Ar pas jūsų vaikus lankosi Dantukų fėja? (Lauksime žinučių komentaruose) (8)

Mergaitė rodo iškritusį dantį oes | Shutterstock.com

Dantukų fėja – populiari amerikiečių ir sparčiai į kitas kultūras, neišskiriant ir mūsų, besiskverbianti istorijų ir pasakų herojė. Kitose šalyse, pavyzdžiui, Meksikoje ar Naujojoje Zelandijoje, Dantukų fėjos apskritai nėra: čia šią funkciją perima pelytė arba žiurkė.

JAV Dantukų fėja aplanko net 80 proc. vaikų. Lietuvoje tokios statistikos nėra, bet veikiausiai fėja (pelytė ar koks nors kitas personažas, pasiimantis dantuką ir paliekantis pinigėlį) aplanko 30–50 proc. vaikų.

Dantukų fėja pirmą kartą paminėta 1908-aisiais laikraštyje „Chicago Tribune“ , o vėliau 1927 m. atgimė Esther Watkins Arnold trijų veiksmų pjesėje.

Koks Dantukų fėjos tikslas?

Dantukų fėjos tikslas – aplankyti miegančius vaikus, o vietoje ką tik iškritusio dantuko palikti pinigą ar kokį gardėsį. Daugeliui vaikų vien šios funkcijos pakanka Dantukų fėjos egzistencijai pagrįsti. Tėvams Dantukų fėjos egzistavimas gali būti ir labai naudingas, pavyzdžiui, aiškinant apie fizinius pokyčius, tinkamą dantų higieną, kai vaikui sulaukus 5–6 metų jie vienas paskui kitą pradeda kristi.

Ką atsakyti vaikui paklausus, kaip Dantukų fėja atrodo?

Skirtingai nuo kai kurių kitų mistinių būtybių, Dantukų fėja gali atrodyti įvairiai. Paprastai tai maža būtybė su sparnais ir lazdele.

Taip pat nesutariama, kokios lyties yra Dantukų fėja. Maždaug 75 proc. vaikų mano, kad ji yra mergaitė / moteris, kiti tiki, kad fėja gali būti berniukas / vyras ar net gyvūnas.

Kiekvienas žmogus Dantukų fėją įsivaizduoja truputį kitokią. Daug įtakos turi ir matyti vaizdiniai (animaciniai filmukai, piešiniai ir kt.).

O kur fėja deda dantukus?

Kai kuriuose pasakojimuose sakoma, kad Dantukų fėja visus iš vaikų surinktus dantukus saugo kaip vertingą reliktą.

Kai kurie tėvai vaikams sako, kad fėja iš dantukų gamina stebuklingas dulkes arba stato pilį. Tėvai, galvodami atsakymus, galo būti labai kūrybingi. Kodėl gi ne?

O ką sakyti, jei vaikas paklaus, ar Dantukų fėja tikrai egzistuoja?

Paprastai 7–8 metų vaikai pradeda abejoti Dantukų fėjos (kaip, beje, ir Kalėdų Senelio) egzistencija. Net jei vaiko klausimas pasirodys netikėtas, tėvai neturėtų pasimesti. Svarbu, kad jie iš anksto pagalvotų, ką atsakys smalsiam vaikui.

Taip pat prieš atsakydami į klausimą išsiaiškinkite, ką vaikas iš tikrųjų žino apie Dantukų fėją. Tikėtina, kad pakurstyti jūsų atžalos abejones gali vaikai iš darželio ar mokyklos. Tačiau jeigu dar galima saugoti šią paslaptį, neskubėkite atskleisti visų kortų.

Dar vienas patarimas – turėti omenyje vaiko amžių bei kokiam tikslui tarnauja tikėjimas Dantukų fėja. Tačiau jei vaikas turi pagrįstų abejonių ir klausimų, būkite pasirengę atsakyti sąžiningai. Pavyzdžiui, galite pasakyti, kad Dantukų fėja gali ir neegzistuoti, tačiau tai dažna pasakų veikėja, o pasakos juk – vis tiek labai smagios.

Dantukų fėjos apsilankymas – didelė atrakcija vaikui: patarimai

Dantukų fėjos egzistavimu galėsite džiaugtis tol, kol to norės vaikas ir jūs patys. Net jei vaikas ir išsiaiškino Dantukų fėjos paslaptį, vis tiek gali būti smagu laikytis tradicijos. Kaip vaikui sukurti mažą stebuklą?

1. Laiškeliai nuo Dantukų fėjos

Įsigykite gražių lapelių, spalvotų ar blizgių rašiklių ir lipdukų ir rašykite vaikui laiškelius nuo Dantukų fėjos. Būkite atsargūs, kad visos šios „amunicijos“ nepamatytų vaikas. Tegul mažylis tuos laiškelius randa vos pabudęs (aišku, veikiausiai jis dar nemokės skaityti, tad laišką perskaitykite jūs). Laiškuose galima skatinti vaiką ir toliau kruopščiai valytis dantis ar naudoti dantų siūlą.

2. Dantukų fėjos pagalvėlė

Pasiūkite ar įsigykite mažą pagalvėlę specialiai Dantukų fėjos vizitams. Mielos, mažos pagalvėlės bus ne tik smagi šeimos tradicija, primenanti fėją, bet joje galima padaryti kišenėlę ir į ją įdėti patį dantuką ir lauktuves. Tamsoje tėvams bus lengviau atlikti „mainus“.

3. Vietoje pinigų – įspūdžių dovanos

Po pagalve nebūtina pinigų: galite pakišti bilietus į kiną ar mėgstamos vaiko kavinės dovanų čekį. Juk laikas drauge – daug brangesnis už visus pasaulio pinigus. Dėl šių malonių akimirkų patirtys iškritus pieniniams dantukams gali būti dar ypatingesnės ir įsimintinesnės.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Polarbear prieš 1 m.

  Nelabai suprantu kam reikia tokiomis nesąmonemis pildyti vaikui galvą 😀

 2. Niuni
  Niuni prieš 1 m.

  Mano vaikai turi dantukų fėją ir iškritus dantukui, ryte randa po pagalve pinigėlį. Pinigus vaikai taupo norimam žaislui
  Kol kas nesakau jog ta dantukų fėja, tai aš. Manau ateis suvokimas su laiku. Arba prisistatysiu pati jei kils jiems klausimų.
  Kai buvau maža norėdavau kad rasčiau pinigėlį po pagalve, norėdavau būti mamos šitaip nustebinta. Nors tas pinigas man nebuvo svarbiausias, svarbiausia būdavo pats mamos dėmesys man, kurio labai trūko. Dabar visa tai persikėlė į tai jog tapau pati tuo ko norėjau kad būtų mano mama - dantukų fėja.
  Vienoms tai nesąmonė kitoms smagus būdas pradžiuginti, nustebinti vaiką, leisti jam svajoti ir fantazuoti. Tokia ir turi būti vaikystė, suaugti ir surimtėti jie dar tikrai spės.

 3. tevudarzelis
  tevudarzelis prieš 1 m.

  Dėkojame, kad dalijatės. Panašu, kad vaikučius lanko ir Dantukų fėjos, ir Dantukų pelytės.

 4. akmaya
  akmaya prieš 1 m.

  Dantukai dar nekrito, tačiau pas mus populiari Kakės Makės dantukų fėja, kuri paskatina valytis ir kurios puotoj laukia sudalyvauti

 5. v.j.k
  v.j.k prieš 9 mėn.

  Tikrai aplanko Dantukų fėja abu vaikus. Net ir vienuolikmetį sūnų ji aplanko