Alkoholį Ignas Bakėjus pradėjo vartoti vos 12-os: viena nelaimė pakeitė viską

Baisiausia Ignui buvo negeriant prarasti draugus ir socialinį gyvenimą Baisiausia Ignui buvo negeriant prarasti draugus ir socialinį gyvenimą

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 22-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šį kartą kviečiame diskutuoti žiauria, viena baisiausių temų, su kuria susidūrė labai daug Lietuvos tėvų, ir, ko gero, ateityje susidurs dar daugiau. Priklausomybės narkotikams, alkoholiui ir kitoms medžiagoms.

Tinklalaidės svečiai: tėtis, treneris, lektorius, sveikos gyvensenos šalininkas Ignas Bakėjus ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Veslava Žukovskaja.

Nuo ko viskas prasideda? Kaip padėti vaikui? Ar įmanoma jį apsaugoti nuo priklausomybių?

Diskusijos mūsų forume apie priklausomybę:

Kas vyksta jauno geriančio vaiko gyvenime?

Treneris, tėtis Ignas Bakėjus laidoje prisipažino, kad alkoholį pradėjo vartoti vos sulaukęs 12 metų. Dar visai vaiką Igną įtraukė vaikai, su kuriais jis lankė krepšinio treniruotes: „Norėjosi pabandyti to, kas uždrausta.“ Namuose tokio pavyzdžio Ignas nematė. 

„Iki 17, – sako Ignas, – dar labiau viskas įsisiūbavo, prasidėjo vakarėliai. 18–19 metų viskas pradėjo rodytis nebe faina.“ Tačiau bandymai mesti gerti, rūkyti buvo nesėkmingi, kol vieną rytą prabudęs suprato: ko vertas mano žodis?

Ignas Bakėjus „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad vaiko priklausomybę dažniausiai lemia jo aplinka:

Didžiausia baimė priklausomam paaugliui – prarasti draugus

Baisiausia buvo negeriant prarasti draugus ir socialinį gyvenimą. Visiškai apsispręsti prireikė net 5-erių metų: „Labiau norėjosi būti negu nebūti.“ Gėrimas pirmiausia reiškė prarastą laiką su šeima. Tačiau dėl gėrimo nuo laiptų nukritus draugui atėjo aiškus suvokimas, kas laukia, jei visa tai tęsis.

Vaikas ir narkotikai: ką daryti, kaip drausminti ir kaip padėti? Igno Bakėjaus asmeninė patirtis ir patarimai tėvams, susidūrus su vaiko priklausomybe. Žiūrėkite „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:47 – Igno Bakėjaus istorija

11:29 – svaigalų vartojimo mastas tarp vaikų

15:06 – kaip atsilaikyti prieš narkotikus

18:09 – ką sako vaikai, kodėl vaikai vartoja

22:09 – kaip pastebėti vartojantį vaiką

33:16 – kaip pradėti aiškinti vaikams apie narkotikus

38:55 – gydytojų pagalba vartojančių vaikų tėvams

41:05 – narkotikai vaikui – išeitis užsimiršti

44:14 – cigaretė – pirmas narkotikas?

52:40 – ar pasakoti vaikams apie tėvų patirtis?

56:19 – kas yra narkotikai: aiškinimas vaikui

59:09 – narkotikų legalizavimas ir realybė

01:03 – nuolatinis vartojimas: kaip neprarasti vaiko?

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.