate?

Tinklalaidžių studija „Šiaurės Studios“ – Jūsų projektams!

Ieškote tinklalaidžių (podcastų) studijos Vilniuje? Net 600 kv. foto–video studija „Šiaurės studios“ siūlo daug skirtingų erdvių foto, video ir tinklalaidžių projektams bei suteikia galimybę išsinuomoti įrangą.

Susiję straipsniai

Kaip pagerinti santykius su vaiku? 5 aktualūs tėvystės konsultantų patarimai

Jei domitės sąmoninga tėvyste, esate teisingame kelyje ir dėl savo vaikų darote daugiau nei standartiniai tėvai.

Graži istorija „Tėvas, sūnus ir žvirblis“

Ši pamokanti istorija primena, kad kantrybė ir meilė svarbi ne tik auginant vaikus, bet ir gyvenimo saulėlydyje lydint tėvus.

Tėvystės pripažinimas pas notarą

Vaikui gimus ne santuokoje ir kai kuriais kitais atvejais gali tekti kreiptis į notarą arba teismą, siekiant pripažinti tėvystę.