Alergiškas vaikas darželyje: kaip sukurti jam saugią aplinką?

Reklaminis partnerio turinys
Auklėtoja skaito su vaikais lauke Vaikų darželis „Išminčiukai“

Vis dažniau mūsų laikais vaikučius vargina įvairios alergijos. Manoma, kad įvairiomis alerginėmis ligomis serga apie 35 proc. vaikų. Polinkis išsivystyti alergijai daugiausia yra nulemtas genetikos. 

Alergijų turi 12 proc. vaikų, kurių šeimoje nėra buvę alergijų, nuo 30 iki 50 proc. vaikų, kurių vienas iš tėvų yra alergiškas, ir nuo 60 iki 80 proc. vaikų, kurių abu tėvai turi vieną ar kitą alergiją. Taip pat svarbu pastebėti, kad alergijos dažniau vargina vaikus nei suaugusiuosius.

Kai kuriems vaikams alergija pasireiškia aštriau. Kad ji stipriai nepaveiktų gyvenimo kokybės, tenka sutelkti nemažai pastangų. Pagrindinė tėvelių užduotis – kuo sveikesnis gyvenimo būdas ir tinkama alergiško vaiko mityba.

Vaikų darželis – tikras iššūkis alergiškiems vaikams

Kol vaikas mažas, jis yra namuose, tad tėvai gali saugiai jį prižiūrėti. Bet paaugus, tėveliai susiduria su svarbiu iššūkiu ir klausimu, koks darželis gali atitikti alergiško vaiko poreikius?

Tai yra nauja ir visiškai nepažįstama vaikui aplinka. Ji gali arba pasitarnauti, arba, priešingai – pabloginti vaiko sveikatos būklę. Visa tai priklauso nuo vaikų darželio aplinkos, o taip pat – nuo profesionalumo, vertybių ir prioritetų.

Vaiku darzelis IsminciukaiVaiku darzelis Isminciukai

Antialerginė aplinka darželyje „Išminčiukai“ – svarbiausia alergiškiems vaikams

Vaikų darželis „Išminčiukai“ – itin rekomenduojamas alergiškiems arba kvėpavimo takų sutrikimų turintiems vaikams. Darželiai įsikūrę Vilniuje, Lazdynuose ir Valakampiuose, atokiau nuo miesto šurmulio, gamtos apsuptyje. Tai estetiška ir antialerginė erdvė, skirta ugdyti sėkmingas, stiprias ir sveikas mažąsias asmenybes.

Kaip rūpinamasi alergišku vaiku darželyje „Išminčiukai“?

 • Darželiai yra įsikūrę nuosavuose namuose, uždarose teritorijose, šalia pušynų, todėl yra puiki alternatyva sanatorijoms bei vasaros stovykloms gamtoje.
 • Čia darželinukai daug laiko praleidžia lauke, užsiima aktyvia veikla, kvėpuoja švariu, gaiviu, miškais kvepiančiu oru. Tai yra puiki astmos ir kitų plaučių bei bronchų ligų prevencija.
 • Miego patalpos yra atskiros nuo ugdymo erdvių, jos yra nuolat vėdinamos ir dažnai valomos. Taip prevenciškai užkertamas kelias pasireikšti alergijoms ir ligoms.
 • Darželio patalynė yra sintetinė antialerginė, siekiant išvengti dulkių erkučių kaupimosi, o užvalkalai medvilniniai – švelnūs vaikučių odai bei skalbiami aukštoje temperatūroje.
 • Darželio patalpose nėra dulkes kaupiančių daiktų – medžiaginių užuolaidų, kilimų, pliušinių žaislų ir kt.

Vaiko mąstymui ir saviraiškai darželyje „Išminčiukai“ – ypatingas dėmesys

Vaikų darželis „Išminčiukai“ didelį dėmesį teikia vaiko mąstymo, pažinimo ugdymui bei stengiasi išugdyti savimi pasitikinčias asmenybes, sugebančias įveikti sunkumus, suprasti ir reikšti savo jausmus, spręsti konfliktus ir iškilusias problemas.

Kvalifikuoti vaikų darželio „Išminčiukai“ specialistai ugdydami mažuosius pasitelkia šiuolaikinio ugdymo metodus.

Siekiant padėti atrasti ir užauginti kiekvieno mažojo talentą, buvo sukurti aštuoni skirtingų veiklų centrai, kuriuose vyksta specializuotos pamokėlės:

 • Kalbos centras (kūrybiškos ir žaismingos anglų kalbos pamokėlės, knygų skaitymas)
 • Matematikos ir konstravimo centras (loginiai žaidimai)
 • Kūrybos centras (keramikos būrelis)
 • Judesio centras (sporto būrelis)
 • Gamtos tyrinėjimo centras (miško ir lauko lysvių grožio pažinimas)
 • Vaidmenų žaidimų centras (teatro būrelis)
 • Statybinių žaidimų centras („Lego“, konstrukciniai ir kiti statybiniai žaidimai)
 • Muzikos centras (muzikos būrelis, dainelės, šokiai)

Vaiku darzelis IsminciukaiVaiku darzelis Isminciukai

Ypatingas dėmesys darželyje „Išminčiukai“ – ir alergiško vaiko maistui

Vaikų darželis „Išminčiukai“ rūpinasi, kad kiekvienas vaikas augtų sveikas, todėl kruopščiai atsirenka patikimus maisto tiekėjus. Maistas yra ruošiamas pagal dietologo sudarytą valgiaraštį, naudojant kokybiškus produktus.

Mažiesiems lankytojams, kurie yra alergiški arba turi virškinamojo trakto sutrikimų, maistas yra ruošiamas individualiai, pagal kiekvieno vaiko gydytojo nurodymus ir rekomendacijas.

Daugiau apie alergiško vaiko mitybą skaitykite:

„Išminčiukai“ – vaikų darželis, į kurį vaikas nori eiti visada

Vaiko daželis – tai antrieji jo namai, kuriuose turi būti sukurta jauki ir saugi aplinka. Juk būtent čia jis praleidžia bemaž pusę savo kasdienio laiko. Puikiai suprasdama savo atsakomybę, „Išminčiukų“ administracija jautriai rūpinasi, kad kiekvieno mažojo lankytojo tėveliai jaustųsi kuo saugiau. Tėveliams suteikiama puiki galimybė stebėti savo atžalos dieną „Kindervibe“ aplikacijoje.

Pagrindinė darželio žinutė – kad vaikas būtų laimingas, o darželis jam – gražiausia vaikystės patirtis. Ir ne tik pagrindinė žinutė. Tai pagrindinis vaikų darželio „Išminčiukai“ tikslas.

Vaiku darzelis IsminciukaiVaiku darzelis Isminciukai