Ar berniukų ir mergaičių žaislai turi būti skirtingi? (15)

berniukų ir mergaičių žaislai Berniukų ir mergaičių žaislai. istock.com/FamVeld

Kodėl berniukams labiau patinka mašinėlės, o mergaitėms – lėlės? Todėl, kad, pasak specialistų, kai kurie lyčių skirtumai mūsų smegenyse yra užprogramuoti nuo pat pradžių. Senoji teorija, kad smegenys yra „tuščias lapas“, yra gerokai pasenusi.

Naujausia mokslinė literatūra įrodo, kad berniukai ir mergaitės iš prigimties yra skirtingi. Viena iš priežasčių, kodėl pasirenkami vienokie ar kitokie žaislai, gali būti judesių įgūdžiai: berniukai paprastai būna judresni, labiau stengiasi lavinti didžiųjų judesių įgūdžius, todėl gali labiau mėgti žaislus, kurie rieda arba juda, o mergaitės sutelkia dėmesį į smulkių, delikačių judesių koordinaciją. Apskritai berniukai labiau mėgsta judėti, o mergaitės – bendrauti.

Tačiau tai – labai platus apibendrinimas, tinkantis anaiptol ne visiems vaikams. Yra begalė išimčių – daugybė mergaičių yra padaužos, o daugybė berniukų yra meilūs ir ramūs. Ir visa elgsenos įvairovė turi būti priimama kaip normali.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  as kol maza buvau ir buvau viena zaidziau masinelem, o kai is ligonines parveze mama broli tai sake ramiai kuri laika stebejau, kaip mama vysto broli ir pati griebiausi leliu nors su broliu ir masinom pazaisdavau, jis su lelem oi geri laikai buvo

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  As maza irgi pirmenybe teikiau masinelem, visos leles budavo nusukiotom galunem Na, o sunelis, kaip tikras vyras, jam tik masinos ir terupi. Ryte atsikeles dar su pizama puola prie ju ir rinnnn rinnn

 3. azerbaidzianska
  azerbaidzianska prieš 5 m.

  AŠ pirmenybe teikdavau pistoletams ir mašinytems...Nuo 4metu žaidžiau futbola ,o paskui ejau i dziudo...namie seses barbem kirpdavau plaukus ir sukdavau rankams kaip policicninke iš filmu...vienintele lele turejau,kur išlikus ir iki dabar dar net nepaliečiau jos tik gavus i rankas buvau paemus..o dab jin yra dežej tik kaip prisiminimas..

 4. etumri
  etumri prieš 4 m.

  musu mazoji leliu nepripazysta- jai masinos idomiau

 5. Nikoletta
  Nikoletta prieš 3 m.

  Mano dukros mylimiausi zaislai - kamuolys ir masinele stumdukas. Dar labai megsta grojancias plansetes ivaires. O leles apsoliuciai kolkas nedomina.