Ar vyšnių kauliukų pagalvėlė padeda nuo pilvo dieglių? (73)

Vyšnių kauliukų pagalvėlė ir vyšnių kauliukai Iryna Mylinska | Shutterstock.com

Diegliukų kamuojamą kūdikį nuraminti labai sunku - mažylis ištisas valandas verkia, gniaužia kumščius, riečia nugarytę... Vyšnių kauliukų pagalvėlės dažnai pristatomos kaip viena iš alternatyvų siekiant sumažinti kūdikių patiriamus pilvo dieglius. Ar jos tikrai veiksmingos?

Kodėl vyšnių kauliukų pagalvėlė gali būti veiksminga?

Nepaisant ilgamečių tyrimų, tikslios pilvuko dieglių priežastys nėra žinomos. Pilvuko diegliai yra siejami su nervinės sistemos ir žarnyno nebrandumu, tačiau manoma, kad juos gali provokuoti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, pilvuko pūtimas.

Plačiau skaitykite:

Pastebima, kad šiluma, lengvas spaudimas, švelnus masažas gali tiek padėti pasišalinti susikaupusioms dujoms, tiek ir sumažinti pilvuko dieglių keliamus skausmus, nuraminti įsiverkusį kūdikį, padėti jam lengviau užmigti.

Tam tikrai gali pasitarnauti vyšnių kauliukų pagalvėlė. Žinoma, stebuklo tikėtis nereikėtų, tačiau vyšnių kauliukų pagalvėlės yra nebrangios, jas nesudėtinga naudoti, tad išbandyti tikrai galima.

Pagrindiniai vyšnių kauliukų pagalvėlių privalumai

 • Vyšnių kauliukai ilgai (iki 30 min. ir ilgiau) išlaiko šilumą ir išskiria ją palaipsniui: pagalvėlė greitai neatvėsta;
 • Ilgai išliekanti, palaipsniui išskiriama šiluma prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius;
 • Malonus ir natūralus šilumos šaltinis, kuris gali nuraminti ir padėti kūdikiui efektyviau atsipalaiduoti;
 • Gerokai pranoksta tradicines vandens šildykles, kurios ne visada yra saugios ir patogios naudoti, ypač mažiems vaikams. Naudojant vyšnių kauliukų pagalvėlę nėra pavojaus nudeginti ar kitaip pažeisti kūdikio odą;
 • Lengvai prisitaiko prie kūdikio kūno linijų, priglunda prie pilvuko, todėl efektas gali būti geresnis.

Pagrindiniai vyšnių kauliukų pagalvėlių trūkumai

 • Vyšnių kauliukų pagalvėlė yra tik pagalbinė priemonė, kurią galite išbandyti, tačiau jos veiksmingumas mažinant pilvo diegliukus nėra įrodytas reikšmingais moksliniais tyrimais.
 • Pagalvėlę prieš naudojimą reikia pašildyti mikrobangų krosnelėje, orkaitėje arba ant radiatoriaus, o tai šiek tiek užtrunka (ypač jeigu neturite mikrobangų krosnelės ir pagalvėlę šildote orkaitėje arba ant radiatoriaus).
 • Jeigu diegliai itin stiprūs ir kūdikis nuolat muistosi, riečia nugarą, prie pilvuko spaudžia kojas, maskatuoja rankutėmis, pagalvėlė nebus naudinga, nes ją bus sunku išlaikyti ant vaiko pilvuko.

Kiti pagalvėlės panaudojimo būdai

 • Pagalvėlė esant vėsiam orui labai tinka pašildyti įšalusią kūdikio lovelę, kad į ją paguldžius kūdikiui būtų jaukiau;
 • Šias pagalvėles galima naudoti ne tik vietoje šilto, bet ir šalto kompreso (tik pagalvėlę prieš naudojimą reikia dėti ne į mikrobangų krosnelę, bet į šaldiklį);
 • Vietoje žaislo / migduko. Vyšnių kauliukų įdėklai kartais dedami ir į pliušinių žaislų vidų, tad žaislas tampa daugiafunkcis;
 • Pagalvėlę gali naudoti ir suaugusieji. Šiltas kompresas gali padėti sumažinti raumenų įtampą, nuovargį ir skausmą po intenstyvaus darbo. Šiltą pagalvėlę taip pat galima pasidėti ant papilvės, jeigu kamuoja menstruacijų skausmai.

Kaip patikrinti, ar vyšnių kauliukų pagalvėlė yra kokybiška?

Patikrinti, ar pagalvėlė yra kokybiška, labai paprasta: jeigu pašildžius ją orkaitėje arba mikrobangų krosnelėje pasklinda natūralus vyšnių, o ne chemikalų kvapas, viskas gerai.

Reikėtų rinktis tik sertifikuotas, patikimų gamintojų vyšnių kauliukų pagalvėles. Jos gaminamos iš kokybiškų, vaikams saugių audinių ir papildomai neapdorojamos chemikalais.

Susiję straipsniai

Žvynelinė (psoriazė): kas ją sukelia ir kaip sau padėti?

Žvynelinė - viena nemaloniausių ligų, nes odos pažeidimai yra aiškiai matomi, o apie pačią žvynelinę sklinda nepagrįstų mitų ir klaidingų teiginių.

Votys: kodėl atsiranda ir kaip gydyti?

Votis, kitaip dar vadinama furunkulu – tai plauko maišelio uždegimas, galintis pažeisti ir aplinkinius audinius.

Stomatitas – skausmingas burnos gleivinės uždegimas

Stomatitas – tai burnos gleivinės uždegimas. Dėl jo jaučiamas diskomfortas valgant, kalbant ir atliekant kitus įprastus veiksmus.

Naujausi komentarai

 1. SvajaSvajonė prieš 3 m.

  Ginger parašė:
  Tai beabejo.man reik i Airija.jys turit paypal?

  Neturiu

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  SvajaSvajonė parašė:
  Neturiu

  O revoliut?

 3. SvajaSvajonė prieš 3 m.

  Ginger parašė:
  O revoliut?

  Nea, Swedbank saskaita 🙂

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  SvajaSvajonė parašė:
  Nea, Swedbank saskaita 🙂

  Dekui tada,per sask man mokesciai bus didesni nei ta pagalvele kainuoja. Manau atsiras kas nupirks

 5. Strackaitė
  Strackaitė prieš 1 sav.

  Sveiki, kada rekomenduotumėte dėti pagalvėlę vaikui? Po maitinimo? Prieš maitinimą? Tik tada - kai neramus/-i?