Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Mažo buto interjeras Pinkystock | Shutterstock.com

Dauguma didžiųjų miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, kitaip tariant – kvadratiniais metrais, ir tik tada – kaina.

Bet ir maži butai turi savo šarmo: jie dvelkia šiluma, jaukumu, romantika, intymumu. Akivaizdi ir jų praktinė nauda: juk kuo mažesnė erdvė, tuo mažesni mokesčiai už komunalines paslaugas.

Toliau pateiksime kelis patarimus, kaip tinkamai susitvarkyti nedidelį būstą, kad jame jaustumėtės it nuosavoje tvirtovėje.

Apie mažų erdvių dekoravimą skaitykite:

Valgomasis

 • Nuo virtuvinių spintelių nuimkite dureles. Kam? Ogi tam, kad nereikėtų papildomos erdvės joms darinėti.
 • Patraukite indų džiovyklą nuo stalo ir pakabinkite ją virš kriauklės. Taip sutaupysite daug vietos, kuri nedideliame bute yra itin svarbi.
 • Įsigykite sienines spinteles ir lentynas. Itin stilingas pasirinkimas – kampinės lentynėlės. Šitaip ne tik sutaupysite gyvenamosios erdvės, bet ir turėsite puikią progą pasigirti prieš svečius įdomiais, originaliais bei gražiais daiktais, pavyzdžiui, senovine skrynele arba vienetiniu aštuonioliktojo amžiaus indų servizu.
 • Viską, kas sunkiai telpa virtuvėje, kabinkite ant sienos. Taip taip – viską. Nuo virtuvinių indų iki pintinių česnakams. Pamatysite, kaip aplinkui taps erdvu ir gera.

Svetainė

 • Kuo mažesnė svetainė, tuo atsakingiau reikia pasirinkti baldus. Atsakingiau, vadinasi, taip, kad rezultatas jus iš tikrųjų džiugintų. Svetainė skubos nemėgsta: eksperimentuokite, kurkite, dėliokite jos elementus taip, kad gerai joje jaustumėtės. Ir tik tada darykite galutinį sprendimą. Geras patarimas: užfiksuokite, kokioje pozicijoje aptiksite kėdes, sėdmaišius, fotelius ir kitus elementus po vakaro su svečiais. Nustebsite sužinoję, kad dažnai jie patys „susiranda“ sau tinkamą vietą. Kas žino, gal tai ir yra ideali vieta?
 • Apie tai, kur statysite baldus, pagalvokite prieš juos įsigydami. Rinkitės funkcionalius, kompaktiškus ir mobilius baldus, kuriuos lengva kilnoti, pavyzdžiui, sulankstomą žurnalinį stalelį (tinkantį ir vaišėms serviruoti) arba sudedamą lovą (tinkančią ir svečiams pernakvoti).
 • Venkite nereikalingų daiktų. Kuo mažesnis kambarys – tuo aktualesnis minimalizmas. Užteks patogios dangos, kėdžių, stalelio. Ir būtinai ko nors, kas džiugintų akį ir suteiktų kambariui atmosferos. Tai gali būti senovinė vaza, įdomi kambarinė gėlė, originalus paveikslas.

Atmosfera ir apšvietimas

 • Norite didesnio, erdvaus kambario? Padidinkite jį vizualiai. Vienas būdų – ant sienos priešais langus pakabinkite didžiulį veidrodį. Šitaip pripildysite patalpą šviesos ir padarysite ją vizualiai erdvesnę. Taip pat galite apatinę sienos pusę iškalti lentutėmis, o viršutinę išdažyti šviesia spalva. Kurkite ir eksperimentuokite!
 • Jei nusprendėte, kad jūsų kambario sienos bus šviesios − rinkitės matinius, pastelinius tonus. Jie atrodys daug geriau, nei įprasta balta spalva, ir suteiks malonesnę atmosferą.
 • Apšvietimas – dar vienas be galo svarbus kambario elementas. Geras šviestuvas neabejotinai sukurs jaukią, šiltą, nepamirštamą nuotaiką bet kokio dydžio patalpoje. Romantikai sukurti galite pridėti kelias spalvotas lemputes ar net girliandą. Svarbiausia, kad jos derėtų prie bendro kambario vaizdo.
 • Tinkamai parinktas apšvietimas daro kur kas didesnę įtaką, nei esame įpratę galvoti. Pavyzdžiui, esant tiesioginiam, „stačiam“ apšvietimui, atrodys lyg turėtumėte maišelius po akimis. Užtat pasirinkę rusvas lempas neapsigausite − veidas atrodys gražiai, bus tolygus. Norite, kad kambaryje būtų jauku? Venkite šalto atspalvio dienos šviesos lempų, priešingai – rinkitės šiltus, malonius akiai, nedirginančius atspalvius.

Miegamasis / poilsio zona

 • Kuo mažesnis miegamasis, tuo efektingiau jame atrodo dideli daiktai. Pavyzdžiui, didelis veidrodis ar milžiniška lova sudarys nepamirštamą, teatrališką įspūdį.
 • Retai naudojamus daiktus sudėkite į maišus ar patalynės dėžes ir laikykite po lova. Ten jie tikrai netrukdys ir negadins vaizdo. O svarbiausia – sutaupysite daug vietos!

Vonios kambarys

 • Šviesi spalva vizualiai padidins jūsų vonią. Bet tai nereiškia, kad turėtumėte visas keturias sienas nudažyti baltai. Vienintelis dalykas, ką tokiu būdu išgausite, – ligoninės palatos vaizdą. Verčiau rinkitės šviesių atspalvių melsvą, žalsvą, kreminę, rausvą, rusvą spalvas. Pamatysite: tai kur kas efektyvesnis sprendimas.
 • Norite vizualiai padvigubinti vonios kambario erdvę? Pakabinkite didelį veidrodį, pasirūpinkite gausiu apšvietimu. Ir maloniai nustebkite, kad jūsų vonia, pasirodo, nėra tokia jau maža, kaip atrodė.

Trūksta idėjų kaip dar labiau suspausti erdvę? Skaitykite:

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.

Kaip tinkamai įrengti ir paskirstyti pagrindines vaiko kambario erdves?

Vaiko kambarys – tai jo mokymosi, žaidimų ir poilsio vieta. Kad vaikas kasdien būtų produktyvus, svarbu jo erdvę tinkamai suskirstyti.