Ar žinote, kad kosmetika irgi turi galiojimo laiką?

Mama ir dukra naudoja kosmetikos priemones 4 PM production | Shutterstock.com

Ko gero, ne visi prisimename, kad kaip ir maisto produktai, taip ir makiažo priemonės turi galiojimo datą. Na, tik ta galiojimo data nėra tokia trumpa. Bet ji yra.

Naudodami senus kosmetikos produktus, kuriuose gausu kenksmingų toksinų, galime turėti rimtų sveikatos problemų, o jų mes nelaukiame. Taigi išsiaiškinkime, kada ateina laikas išmesti savo grožio pirkinius.

Kada baigiasi skysto makiažo pagrindo ir maskuoklio galiojimo laikas?

Makiazo pagrindo naudojimasT.Den_Team | Shutterstock.com

Skysto makiažo pagrindo galiojimo data priklauso nuo jo ingredientų. Vandens pagrindu pagamintą produktą reikėtų naudoti iki 12 mėn., o aliejaus pagrindu – 18 mėn., nes aliejus yra natūralus konservantas.

Galiojimo laiko pabaigos ženklai

Kai aliejai pakyla į viršų ir sutirštėja, tai reiškia, kad jūsų makiažo pagrindas tepant sukurs nelygų, dryžuotą ir netolygų paviršių.

Kaip apsaugoti priemonę?

Galite užkirsti kelią savo makiažo pagrindo atsiskyrimui laikydami jį vėsioje vietoje ir reguliariai papurtydami, kad vėl susimaišytų aliejus, išgrynintas vanduo ir makiažo dalelės. Laikykite švarius ir makiažo įrankius bei kaip įmanoma rečiau lieskite neužsandarintas skystas makiažo priemones, kad į vidų nepatektų bakterijų. 

Kada baigiasi skaistalų, bronzantų ir kompaktinės (mineralinės) pudros galiojimo laikas?

Skaistalu naudojimashappy_contributors | Shutterstock.com

Ar gali baigtis kompaktinės pudros galiojimo laikas? Tikrai taip! Rekomenduojama ją naudoti 18 mėn. Miltelių pavidalo (ir presuotuose) produktuose nėra vandens, taigi juose sunkiau gali veistis bakterijos. Ypač atkreipkite dėmesį į tuos produktus, kuriuose yra botaninių ekstraktų, – pvz., alavijų, žaliosios arbatos, ramunėlių. Tepant sausą pudrą ant skystų ar kreminių veido produktų aliejai prilips prie jūsų šepetėlio šerių ir pateks į sausąjį produktą, ant kurio netrukus „užsidės“ blanki pilka plėvelė.

Galiojimo laiko pabaigos ženklai

Atidarę produktą pastebėjote kietą apskritimą (žiedą)? Taip yra dėl to, kad su laiku jūsų skaistalų, bronzantų ar pudros mineralai susimaišo su veido ar kremų aliejais ir nuo šepetėlio nugula ant produkto.

Kaip apsaugoti priemonę?

Po naudojimo visada uždarykite arba užsukite dangtelį, kad išvengtumėte oksidacijos, kuri gali pakeisti produkto spalvą. Be to, prieš dengdami veidą miltelinio pagrindo produktu venkite naudoti itin riebių maskuoklių ar kremų. Be to, prieš kiekvieną priemonės naudojimą įsitikinkite, kad makiažo šepetėlis švarus: taip sumažinsite ilgainiui į produktą patenkančio aliejaus kiekį.

Kada baigiasi tušo galiojimo laikas?

Tuso naudojimasgaretsworkshop | Shutterstock.com

3 mėn. naudojant kasdien ir 6 mėn. – retkarčiais. Toks yra tušo galiojimo laikas. Šlapioje aplinkoje kaupiasi bakterijos, todėl mūsų mėgstamiausio grožio produkto galiojimo laikas toks trumpas. Bakterijos taip pat natūraliai egzistuoja ir ant mūsų blakstienų ir šie mikrobai nuo akių perkeliami į tušo tūtelę.

