Ar berniukų ir mergaičių žaislai turi būti skirtingi? (16)

berniukų ir mergaičių žaislai Berniukų ir mergaičių žaislai. istock.com/FamVeld

Kodėl berniukams labiau patinka mašinėlės, o mergaitėms – lėlės? Todėl, kad, pasak specialistų, kai kurie lyčių skirtumai mūsų smegenyse yra užprogramuoti nuo pat pradžių. Senoji teorija, kad smegenys yra „tuščias lapas“, yra gerokai pasenusi.

Naujausia mokslinė literatūra įrodo, kad berniukai ir mergaitės iš prigimties yra skirtingi. Viena iš priežasčių, kodėl pasirenkami vienokie ar kitokie žaislai, gali būti judesių įgūdžiai: berniukai paprastai būna judresni, labiau stengiasi lavinti didžiųjų judesių įgūdžius, todėl gali labiau mėgti žaislus, kurie rieda arba juda, o mergaitės sutelkia dėmesį į smulkių, delikačių judesių koordinaciją. Apskritai berniukai labiau mėgsta judėti, o mergaitės – bendrauti.

Tačiau tai – labai platus apibendrinimas, tinkantis anaiptol ne visiems vaikams. Yra begalė išimčių – daugybė mergaičių yra padaužos, o daugybė berniukų yra meilūs ir ramūs. Ir visa elgsenos įvairovė turi būti priimama kaip normali.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 11 m.

  As maza irgi pirmenybe teikiau masinelem, visos leles budavo nusukiotom galunem Na, o sunelis, kaip tikras vyras, jam tik masinos ir terupi. Ryte atsikeles dar su pizama puola prie ju ir rinnnn rinnn

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  AŠ pirmenybe teikdavau pistoletams ir mašinytems...Nuo 4metu žaidžiau futbola ,o paskui ejau i dziudo...namie seses barbem kirpdavau plaukus ir sukdavau rankams kaip policicninke iš filmu...vienintele lele turejau,kur išlikus ir iki dabar dar net nepaliečiau jos tik gavus i rankas buvau paemus..o dab jin yra dežej tik kaip prisiminimas..

 3. etumri
  etumri prieš 8 m.

  musu mazoji leliu nepripazysta- jai masinos idomiau

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Mano dukros mylimiausi zaislai - kamuolys ir masinele stumdukas. Dar labai megsta grojancias plansetes ivaires. O leles apsoliuciai kolkas nedomina.

 5. marie claire
  marie claire prieš 4 m.

  Šalin stereotipinį mąstymą. Vaikai individualūs, tad ir žaislai turėtų būti parenkami ne pagal lytį, akių spalvą ar dar kažką, o vaiko pomėgius ir poreikius. Dukra turi ir lėlių, ir konstruktorių, ir automobilių. Dažnai leidžiu savo dvimetei išsirikti žaislą pačiai, aišku pradžioje sutempia didžiausią krūvą, bet turime savo taisykles ir susitarimus, pagrindinė taiyklė - išsirink vieną. Labiau cenzūruoju, jei galima taip pasakyti, vaikišką literatūrą. Labai patinka interaktyvios knygos su langeliais, judančiomis detalėmis, skirtingais materialais ir pan., bei rimuotos ir gausiai ryškiai iliustruotos. Mažosios bibliotekėlėje koks pusšimtis knygelių, dauguma skirtos vaikams nuo 2 iki 3 metų amžiaus, yra nemaža krūvelė iki kurių reikės dar priaugti, čia jau mama neatsispyrė. Bet visa tai nueina į antrą ar kokį penktą planą kai vaikui leidi eksperimentuoti ar kai išeini kieman, ar parkan, prie jūros - žaislais tampa pagaliukai, akmenukai, kriauklytės, tuščias vandens buteliukas ar dar koks niekniekis, kuris visiškai belytis ir visiškai ne iš žaislų parduotuvės. Galbūt to ir norėtųsi palinkėti mažiesiems - laisvės tirti ir atrasti, būti savimi.