Ar žinojote, kad burnos skalavimo skystis – nepakartojama buitinės chemijos alternatyva?

Moteris pila burnos skalavimo skystį į stiklinę New Africa | Shutterstock.com

Į jūsų namus turi netikėtai užsukti svečių, o aplinkui – neblizga švara? Kaip tyčia, pasibaigė valiklis, o už lango lyja? Puiki žinia: šioje situacijoje nuostabiai pagelbės... burnos skalavimo skystis.

Nesitikėjote, kad priemonė, palaikanti burnos švarą, puikiai atgaivina ir namų aplinką? Mes – taip pat. Bet ji tikrai veikia!

Burnos skalavimo skysčio efektyvumo paslaptis

Dažniausia blogo kvapo priežastis – bakterijos. Jos kaupiasi užsistovėjusiuose nešvarumuose, kenkdamos mūsų sveikatai ir namų atmosferai. Burnos skalavimo skystis – antibakterinė priemonė, į kurios sudėtį įeina antiseptikai ir dirbtiniai kvapikliai. Visa tai padeda atsikratyti bakterijų, o tai reiškia – apsaugoti namus nuo nešvarumų, blogų kvapų ir nelauktų ligų.

Spindintis klozetas

Ar kada nors esate valę unitazą burnos skalavimo skysčiu? Ne? Pabandykite! Pasirodo, tai ne tik puikus, bet ir ekonomiškas buitinės chemijos pakaitalas. Kad pasiektumėte maksimalų efektą, supilkite ketvirtadalį burnos skalavimo skysčio puodelio į unitazą, palaukite pusvalandį, o tada iššveiskite klozetą specialiu, tualeto valymui skirtu šepečiu. Rezultatas neprivers laukti: netrukus pastebėsite, kad jūsų tualetas ne tik spindi, bet ir gaiviai kvepia.

Gaiva dvelkiantys drabužiai

Nemalonus kvapas gali sklisti ne tik iš klozeto. Kartais jis sunkiai pašalinamas ir iš drabužių (net ir tada, kai, atrodytų, tik ką juos išskalbėte). Taip būna tuomet, kai juose apsigyvena daug bakterijų.

Siūlome puikią išeitį: skalbiant, be skalbimo miltelių, įpilkite dar ir puodelį burnos skalavimo skysčio. Antibakterinės jo savybės akimirksniu sudoros visas blogąsias bakterijas, o kartu su jomis – ir nemalonius kvapus.

Vamzdžiai − it nauji

Ar teko susidurti su nepakeliamu kriauklės vamzdžių dvoku? Ši problema itin dažna virtuvėje, o jos priežastis – prie kriauklės vamzdžių prilipę yrantys maisto likučiai. Juk drėgnoje terpėje jie tampa mikrobų veisyklomis.

Nusibodo iš kriauklės sklindantis blogas kvapas? Įpylę į jos angą burnos skalavimo skysčio, paleiskite maisto atliekų smulkintuvą. Smarvė turėtų dingti. Jei taip nenutiko – pabandykite dar kartą. Neturite smulkintuvo? Tuomet burnos skalavimo skystis pravers kaip unikalus dezinfekantas.

Ne problema ir šiukšlių dėžės kvapas 

Jei užsistovėjusios šiukšlių dėžėje maisto atliekos riečia nosį, bet nešti jų lauk dar neketinate, pabandykite nuslopinti kvapus įmetę burnos skalavimo skysčiu sudrėkintą vatos tamponėlį ar servetėlę. Netrukus skystis pradės garuoti ir skleisti kvapą, tad laikinai užgoš atliekų kvapus. Bet ilgai delsti nerekomenduojame: atsikratyti bakterijų priežasties kur kas veiksmingiau, nei slopinti jų skleidžiamus simptomus. Juk pirma galvojame apie sveikatą, tiesa?

Stiklai taip pat blizga 

Nepatikėsite, bet burnos skalavimo skystis gali priversti stiklinius paviršius švytėti. Pabandykite nuplauti juo langą, nuvalyti veidrodį ar prietaiso ekraną, ir patys įsitikinsite. Viskas, ką jums reikės padaryti, – sudrėkinti juo mikropluošto šluostę ir nublizginti norimą paviršių.

Tikras augalų sargas

Taip taip, tinka net augalams! Jei kambariniai augalai kenčia nuo užsiveisusio grybelio ar pelėsio, griebkite burnos skalavimo skystį ir apginkite juos nuo neprašytų kenkėjų.

Kaip tai padaryti?

  1. Paimkite augalų purkštuvą.
  2. Jame sumaišykite tirpalą (vandens ir burnos skalavimo skysčio santykis: 3 ir 1).
  3. Kartą per savaitę apipurkškite savo augalus. Kartokite šias procedūras, kol neliks pelėsio ar grybelio požymių ant augalų.

Nešvarūs, nemaloniais aromatais dvelkiantys namai – tikras geros nuotaikos ir puikios sveikatos priešas. Sunaikinkite pagrindines šių kvapų atsiradimo priežastis – greitai plintančias bakterijas, pelėsį, grybelį. Visa laimė, kad yra paprastas sprendimas, kuris nereikalauja nei laiko, nei papildomų išlaidų, – tiesiog burnos skalavimo skystis: ir burnos, ir namų higienai kasdien.

Dar daugiau efektyvių buities rūpinimosi būdų rasite:

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.