Ankstyvas persileidimas ir galimybės susilaukti kūdikio: svarbiausia informacija (4)

Reklaminis partnerio turinys
Moteris po persileidimo guli lovoje susigūžusi fizkes | Shutterstock.com

Ankstyvą persileidimą patiria apie 15 % vaisingo amžiaus moterų. Paprastai tai būna 5–8 savaitę nutrūkęs natūralus nėštumas.

Kas sukelia persileidimą?

Dažniausios persileidimo priežastys pirmąjį trimestrą (iki 12-os nėštumo savaitės) labiausiai susijusios su genetinėmis embriono anomalijomis:

 • spontaninės vaisiaus chromosomų anomalijos (anomalus chromosomų skaičius);
 • vaisiaus chromosomų anomalijos pasikeitus tėvų kariotipui (translokacija).

Kūdikio genetinės sveikatos nustatymas

Svarbu suprasti partnerio genetinę sveikatą, kad būtų galima išvengti galimų genų anomalijų. Gavus diagnozę būtina įvertinti, ar pora turėtų apsvarstyti galimybę pabandyti susilaukti kūdikio dar kartą, ar reikia taikyti naujus metodus, kuriais nustatoma būsimo kūdikio genetinė sveikata prieš perkeliant embrioną (priešimplantacinis genetinis tyrimas dėl aneuploidijos (PGT-A).

Atliekant šį tyrimą, taikant NGS (angl. Next Generation Sequencing) metodą vienu metu, 5-ąją embriono vystymosi dieną tikrinamas visas chromosomų rinkinys. Šiuo metu „iVF Riga“ yra vienintelis centras Baltijos šalyse, kuriame galima atlikti PGT-A ir PGT-M priešimplantacinius genetinius tyrimus.

Pagrindinės persileidimo priežastys

Viena persileidimo priežasčių – kraujo krešėjimo sutrikimai (koagulopatija). Jie gali būti paveldimi arba įgyjami, todėl būtina išsiaiškinti priežastį.

Dar viena rimta problema šiuolaikiniame pasaulyje, žinoma, yra imuninės sistemos sutrikimai, galintys pasireikšti ir jauname amžiuje. Sudarytas išsamus imunologinių problemų, kurias šiais laikais galima diagnozuoti ir išgydyti, sąrašas.

Persileidimą gali sukelti ir daugybė kitų veiksnių, pavyzdžiui, endokrininiai sutrikimai (nepilnaverčio menstruacijų ciklo liuteininė fazė, hiperandrogenizmas), vidinės gimdos anomalijos ir infekcijos. Siekiant nustatyti šiuos veiksnius, reikalingos apžiūros ir tyrimai, kurių rezultatais remdamasis gydytojas paskirs tinkamą gydymą.

Daugiau skaitykite:

Vieną spontaninį persileidimą gali lydėti kitas

Svarbu suprasti, kad spontaniškai nutrūkus nėštumui padidėja kito spontaninio persileidimo rizika. Jei šeimos istorijoje yra daug persileidimų, taip pat jei nėštumas spontaniškai nutrūksta arba nepasireiškia net po IVF ciklų, būtina išsiaiškinti, kodėl taip atsitinka, pasinaudojant visomis šiuolaikinės medicinos ir mokslo teikiamomis galimybėmis.

Genetinis persileidimo audinio tyrimas

Viena iš galimybių – genetinių tyrimų centro laboratorijoje atliekamas persileidimo audinio genetinis tyrimas pacientėms, kurių nėštumas nutrūko pirmąjį trimestrą (iki 12-os nėštumo savaitės).

Genetinis persileidimo audinio tyrimas – tai visų vaisiaus (embriono) chromosomų analizė, atliekama NGS (angl. Next Generation Sequencing) metodu, kuria nustatomas chromosomų persitvarkymas 1–22 autosomose bei X ir Y lytinėse chromosomose. Šiuo metodu aiškiai nustatoma, ar persileidimą sukėlė vaisiaus chromosomų anomalija. Tyrimo rezultatai padeda pacientėms nustatyti persileidimo priežastį ir susiplanuoti sėkmingą pastojimo bei nėštumo strategiją.

„iVF Riga“ klinika: tiesiausias kelias į išsvajotą motinystę

Čia vaisingumo specialistai, ginekologai ir andrologai dirba kartu su genetikais, endokrinologais ir kitais specialistais, kad galėtų nustatyti sveikatos problemų priežastis ir paskirti tinkamą gydymą pacientams. 

Jei pacientų reprodukcinių ląstelių negalima naudoti dirbtiniam apvaisinimui, „iVF Riga“ siūlo donorystės programas (kiaušialąsčių, spermos ar embrionų donorystės), padėsiančias pastoti ir susilaukti sveiko kūdikio.

Daugiau informacijos apie kliniką – https://ivfriga.lv/lt/.

Naujausi komentarai

 1. Ayka11
  Ayka11 prieš 5 mėn.

  Sveiki, pas mane buvo įvykęs persileidimas lapkričio mėnesį, gruodžio mėnesį susirgau mėnesinėms ir sirgau 10 dienų, dabar mėnesinės vėluoja, būtų klausimas jeigu daryciausi nėštumo testą ir jis rodyti teigiama, ar gali būti gal vėl pastojau ar tiesiog dar hormonai gali rodyti nuo pirmo nėštumo teigiama testą. Jokių simptomų neturiu nei krūtinė skauda nei pilvą maudžia nieko tik mėnesinės vėluoja.

 2. User has not uploaded an avatar
  angel_777 prieš 5 mėn.

  Ayka11 parašė:
  Sveiki, pas mane buvo įvykęs persileidimas lapkričio mėnesį, gruodžio mėnesį susirgau mėnesinėms ir sirgau 10 dienų, dabar mėnesinės vėluoja, būtų klausimas jeigu d…

  Jeigu teigiama rodys vel pastojot, nuo praejusio nestumo nieko testai neberodys 😊

 3. Ayka11
  Ayka11 prieš 5 mėn.

  Nėštumo testas nieko nerodo, gal dar per anksti, arba išvis nėra nėštumo, nes jokių simptomu neturiu. 🤔 Pirmadienį pas daktarą žiūrėsiu ką sakys ten.

 4. Miss_77
  Miss_77 prieš 5 mėn.

  Sveikos, as Sestadieni netekau savo angeliuko....
  buvau 7+3 savaites ir suzinojau kad sirdele sustojo..... Nesusistvarkau dar su skausmu