Ar žinojote, kad vaikus dažniausiai tvirkina šeimai artimas žmogus?

Smurtautojai dažniausiai vaiko nesirenka pagal amžių, vietą arba lytį Smurtautojai dažniausiai vaiko nesirenka pagal amžių, vietą arba lytį

Parengėme jums jau 25-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą. Šįkart Simonas Urbonas, tėtis, laidos vedėjas, „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje susitinka su pašnekovais kalbėti itin skaudžia ir pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje ypač eskaluojama tema.

Tema ir jautri, ir skaudi, sudėtinga, beje, pats Simonas sau kažkada pažadėjęs ja niekada nekalbėti. Visgi jūsų, mūsų ištikimiausių tinklalaidės žiūrovų, laiškai ir prašymai privertė pakeisti numatytas laidas ir reaguoti į pastarųjų mėnesių įvykius. Kalbamės apie seksualinę vaikų prievartą.

Sunku ir skaudu patikėti, bet ne visada apie tai sužino tėvai.

Į laidą pakvietėme kalbėti profesionalus – „SOS vaikų kaimo“ direktorių ir nuolatinės globos vadovą Andrių Zinkų bei Kompetencijų centro vadovę Rūtą Kaminskaitę.

Plačiau skaitykite:

Kokiu mastu Lietuvoje tvirkinami vaikai?

Kompetencijų centro vadovė Rūta Kaminskaitė akcentuoja suklusti verčiančius skaičius: net 30–40 proc. vaikų tvirkinimo atvejų susiję su žmonėmis iš šeimos rato, 50 proc. atvejų – kai žmogus yra pažįstamas šeimai. „Prie vaiko, – sako specialistė, – seksualiai gali priekabiauti bet kas: treneris, mokytojas, auklė, šeimos draugas.“ Ir tik 10 proc. atvejų, kai tai įvykdo vaikui nepažįstami žmonės, į šį skaičių įeina ir įvairūs užpuolimai.

Kompetencijų centro vadovė Rūta Kaminskaitė „Tėvai paprastai“ pabrėžė, kad seksualiai išnaudojami vaikai savo prievartautojus dažniausiai pažįsta:

Smurtautojai dažnai nesirenka pagal vaiko amžių

„SOS vaikų kaimo“ direktorius ir nuolatinės globos vadovas Andrius Zinkus pastebi, kad smurtautojai dažniausiai vaiko nesirenka pagal amžių, vietą arba pagal vaiko lytį: „Jie tiesiog tai daro.“

Apie seksualiai išnaudojamus vaikus, atpažinimo ženklus ir pagalbą jiems kalbame „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovų ir temos pristatymas

01:29 – tvirkinimo sąvokos ir statistika

04:05 – kurie vaikai – potencialios aukos?

07:14 – kaip pastebėti ženklus?

13:02 – specialistai, kurie gali padėti

15:43 – ar globojami vaikai buvo prievartaujami

18:39 – smurtavimas tarp vaikų

20:09 – kaip edukuoti vaikus apie galimą grėsmę

25:37 – trauma visam gyvenimui

27:32 – vaikai išsigalvoja?

32:24 – tendencijos: skaičiai auga?

33:30 – gijimo procesas

37:07 – kodėl vaikas gali traukti suaugusįjį

40:24 – kodėl bėga vaikai?

43:55 – žiniasklaidos dėmesys

46:06 – patarimai tėvams

Susiję straipsniai

Ilka ir Andrius: „Keisi džinsus ar gyvenimo būdą?“

„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis.“ Deja, Lietuvoje barjerų įveikti nepavyko.

Gintarė apie motinystę ir pasiruošimą kūdikio atėjimui: „Viskas labai sunku“

Gintarė atvira: „Nenoriu meluoti ir sakyti, kad viskas lengva, nes nelengva, – sako. – Nuo miego trūkumo, streso nežinant, kaip nuraminti vaiką.“

Veroniką atleidžiant pakišo dokumentus: „Aš skaitau, ir tiesiog... ką?“

Kai Veronika, būdama vieniša mama, buvo spaudžiama išeiti iš darbo tuščiomis, pradėjo ieškoti pagalbos, kas jai padėtų šioje situacijoje.