Aušra Kurienė atkreipia tėvų dėmesį: ko negalima sakyti vaikams?

„Vaikai tikrai nenori varginti savo tėvų, vaikai nenori daryti nelaimingų savo tėvų“ „Vaikai tikrai nenori varginti savo tėvų, vaikai nenori daryti nelaimingų savo tėvų“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau penkioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas ir vėl už tinklalaidės „Tėvai paprastai“ vairo. Prisipažinęs, kad jam tėvystė yra ir begalinis džiaugsmas, ir sunkus bei atsakingas darbas, šį kartą Simonas apie darbą, karjerą, apie pavargusius tėvus ir jų vaikus kalbina pianistę Ievą Dūdaitę ir Paramos vaikams centro įkūrėją, vaikų psichologę Aušrą Kurienę.

Plačiau skaitykite:

Vaikui negali sakyti, kad „jis vargina“

Psichologė Aušra Kurienė akcentuoja, kad pasakius vaikui tokius žodžius ar panašų priekaištą jis pasijus kaltas. „Vaikai tikrai nenori varginti savo tėvų, vaikai nenori daryti nelaimingų savo tėvų, tikrai nenori, kad jų tėvai jaustųsi išsekę ir virtų jiems valgyti, kai jie nenori virti jiems valgyti.“ Anot specialistės, suaugęs žmogus iš nuovargio ar desperacijos gali prišnekėti daug ko, tačiau vaikai to girdėti neturi.

Vaikų psichologė Aušra Kurienė „Tėvai paprastai“ akcentavo, ko vaikams jokiu būdu negalima sakyti:

Tėvą ar mamą vargina ne vaikas, o situacija

Anot vaikų psichologės Aušros Kurienės, svarbu suprasti, kas mamą ar tėtį vargina: ar įsipareigojimai, ar prastas planavimas, ar asmeniniai, kitų žmonių lūkesčiai. Daug žmonių vargina neišsakyti jausmai: „Tu ateini piktas, nelaimingas, liūdnas, ir turi viso to nerodyti, o tas labai vargina, paima daug energijos. Vaikai, anot specialistės, gali varginti, bet tai yra ne apie juos.

Visą tinklalaidę apie motinystę ir kasdienes pareigas, tinkamą vaikų auklėjimą ir dėmesį jiems bei nuolatinį klausimą „kaip man viską suspėti“ žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:39 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:19 – kaip visur būti gera, suspėti ir neišprotėti?

05:57 – vaikai vargina?

12:16 – mamų darboholikių pliusai

14:40 – pervargimo pasekmės

17:02 – laikas kartu su vaiku ir laikas šalia vaiko

23:47 – ar iš tiesų mes privalome padaryti daug dalykų?

26:23 – „Vaikų poreikiai turi būti patenkinti, o norai – suprasti“

29:47 – ar vaikai turi matyti tėvų nuovargį?

33:23 – ar tikrai aš noriu to, ką turi kiti?

37:17 – ar ne per daug reikalaujame iš vaikų?

42:49 – reikia mokyti vaikus nepervargti

47:40 – motinystė – ir sunki, ir lengva

50:52 – svarbu turėti sau erdvę, „susitikti“ su savimi

53:47 – tobuli tėvai, kai nerodo savo tobulumo

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.