Ar mišinukai tikrai – blogis: mamos Medeinos Andriulienės nuomonė

Anot Medeinos Andriulienės, mokslo tyrimai yra paneigę priežastinį ryšį tarp mišinukų vartojimo ir žemesnio IQ lygio Anot Medeinos, mokslo tyrimai yra paneigę priežastinį ryšį tarp mišinukų vartojimo ir žemesnio IQ lygio

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau dešimtąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas kalbasi su Lietuvos akušerių sąjungos, Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacijos nare, „Gandro lizdo“ įkūrėja Ieva Girdvainiene ir nuomonės formuotoja Medeina Andriuliene jautria ir – neretai – kontroversiška tema: apie žindymą.

Šią tinklalaidę paskyrėme kiekvienai žindančiai ar besidominčiai apie žindymą esamai ir būsimai mamai. Ir čia labai tinka posakis „jei manau, kad viską žinau...“

Kaip, kas ir kodėl. Kodėl mišinukais pasirinkusi maitinti mama – smerkiama? Bloga mama, kuri žindymą keičia mišinukais? O jei yra priežastis?

Plačiau skaitykite:

Medeina Andriulienė: „Dauguma mišinukais maitintų vaikų serga rečiau“

Simonui Urbonui pasidalijus, kad jo dukra, nors ir maitinta mišinuku, yra graži, „faina“ ir neserganti, Medeina patvirtino, kad jos aplinkoje patirtys – panašios. „Žinoma, negalima taip teigti , nes tai yra tik empirinis matymas, nepagrįstas moksliniais tyrimais. Bet iš mano aplinkos mišinuku maitinti vaikai serga rečiau“, – teigia nuomonės formuotoja.

Medeina Andriulienė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad būtent jos aplinkoje mišinukais maitinti vaikai serga rečiau:

Mokslo tyrimai paneigė, kad maitinimas mišinuku yra nutukimo ir žemesnio IQ lygio priežastis

Anot Medeinos Andriulienės, mokslo tyrimai yra paneigę priežastinį ryšį tarp mišinukų vartojimo ir nutukimo bei žemesnio IQ lygio. „Taip, koreliacija yra, bet tai nėra priežastinis ryšys“, – sako ji. Anot nuomonės formuotojos, būtent tai, kad mamos, pasirenkančios maitinti mišinukais, dažnai yra žemesnio socialinio lygio, nulemia, kad tokie vaikai dažnai turi žemesnį IQ. Bet ne todėl, kad vaikai buvo maitinami mišinukais, o todėl, kad šeimos yra iš žemesnio socialinio lygio.

Visą tinklalaidę apie žindymo subtilybes, skirtingas nuomones, žindymo tiesas ir mitus su Medeina ir Ieva žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbėjome apie:

01:00 – temos pristatymas

02:00 – žindymo „sudievinimas“ Lietuvoje

05:00 – žingsniai į „žindymą“

09:00 – pojūčiai žindant, mamų klaidos ir žindymas per skausmą

14:00 – ar mišinukai gali pakeisti žindymą?

20:00 – vaikas turi turėti dienos režimą

23:00 – tėvo vaidmuo ir psichologiniai niuansai

30:00 – svetimos mamos pienas vaikui: ar gerai?

36:00 – iki kada mama turėtų žindyti?

43:00 – kiek galima laikyti nutrauktą pieną?

49:00 – svarbiausia, kad ryšys tarp mamos ir vaiko žindymo metu būtų sklandus

Susiję straipsniai

Saulius Skambinas apie sūnaus paauglystę: „Telefono tema – kažkas baisaus“

„Išėjo ta žinia, kad aš laukiuosi, ir prasidėjo skambučiai, komentarai, visa kita, aš skaitydavau, imdavau į galvą, verkdavau.“

Ingridos nevaisingumo kelionė: „Negaiškite laiko pas ginekologus“

Ingrida, šiandien sūpuojanti sūnelį Marką ant rankų, dalijasi savo istorija, išgyvenimais ir kaip jai pavyko atsitiesti po trynukų netekties.

Gediminas Žilinskas: „Su vestuvėmis niekur neskubame“

Pora prisimena, kad vienas kitą pamatė per fotosesiją, tačiau vienas kitam į akį iškart nekrito: „Ji paauglė atėjo, ten pas mus skirtumas 25 metai.“