Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Valda sako, kad dabar jų namuose „vyksta paauglystė“ Valda sako, kad dabar jų namuose „vyksta paauglystė“

Tėtis Simonas Urbonas ir „Tėvai paprastai“ kviečia pokalbio su Alanu ir Valda Chošnau apie šeimos iššūkius, vaikų auklėjimą ir kasdienybę. Kuo šeima gyvena šiandien ir kodėl sako, kad vaikai nieko, ką turi, nevertina?

Nuostabi pora ir tėvai – atlikėjas, dainų autorius, muzikos prodiuseris Alanas Chošnau ir jo žmona – teisininkė, tvaraus verslo strategė, Alano muzikos verslo partnerė Valda Chošnau – bus labai atviri.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Piršlybos po poros mėnesių

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir tokius greitus sprendimus: piršlybos įvyko vos po poros mėnesių. „Aš atvykau į svečius, paviešėti Jordanijoje, o grįžau su sužadėtuvių žiedu“, – šypsosi Valda.

Vestuves taip pat pora organizavo greitai, tačiau iki jų nusprendė kartu negyventi. „Nepasitikrinom, aš rizikavau“, – juokiasi Alanas. Kurį laiką pora laikė telefoninį ryšį, bendravo tik telefonu.

Tevai paprastaiValda Chošnau, Simonas Urbonas, Alanas Chošnau

Vaikai vienas po kito – didelis išbandymas

Alanas sako, kad net susituokę pora gerai nepažinojo vienas kito, tad turėjo praeiti laiko. Tarpusavio santykiai, vienas po kito gimę vaikai, dvi skirtingos asmenybės – veiksmas taip greitai vystėsi, kad, anot vyro, išbandymų ir sunkumų netrūko. Alanas atviras: „Ir apsidaužėm.“

Nėra paprasta gyventi kartu, auginti vaikus ir išlaikyti šeimą. „Pareiškimų, daužymų durimis ar lagaminų krovimosi nebuvo, – sako Valda. – Nesišaudėm ir nesimėtėm kažkokiais dalykais, bet labai gerai, kad greitai gimdėm, greitai auginom, greitai mokėmės.

Plačiau skaitykite:

„Paauglystė vyksta šiuo metu“

Valda sako, kad dabar jų namuose „vyksta paauglystė“, bet „tik penkiasdešimčia procentų“. „Sūnus dvylikos metų jau trenkia durimis, sako „ne“, bando neigti, o dukrytė dar labai švelni, labai artima, dešimties metų“, – pasakoja moteris. „Sūnus bando teritoriją savo atsikovoti, – šypsosi Alanas. – Su dukra, kai užsispiria, irgi turim reikalų.“

Kaip tėtis pasitikrina, kad jis geras tėtis? „Aš labai paprastai darau, – juokiasi Alanas, – paklausiu „dukryte, ar aš geras tėvelis“. – Kartais pakanka tiesiog susėsti su vaiku ir nuoširdžiai paklausti.“

Dėl ko šiandien neramu porai? „Kad vaikai nieko nevertina ir dažnai vaikšto viskuo nepatenkinti, jei tu neįvykdai kažkokių jų reikalavimų“, – abu sutaria. „Sūnus turi naujausią „iPhone‘ą“, kompiuteriai... aš apie tai jau nekalbu“, – stebisi tėtis.

Alanas ir Valda Chošnau apie šeimos kūrimo pradžią, vaikų auklėjimą, vertybes ir tvarumo pamokas namuose:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:26 – Simono ir Alano žmonų gimdymas

03:27 – laimė myli tylą?

05:32 – poros pažinties istorija

12:20 – namų taisyklės

16:16 – ankstyvoji paauglystė

19:49 – būtina šnekėtis šeimoje

22:18 – santykis šeimoje

27:56 – vaikų edukavimas

31:00 – vaikai – visada kartu

34:30 – laikas tik sau

37:38 – šeimos veiklos ir darbai

42:49 – kaip pakeitė tėvystė

44:45 – vaikai nesijaučia dėkingi

50:02 – pokalbiai su vaikais

58:26 – poros vaikystė

Susiję straipsniai

Kaip kurti ir stiprinti ryšį su naujagimiu?

Mamos (arba tėčio, brolių ir sesių, senelių) ir kūdikio ryšį kuria kasdienis rūpestis mažyliu, tačiau yra keli būdai, kurie jį ypatingai sustiprina.

Agnė Bastienė apie santykius, vaikus ir tėvystę

„Ir kiekvieno kivirčo metu supranti, kad reikia išspręsti, nereikia trenkti durimis ar emocijomis vadovautis“, – sako Agnė.

Kaip pagerinti santykius su vaiku? 5 aktualūs tėvystės konsultantų patarimai

Jei domitės sąmoninga tėvyste, esate teisingame kelyje ir dėl savo vaikų darote daugiau nei standartiniai tėvai.