Manikiūras ir pedikiūras nėštumo metu (58)

Nėščiosioms reikėtų žinoti, kad labiausiai nagų lakai ir kitos medžiagos kenkia su jomis dirbant ir nuolat įkvepiant chemikalų arba nagus lakuojant pernelyg dažnai.
Nagų lakavimas nėštumo metu
Nustatyta, kad cheminės medžiagos į organizmą nepatenka per pačią nago plokštelę, kuri beveik nepraleidžia molekulių, tačiau įsiskverbia per odą, kai, pavyzdžiui, šiek tiek kenksmingų priemonių patenka ant nagų odelių ar vėliau nuo nagų į burną.
Nagų lakuose randamos šios pavojingos medžiagos:
- Dibutilftalatas (Dibutyl phthalate, DBP) sukelia pykinimą, gali dirginti odą, akis, burnos ir nosies gleivinę, gerklę.
- Difenilfosfatas (Diphenyl phosphate): didesni difenilfosfato kiekiai gali sutrikdyti endokrininės sistemos veiklą, hormonų balansą, sukelti nevaisingumą ar vėžinius susirgimus.
- Trifenilfosfatas (Triphenyl phosphate) neigiamai veikia medžiagų apykaitą, reprodukcinę funkciją, endokrininę sistemą.
- Formaldehidas (Formaldehyde) gali sukelti apsunkinti kvėpavimą ar net sukelti astmą.
- Toluenas (Toluene) gali turėti neigiamos įtakos vaikų raidai; jo likučių aptinkama net ir motinos piene.
Anksčiau gaminant nagų lakus plačiai naudoti (o kai kuriuose ir tebenaudojami iki šiol) toluenas, formaldehidas ir dibutilftalatas. Dibutilftalatą uždraudus naudoti ES, jis buvo pakeistas kitu plastifikatoriumi – trifenilfosfatu.
Vieno tyrimo metu nustatyta, kad vidutiniškai praėjus ~12 val. po nagų lakavimo, moterų šlapime difenilfosfato kiekis buvo padidėjęs net 7 kartus. Daugiau nei pusėje visų gaminamų įprastų nagų lakų yra trifenilfosfato – kitos difenilfosfato formos.
Nėščiųjų ir žindančių moterų tyrimų metu nustatyta, kad dibutilftalato metabolito koncentracija šlapime yra žymiai didesnė tarp nagus dažnai lakavusių tyrimo dalyvių.
Gelinis nagų lakavimas nėštumo metu
Nėra vienareikšmio atsakymo, ar gelinis lakavimas nėštumo metu nekenkia. Viena vertus, daug ką lemia atliekant manikiūrą naudojamos priemonės (jų kokybė, sudėtis, kvapas ir kt.). Vėlgi pasisakantieji už gelinį lakavimą nėštumo metu teigia, kad medžiagos į kraujotakos sistemą nepatenka.
Tačiau rekomenduojama vengti gelinių lakų, kurių sudėtyje yra:
- Acetono (Acetone, Propanone);
- Di-HEMA trimetildikarbamato (Di-HEMA Trimethylhexyl dicarbamate);
- Dioksino (Dioxin);
- HEMA (Hydroxyethylmethacrylate);
- Oktinoksato (Octinoxate, Octyl methoxycinnamate, OMC);
- PEG-12 dimetikono (PEG-12 Dimethicone).
Visos šios medžiagos – kancerogeninės, galinčios pakenkti vidaus organams, sukelti alergiją, dirginti kvėpavimo takus, išbalansuoti hormonų pusiausvyrą.
Pasisakantieji prieš gelinį lakavimą dažnai mini UV lempas, tačiau nagų džiūvimo metu ultravioletinių spindulių gaunama minimaliai.
Nėštumo metu moterys gelinio lakavimo atsisako dėl vienos paprastos priežastis – lakas ant nago plokštelės išlieka labai trumpai. Dėl organizme vykstančių hormonų pokyčių visi svetimkūniai, įskaitant ir laką, atmetami.
Kita vertus, jeigu lakas ant nagų išlieka ilgai (bent 2–3 sav., kaip įprastai), geriau rinktis gelinį lakavimą, nei įprastu laku nagus lakuotis 1–2 k. per savaitę.
Pedikiūras nėštumo metu
Nėštumo metu, ypač trečiąjį trimestrą, kai sudėtinga pasilenkti, nereikėtų atsisakyti higieninio pedikiūro (jeigu norite, visuomet galite rinktis pedikiūrą be lakavimo): ši procedūra padės ne tik turėti gražias pėdas ir nagus, bet ir atsipalaiduoti, išsivaduoti nuo pėdų skausmo, sumažins tinimą, pagerins kraujotaką.
Svarbu
Jeigu kartu su pedikiūru atliekamas pėdų masažas, derėtų atsakingai rinktis meistrą (ypač pirmajame trimestre). Manoma, kad pėdose bei čiurnose yra taškų, kurių intensyvi stimuliacija gali paskatinti priešlaikinius gimdos susitraukimus, todėl pėdų masažas nėštumo metu nerekomenduojamas arba jį turėtų atlikti tik nėščiųjų masažo specifiką gerai išmanantis meistras.
Manikiūras ir pedikiūras nėštumo metu: praktiniai patarimai
- Norėdamos išvengti infekcijų rinkitės tik patikimus grožio salonus arba vykite pas specialistes, kurios visuomet naudoja sterilius, prieš procedūrą iš maišelio išimamus įrankius.
- Jei atvykusios į grožio saloną ar manikiūro kabinetą jaučiate intensyvų kvapą, paprašykite išvėdinti patalpas arba pasodinti jus prie atverto lango.
- Nėštumo metu nagai gali tapti trapesni ir silpnesni, tad galima naudoti gydomąsias priemones, sutvirtinančias nagus ir suteikiančias jiems blizgumo, pavyzdžiui, specialius kremus, aliejukus ir kt.
- Nėštumo metu galite paparašyti atlikti tik higienines manikiūro ir pedikiūro procedūras be lakavimo - meistrė gali sutvarkyti ir nupoliruoti nagus, jie bus bespalviai, bet dailiai blizgės ir be lako.
- Jeigu nusprendėte lakuoti nagus, nėštumo metu geriau rinktis vandens pagrindu pagamintus nagų lakus.
- Jeigu norite rinktis saugesnį būdą, bet nenorite visiškai atsisakyti manikiūro ir pedikiūro, nagų nelakuokite bent jau pirmojo trimestro metu, kuomet intensyviai formuojasi visi organai ir vaisius yra pažeidžiamiausias. Tuo metu patariama vengti kontakto su bet kokiomis cheminėmis medžiagomis.
Sveikos mamytės.ar galima neštumo metu darytis nagu priauginima?😊 ar darėtes? Ar nieko blogo?😉