Apie kūno pokyčius bei masažo naudą nėštumo metu ir po gimdymo: nauda – akivaizdi

Nėščiai moteriai atliekamas profesionalus nėščiosios masažas Josep Suria | Shutterstock.com

 Kineziterapeutė Agnė Novickienė

www.gandrolizdas.lt

Kiekvienas žmogus, kuris kada nors buvo profesionaliame masaže, patvirtins, kad po masažo geriau jaučiasi tiek kūnas, tiek siela. Masažai taip pat taikomi nėštumo metu ir po gimdymo.

Labai dažnai nėštumo metu moterims kyla klausimas dėl masažo: ar galima, ar saugu? Taip! Esant sklandžiam nėštumui, masažas ne tik galimas, bet ir labai naudingas.

Nėštumo metu ir po gimdymo moterys neatsitiktinai domisi ir lankosi masažuose. Nėštumo laikotarpiu moters organizme vyksta ne tik kaulų, raumenų, laikysenos, svorio pakitimai. Tai labai stiprus besikeičiančių emocijų ir nuotaikų svyravimo laikotarpis.

Kada galima atlikti nėščiosios masažą?

Nėščiųjų masažai paprastai laikomi saugiais lankyti praėjus pirmajam nėštumo trimestrui. Masažas pirmajame trimestre gali sukelti galvos svaigimą, pykinimą. Žinoma, prieš vykstant į nėščiųjų masažą pirmą kartą, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju.

Masažas yra puiki atsipalaidavimo, nugaros skausmo mažinimo, kojų tinimo, dubens, juosmens mobilumo didinimo profilaktinė priemonė, taigi gali lydėti moterį visą nėštumo laikotarpį.

Nėščiųjų masažas veikia ir moters psichinę sveikatą, todėl reguliariai atliekant masažus gerėja miego kokybė, mažėja nerimas, rečiau pastebimi nuotaikų svyravimai, depresija.

Nugaros skausmas nėštumo metu ir masažo nauda

Nėštumo metu moters organizme vyksta begalė pasikeitimų. Dažniausia priežastis, kodėl moterys nėštumo metu kreipiasi į masažo specialistus, – nugaros skausmai. Nėštumo metu keičiasi moters svoris, laikysena, vyksta kaulų ir raumenų pokyčiai, todėl neretai moterys pajunta nugaros skausmus.

Profesionalų atliekamas nėščiųjų masažas gali tapti puikia atpalaiduojamąja priemone, kuri pagerins kraujotaką, limfotaką, mažins atsiradusius juosmens, dubens, tarpumenčio, kaklo, kojų skausmus.

Kojų tinimas nėštumo metu ir masažo nauda

Nėštumo metu besilaukiančios moters organizme dėl padidėjusio skysčių kiekio jaučiami rankų, veido, kojų, pėdų patinimai. Patinimai arba edemos nėštumo metu yra normalu, tačiau būsimoji mama gali jaustis nepatogiai.

Nėščiųjų masažas pagerina kraujotaką ir limfotaką. Tyrimai parodė, kad nėščiųjų pėdų ir kojų masažas sumažina kojų patinimus.

Dubens skausmas nėštumo metu ir masažo nauda

Dar Hipokrato laikais buvo pastebėti dubens pokyčiai nėštumo metu. Nėštumo metu padidėjęs hormono relaksino kiekis lemia dubens, klubų, raumenų atsipalaidavimą, gaktinės sąvaržos bei dubens platėjimą.

Stipresnis dubens skausmas gali būti pastebimas nuo 18-os nėštumo savaitės. Moterys, kurios reguliariai lankosi nėščiųjų masažuose, yra labiau atsipalaidavusios, rečiau patiria dubens skausmą nėštumo metu ir po gimdymo.

Kūno svoris nėštumo ir masažo nauda

Apie 4–5 nėštumo mėnesį vaisiaus svoris pradeda sparčiai augti, kartu didėja ir moters svoris. Normalu, jei nėštumo metui moters svoris padidėja apie 20–25 proc.

Nėščiųjų masažas puiki priemonė pagerinti medžiagų apykaitą, limfotaką ir peristaltiką, o tai gali lemti sveiką svorio kontrolę nėštumo metu ir geresnį kūno atsistatymą po gimdymo.

Psichoemocinė sveikata ir masažo nauda

Daugelio tyrimų metu nustatyta, kad masažas nėštumo metu teigiamai veikia moters psichinę sveikatą: mažėja nerimas, gerėja nuotaika, miego kokybė, mažėja depresija nėštumo metu, taip pat moterims rečiau nustatoma pogimdyvinė depresija.

Vienas dažniausių patarimų būsimai mamai – kuo daugiau miegoti prieš gimstant kūdikiui, tačiau ne visada šis patarimas įgyvendinamas labai paprastai. Dėl besikeičiančių hormonų, fizinių pokyčių moterims tampa sunku atsipalaiduoti, užmigti, miegojimo padėtys, kurios anksčiau buvo patogios, nėštumo metu tampa skausmingos ar neįmanomos.

Pastebėta, kad moterys, kurios nėštumo metu lankosi masažuose, dienos metu turi daugiau energijos ir jų miego kokybė yra geresnė.

Masažas po gimdymo – galimybė greičiau pasijusti savimi

Laikotarpis po gimdymo ypač jautrus kiekvienai mamai, tačiau dažnai moters kūnas po gimdymo yra per daug pavargęs ir įsitempęs.

Masažas po gimdymo padeda atsistatyti, atsipalaiduoti įsitempusiems kūno raumenims, sumažina nugaros skausmus, koreguoja laikyseną, gerina nuotaiką, mažina stresą ir, tai visiškai akivaizdu – suteikia energijos.

Masažo nauda ir prieš, ir po gimdymo – neginčijama

Masažas naudingas tiek nėštumo metu, tiek po gimdymo. Švelniais ir profesionaliais masažuojamaisiais judesiais bei skiriamu dėmesiu sau teigiamai veikiama tiek psichoemocinė, tiek fizinė savijauta.

Prieš renkantis masažo procedūrą būtina pasikonsultuoti su specialistu: jis patars ir, atsižvelgdamas į jūsų savijautą, pritaikys optimaliausias masažo procedūras.

Daugiau apie nėščiųjų masažą skaitykite:

Susiję straipsniai

Galima ar ne sportuoti nėštumo metu? Taip, jei norite lengvesnio gimdymo

Nėštumas – ir nepaprastas, ir sudėtingas etapas moters organizmui. Šiuo metu moters kūnui tenka prisitaikyti prie naujo ritmo ir krūvio.

Nėščiųjų mankšta namuose

Keletas praktinių nėščiųjų mankštos pratimų, kuriuos galima atlikti namuose.

Mitai apie nėščiųjų mankštas

Sužinokite kokie yra penki populiariausi nėščiųjų mankštų mitai.