Antibiotikai vaikams daro daugiau žalos nei naudos? Gydytoja atskleidžia tiesą

Tėvai ieško būdų, kaip išvengti antibiotikų Tėvai ieško būdų, kaip išvengti antibiotikų

Tinklalaidės „Tėvai paprastai“ laidoje Sandra Šernė – drabužių kūrėja, prekių ženklo „Sandra Šernė Studio“ įkūrėja ir dviejų sūnų – Darvydo ir Kajaus – mama bei gydytoja Daiva Berškienė kartu su laidos vedėju Simonu Urbonu įsitraukia į karštą diskusiją apie antibiotikų vartojimo naudą ir pavojus vaikams bei nėštumo metu.

Ar tikrai šie vaistai yra stebuklingas būdas kovoti su infekcijomis, o gal kartais jie daro daugiau žalos nei naudos? Gydytoja atvirai kalba apie tai, kodėl tėvai dažnai per daug pasitiki antibiotikais.

Aptariami tikri pavyzdžiai, paneigiami mitai ir dalijamasi patarimais, kada antibiotikai yra būtinybė, o kada verta apsvarstyti kitus gydymo būdus.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Kada antibiotikai gydo, o kada – kenkia?

Laidoje „Tėvai paprastai“ gydytoja Daiva Berškienė pasakoja apie tai, kaip tėvų baimės kartais verčia griebtis antibiotikų be reikalo. Ji paaiškina, kada šie vaistai tampa tikra būtinybe ir kada – nereikalinga rizika vaikams.

„Nėra taip, kad antibiotikai padėtų visiems ir visada, – sako gydytoja Daiva. – Kartais jie daro daugiau žalos, nei galime įsivaizduoti, ypač jei vartojami be tikro poreikio.“

Sandra Šernė_Daiva Berškienė_Simonas UrbonasSandra Šernė, Simonas Urbonas, gyd. Daiva Berškienė

Imuniteto „priešai“ ar būtinybė?

Diskusijoje aptariama, ar dažnas antibiotikų vartojimas išties silpnina vaikų imunitetą ir kokią įtaką tai gali turėti ateičiai. Gydytoja paneigia mitus ir išsklaido abejones, ar šie vaistai tikrai kelia pavojų vaikų sveikatai.

„Man kartais atrodo, kad su kiekvienu antibiotikų kursu vaikų organizmas tarsi tampa silpnesnis – jie greičiau suserga“, – svarsto Sandra.

Plačiau skaitykite:

Antibiotikai nėštumo metu: neišvengiamybė ar pavojus kūdikiui?

Ar nėščios moterys rizikuoja vartodamos antibiotikus? Tinklalaidės diskusijoje gydytoja aptaria, kada vaistai gali padėti, o kada – pakenkti. Sužinokite, kokios rizikos ir naudos slypi už šių sprendimų.

Alternatyvos antibiotikams: ar yra saugesnis kelias?

Vis daugiau tėvų ieško natūralių būdų, kaip gydyti vaikus ir išvengti antibiotikų. Gydytoja pasakoja, kada alternatyvūs metodai gali būti veiksmingi, o kada – tik dar didesnė rizika.

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:01 – pradžia – svečių ir temos pristatymas

05:53 – tėvų nerimas dėl antibiotikų vaikams

10:41 – kada antibiotikai būtini vaikams

15:37 – antibiotikų rizikos nėštumo metu

20:33 – alternatyvos antibiotikams vaikams

25:39 – klausimai dėl antibiotikų dozavimo vaikams

30:47 – probiotikų ir antibiotikų vartojimas kartu

35:51 – kada laikyti antibiotikus namuose – pavojinga

40:55 – antibiotikų naudojimo nėštumo metu

45:57 – patarimai dėl alternatyvių gydymo metodų

50:53 – patarimai tėvams apie antibiotikų kursą

55:59 – gydytojos rekomendacijos dėl atsargumo priemonių

Susiję straipsniai

Niežai: kaip atpažinti ir gydyti?

Lietuvoje pastaruoju laiku kasmet fiksuojama daugiau nei 600 niežų atvejų. Dažniausiai niežais užsikrečiama šaltuoju metų laiku – rudenį ir žiemą.

Vaikas serga itin dažnai? Priežastys gali būti psichoemocinės

Visi turime problemų ir patiriame stresą. Suaugusieji, turintys gyvenimo patirties, neretai moka atskirti jausmus ir su jais tvarkytis. Tik ne vaikai.

Mamos dalijasi patirtimi apie vaikų ligas ir sirgimus: kaip sau padėti?

Gydytoja Vytenė Menkevičienė juokauja, sakydama, kad daug žmonių mano, jog gydytojų vaikai neserga. Deja. Kaip su savo vaikų ligomis kovoja gydytojai?