Ateities būrimai Kūčių naktį: ar įdomu sužinoti, ką atneš rytojus?

Kūčių patiekalai, burtai ir būrimai sweet marshmallow | Shutterstock.com

Krikščioniškoje tradicijoje Kūčių naktis yra sietina su Jėzaus gimimu. Tada baigiasi adventas ir prasideda Kalėdos bei ilgai lauktas švenčių ir linksmybių laikotarpis.

Bet neretai pamirštame apie kitą šios datos aspektą – žiemos saulėgrįžą – kuri prasideda gruodžio 21 dieną ir trunka kelias dienas. Tai trumpiausios dienos ir ilgiausios nakties metuose laikotarpis.

Iš tiesų daugelyje kultūrų jis reiškia perėjimą į naują būseną, Saulės atgimimą, naujo gyvenimo pradžią. Netrukus dienos ims ilgėti, o saulėtų akimirkų bus vis daugiau.

Plačiau apie Kūčių burtus skaitykite:

Mistiška naktis

Ne veltui Kūčių naktis nuo seno buvo laikoma stebuklinga. Protėvių tikėta, kad būtent jos metu dvasių pasaulis itin priartėja prie mūsų, žemiškojo. Todėl šią magišką naktį ant stalo palikinėta maisto (dvasioms pavaišinti), o Kalėdų išvakarių būrimai būdavo itin paplitę.

Svarbios Kūčių būrimų sąlygos

Tam, kad burtai būtų sėkmingi, svarbu laikytis kelių paprastų taisyklių. Pirma, burti galima tik pasibaigus Kūčių vakarienei ir pakilus nuo stalo. Antra – į būrimą žiūrėti kaip į smagų žaidimą. Juk net ir blogas ženklas nebūtinai reiškią tragišką likimą. Ženklai gali parodyti kryptį. O jų interpretacijos ir teigiami gyvenimo pokyčiai yra mūsų rankose.

Kūčių būrimai vienišiams. Smagus laiko praleidimas su vaikais ir paaugliais

 • Iškirpkite iš popieriaus dvylika mažų kortelių. Ant kiekvienos jų surašykite priešingos lyties vardus. Prieš einant miegoti, sumaišykite korteles ir visas jas tuščia puse pasidėkite po pagalve. Iš ryto, vos prabudę, ištraukite vieną kortelę. Pagal senus papročius ant jos esantis vardas yra jums skirtojo / skirtosios vardas.
 • Paimkite obuolį. Nulupkite nuo jo žievę (lupkite ratu, tokiu būdu, kad žievė būtų ilga). Meskite ją per petį. Pažiūrėkite, kaip ji nukrito ant grindų. Kokią raidę šis vaizdas jums primena? Iš šios raidės ir bus jums skirtojo / skirtosios vardas.
 • Pasiimkite dubenį, įpilkite į jį vandens. Tada pasiimkite auksinį žiedą. Atsisėskite prietemoje, priešais veidrodį. Pamirkykite žiedelį tris kartus, tada pro jį pasižiūrėkite. Sakoma, kad tokiu būdu galima pamatyti būsimą vyrą / žmoną.
 • Kūčių vakarą prisivalgykite sūraus maisto (silkė puikiausiai tiks), o eidamas miegoti pasidėkite po lova dubenį su vandeniu (arba puodelį). Permeskite per jį šiaudelį. Stebėkite, ką sapnuosite. Gali būti, kad miegodami išvysite, kaip jums skirtasis atneša jums vandens arba perveda / perneša jus per tiltelį.
 • Jei turite kelis galimo širdies draugo kandidatus, bet nežinote, kurį pasirinkti, prieš eidama miegoti užrašykite jų vardus ant atskirų vienodų lapelių. Trečią palikite tuščią. Sumaišykite juos ir pasidėkite po pagalve. Iš ryto, nežiūrėdama, ištraukite vieną. Kurį ištrauksite – tą verta rinktis. Jei ištrauksite tuščią – nė vienas iš jų nėra jums skirtasis.

