Aktualu mamoms: žindymui reikia ruoštis taip pat, kaip ir gimdymui

„Mamos yra linkusios labiau ruoštis gimdymui nei žindymui, nors pastarasis reikalauja daugiau pastangų“ „Mamos yra linkusios labiau ruoštis gimdymui nei žindymui, nors pastarasis reikalauja daugiau pastangų“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau dešimtąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kalbasi su Lietuvos akušerių sąjungos, Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacijos nare, „Gandro lizdo“ įkūrėja Ieva Girdvainiene ir nuomonės formuotoja Medeina Andriuliene jautria ir – neretai – kontroversiška tema: apie žindymą.

Šią tinklalaidę paskyrėme kiekvienai žindančiai ar besidominčiai apie žindymą esamai ir būsimai mamai. Ir čia labai tinka posakis „jei manau, kad viską žinau...“

Kaip, kas ir kodėl. Kodėl žindymui, kaip ir gimdymui, būtina ruoštis?

Plačiau skaitykite:

Medeina Andriulienė: „Mamos linkusios užaštrinti tam tikrus klausimus, ir žindymas – vienas iš jų“

Anot nuomonės formuotojos Medeinos Andriulienės, mamos yra linkusios pernelyg sureikšminti kai kuriuos su motinyste susijusius klausimus. Viena tokių, ypač jautrių temų – žindymas. „Taip, tai yra nuostabu, jei mama gali žindyti, ir jei viskas yra sėkminga, ir taip toliau. Bet nevertėtų pamiršti, kad kiekviena mama pati turi pasirinkti, kaip nori maitinti savo kūdikį“, – sako Medeina.

Medeina Andriulienė „Tėvai paprastai“ pabrėžė, kad mamos dažnai sureikšmina su motinyste susijusius klausimus:

Ieva Girdvainiene: „Žindymas yra natūralus procesas, tačiau jam reikia ruoštis“

„Žindymas yra natūralus procesas, bet, aišku, technikos ir mokslo tame yra. Tad vienareikšmiškai mes turėtumėme tam ruoštis“, – sako žindymo specialistė. Anot Ievos Girdvainienės, jaunos mamos yra linkusios labiau ruoštis gimdymui nei žindymui, nors pastarasis reikalauja netgi daugiau pastangų ir įgūdžių. „Gimdyme jūs dalyvausite ir su jumis bus komanda, krūvos specialistų, kurie jums padės. O žindyti teks vienai ir pačiai“, – primena „Gandro lizdo“ įkūrėja.

Visą tinklalaidę apie žindymo subtilybes, skirtingas nuomones, žindymo tiesas ir mitus su Medeina ir Ieva žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbėjome apie:

01:00 – temos pristatymas

02:00 – žindymo „sudievinimas“ Lietuvoje

05:00 – žingsniai į „žindymą“

09:00 – pojūčiai žindant, mamų klaidos ir žindymas per skausmą

14:00 – ar mišinukai gali pakeisti žindymą?

20:00 – vaikas turi turėti dienos režimą

23:00 – tėvo vaidmuo ir psichologiniai niuansai

30:00 – svetimos mamos pienas vaikui: ar gerai?

36:00 – iki kada mama turėtų žindyti?

43:00 – kiek galima laikyti nutrauktą pieną?

49:00 – svarbiausia, kad ryšys tarp mamos ir vaiko žindymo metu būtų sklandus

Susiję straipsniai

Sėkmingas žindymas – mamos galvoje: svarbu atsipalaiduoti

„Mama turi būti, visų pirma, atsipalaidavusi“, – teigia Ieva. Anot Ievos, kuo mama ramesnė, tuo didesnė tikimybė, kad žindymas praeis sklandžiau.

Žindymo konsultantės: kuo mamoms praverčia jų pagalba?

IBCLC sertifikatą siekiančioms gauti konsultantėms reikia išklausyti specialius mokymus ir turėti 1000 val. praktikos laktacijos ir žindymo srityse.

Rūkymas ir žindymas

Rūkymas nėštumo metu yra didžiulis tabu, tačiau ką apie šį žalingą įprotį svarbu žinoti jau pagimdžiusioms ir savo kūdikius žindančioms mamoms?