Augustė apie sūnaus auklėjimą: „Mamos žodis ne yra ne“

Augustė klausia: ar labai blogai kartais pakelti balsą ant vaiko? Augustė klausia: ar labai blogai kartais pakelti balsą ant vaiko?

Tėtis Simonas Urbonas ir „Tėvai paprastai“ šį kartą siūlo pabendrauti itin aktualia tema tėvams – kaip išrinkti darželį vaikui. Tačiau kalbėsime apie visą vaiko ugdymą ir lavinimą.

Ką daryti, jei vaiką skriaudžia darželyje ar mokykloje? Ar visada reikia vaiko atsiprašyti? Ir ką daryti, jei su vaiku nesusikalbate, pavyzdžiui, jis išsirinko drabužius ir ryte apsigalvojo? Ar reikia ruošti vaiką darželiui ir ruoštis patiems tėvams?

Žinoma dainininkė Augustė Vedrickaitė atskleis savo gimdymo istoriją ir pasidalys darželio patirtimi ir pasiteisinusiais sūnaus auklėjimo patarimais bei kaip sprendžia problemas, kai, atrodo, susitvarkyti neįmanoma, o vaikų psichologė Ieva Kirkilė duos ypač naudingų patarimų įvairiais vaiko ugdymo klausimais ir atsakys į tuos, kurie dažniausiai kyla tėvams.

„Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti: „Tėvų darželio“ portale čia, TV3 platformoje čia ir „TV3 Play“ platformoje čia, o ketvirtadieniais, tuo pačiu metu, 19 val., – kaip iki šiol – „Tėvų darželio“ „Youtube“ kanale čia.

Plačiau skaitykite:

Pagarba mamai – svarbiausia

Augustė, paklausta, kaip pavyksta sutarti su sūnumi, sako, būna visko, tačiau džiaugiasi, kad tas vertybes, kurias nori įskiepyti, visai neblogai pavyksta. Viena jų – pagarba mamai, ir jeigu mama pasakė ne, vadinasi – ne: „Labai tvirtas yra pažado žodis.“ Žinoma moteris sako, kad kartais „būna per nenoriu, per tingiu“, bet vaikui žodis „pažadas“ turi svorį, ir jis jo tikrai nepamirš.

Tevai paprastai Auguste Vedrickaite Ieva KirkileSimonas Urbonas, Augustė Vedrickaitė, Ieva Kirkilė

Ar galima pastebėti, kad vaikui blogai?

Mokytojos, kurios turi „savo tvarką“. Mokytojos, kurios, anot pašnekovų, gali apsiklijuoti darbo stalą, kad vaikas prie jo neprieitų. Mokytojos, kurios rėkia. Kaip pastebėti, kad vaikui blogai? Į ką atkreipti dėmesį?

Vaikų psichologė Ieva sako, kad pirmiausia reikia pastebėti, ar situacija kartojasi, ir ar tai nevyksta adaptacijos periodu. Taip pat – kas vyksta su vaiku. Gal jis namuose prastai miega, nuolat prabunda, sapnuoja košmarus, pasikeičia jo tuštinimosi ar šlapinimosi įpročiai, vaikas prašo, kad jį tėvai kuo greičiau pasiimtų. Pirmas raudonas signalas – jei mokytoja nesileidžia į kontaktą.

Plačiau skaitykite:

Rėkimas ant vaiko ir griežtas tonas

Augustė klausia: ar labai blogai kartais pakelti balsą ant vaiko? Žinoma moteris prisipažįsta, kad būna tokių situacijų, kai balsą kelti tenka, priešingu atveju „pačiai bus tik blogiau“: „Aš geriau greičiau suvaldysiu situaciją, negu tuos batus dešimt kartų liepsiu užsimaut.“ „Iš principo pats rėkimas, – sako vaikų psichologė Ieva, – yra psichologinis smurtas.“

Dainininkė Augustė Vedrickaitė ir vaikų psichologė Ieva Kirkilė atskleidžia ne tik kaip rinktis darželį, bet ir pagrindinius vaiko auklėjimo niuansus:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

01:15 – Augustės gimdymo istorija

04:26 – santykis su sūnumi

11:13 – Augustės vaikas darželyje

15:44 – patarimai kaip rinktis darželį

26:26 – kaip paruošti vaiką darželiui

33:15 – problemos ugdymo įstaigoje

36:31 – vaikai mušasi mokykloje

45:39 – bendravimas su vaiku

50:57 – rėkimas ant vaiko

56:00 – laisvė rinktis vaikui

59:19 – tėvų pasiruošimas darželiui

01:03:10 – privačios mokyklos patirtis

01:08:25 – patarimai tėvams, lūkesčiai vaikams

Susiję straipsniai

Kaip kalbėti su vaiku apie mirtį? Psichologės komentarai

Kaip kalbėti su vaikais apie mirtį? Pataria vaikų ir paauglių psichologė Natalja Kulakovskaja.

Protingas ir savimi pasitikintis vaikas: kaip lavinti ir ugdyti?

Visi tėvai nori savo vaikams geriausio. Siekia ir auklėja taip, kad vaikas užaugtų stiprus, protingas, ryžtingas, pasitikėtų savimi.

„Tėvų darželyje“ – papildomi filmukai mažiesiems: kūno ir balso mankštos

8 kūno ir balso mankštų pamokėlės, kad pajudėtų ir tėveliai, ir vaikeliai. Lavinkimės kartu, pašalinkime įtampą, išlaisvinkime judesius.