Pranašiški sapnai ir magija

Senovėje buvo tikima, kad bundančios saulės laikotarpis (gruodžio 21−25 d.) pasižymi pranašiškais sapnais. Jei turite kokią nors problemą arba rūpestį – pagalvokite apie tai prieš miegą. Gali būti, kad sapne išvysite atsakymą į jums rūpimą klausimą.

Be to, šis laikotarpis ypač palankus dvasinėms praktikoms, jogai ir meditacijai.

Sąrašų kūrimas

Paimkite du popieriaus lapus ir rašiklį. Atsisėskite ten, kur jūsų niekas netrukdys. Įsijunkite ramią muziką, uždekite žvakę. Įkvėpkite. Iškvėpkite. Susikaupkite. Ant vieno lapo išrašykite viską, ko norite atsikratyti. Įsivaizduokite, kaip negatyvas dingsta iš jūsų gyvenimo. Šį sąrašą sudeginkite. Paimkite antrą lapą. Išsirašykite viską, ką norite auginti, kurti, įgyti. Pasidėkite antrą sąrašą toliau nuo svetimų akių ir laikykite jį ten metus. O vėliau sudeginkite. Metų eigoje galite vis grįžti prie savo sąrašo, koreguoti jį, išbraukti tai, ką pasiekti jau pavyko.

Universalus burtas: kas laukia ateityje? Puikus laiko praleidimas su vaikais

Vienas žinomiausių Kūčių burtų – būrimas su žvake ir vandens dubeniu. Uždekite žvakę ir laikykite virš vandens. Leiskite vaškui lašėti. Stebėkite, koks susidarė piešinys.

 • Gėlė arba žuvis – nauja draugystė arba atkurtas senas ryšys.
 • Kėdė arba kopėčios – sėkmė karjeroje ir finansuose.
 • Laiškas arba paukštis – naujos žinios.
 • Katė arba širdis – stipri meilė.
 • Sėkla – sėkmingi ir laimingi nauji metai.
 • Šakutė – grobis; gali būti, kad pagaliau pavyks pagauti laimės paukštį už uodegos.
 • Pasaga – laimė.
 • Pelė – nemalonumai arba smulkūs rūpesčiai; nesijaudinkite – panorėję, tikrai juos įveiksite.
 • Medis – tvirtumas; greičiausiai, jūsų laukia stipri santuoka, tvirta draugystė arba vidinis sustiprėjimas.

Svarbu

Burdami nepieškite to, ką norėtumėte pamatyti. Žvakę reikia laikyti tiesiai ir taip, kad vaškas lašėtų į vieną vietą.

Kokie orai laukia naujais metais?

Pasirodo, iš to, koks oras Kūčių naktį, galima spėti, kokie bus metai už lango. Todėl šį stebuklingą vakarą verta atkreipti dėmesį ne tik į tai, ką sako kortos ir ženklai, bet ir pakelti akis į dangų.

 • Jei debesys dideli, masyvūs – žiema bus kupina sniego.
 • Jei Kūčių naktis giedra, o dangus žvaigždėtas – žiema bus šalta, o termometrai dažnai rodys gerokai žemiau nulio. Užtat Joninės bus saulėtos, šiltos ir gražios.
 • Kalėdos kupinos sniego? Užtat per Velykas galėsime džiaugtis tikru pavasariu: žolė jau bus pažaliavusi, o už lango džiugins saulutė. Ir atvirkščiai: jei šventės be sniego – jo sulauksime pavasarį.
 • Žvilgtelkite į medžius. Jei ant jų daug sniego, bet lauke nėra labai šalta – veikiausiai, sulauksime lietingos vasaros su daug perkūnijų. Bet jei medžiai pliki – vasara bus šilta ir sausa.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.