Galiojimo laiko pabaigos ženklai

Jei tušas pakeičia kvapą, jis tampa nemalonus, išmeskite jį. Apskritai geriausia tą daryti po naudojimo praėjus maždaug nuo 3 iki 6 mėn. Gali būti skaudu atsisveikinti su itin mėgstamu tušu, kuris, žinoma, kainavo, bet protingas sprendimas dabar – dėl – gali būti – nepageidaujamų pasekmių sveikatai vėliau.

Kaip apsaugoti priemonę?

Nemirkykite keletą kartų tušo šepetėlio į tūtelę, mat kiekvienąkart prileidžiate oro, ir tušas džiūsta, praranda kokybines savybes. Apskritai geriausia traukiant šepetėlį iš tūtelės sukti aplink jos vidinę pusę ir taip paimti priemonės. Jei tušas padžiūvo, atgaivinkite jį įlašinę kelis lašus kūdikių aliejaus. 

Kada baigiasi akių kontūro galiojimo laikas?

Akiu konturo naudojimasNick Starichenko | Shutterstock.com

Nuo 3 mėn. iki 3 metų. Skystose akių kontūro priemonėse bakterijos veisiasi tokiu pačiu principu, kaip ir tušuose, o kietos, t. y. „pieštukinės“, akių kontūro priemonės galioja ilgiau, jos saugesnės, mat aštrindami ir droždami jas pašaliname ir bakterijas.

Galiojimo laiko pabaigos ženklai

Jei ant jūsų akių kontūro priemonės atsiranda balta plėvelė, kurios negalima pašalinti ar nudrožti, pakeiskite ją nauja.

Kaip apsaugoti priemonę?

Apribokite mikrobų patekimą į skystą akių kontūro priemonę, valydami jos šluotelę ar galiuką po kiekvieno naudojimo. Jei naudojate pieštuką, reguliariai dezinfekuokite drožtuką medvilniniu vatos diskeliu ir alkoholio turinčia priemone.

Kada baigiasi lūpų dažų ir blizgio galiojimo laikas?

Lupu dazu naudojimasfizkes | Shutterstock.com

Lūpų dažuose nėra daug bakterijų, todėl juos galima naudoti nuo 12 iki 18 mėn. Nors lūpų dažuose ir blizgyje paprastai yra konservantų, pvz., parabenų, eterinių aliejų ir vitaminų, siekiant apsaugoti priemones nuo mikrobų, jos natūraliai pradeda skaidytis ir prarasti kokybines savybes po metų.

Galiojimo laiko pabaigos ženklai

Bet koks drėgmės, pradinio kvapo praradimas, „burbulinė“ konsistencija ar į kreidą panašios tekstūros atsiradimas reiškia, kad laikas išmesti priemonę. 

Kaip apsaugoti priemonę?

Laikykite vasarinius atspalvius šaldytuve. Laikydami lūpų dažus ir blizgius nuo karščio apsaugotoje vietoje pailginsite jų galiojimo laiką. Taip pat nesidažykite iškart po valgio – tai skatina bakterijų dauginimąsi.

Ar gali baigtis makiažo šepetėlių galiojimo laikas?

Makiazo sepeteliu valymasYuriy Maksymiv | Shutterstock.com

Gerai prižiūrimi teptukai ir šepetėliai gali tarnauti ilgai.

Galiojimo laiko pabaigos ženklai

Kai šeriai pradeda kristi – metas keisti šepetėlius.

Kaip apsaugoti priemonę?

Šepetėlius reikia plauti bent kartą per dvi savaites ir po kiekvieno naudojimo geriausia iš karto nuvalyti akių makiažo šepetėlius, kad išvengtumėte infekcijų. Jums tereikia šilto vandens, švelnaus muilo ir lašo alyvuogių aliejaus; pasukiokite šepetėlį šiame mišinyje (alyvuogių aliejus suskaido makiažo priemonių aliejus) ir kruopščiai nuplaukite.