Aušra Kurienė: „Vaikų poreikiai turi būti patenkinti, o norai – suprasti“

Visų vaiko norų tėvams pildyti tikrai nereikia, bet į poreikį įsiklausyti – būtina Visų vaiko norų tėvams pildyti tikrai nereikia, bet į poreikį įsiklausyti – būtina

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau penkioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas ir vėl už tinklalaidės „Tėvai paprastai“ vairo. Prisipažinęs, kad jam tėvystė yra ir begalinis džiaugsmas, ir sunkus bei atsakingas darbas, šį kartą Simonas apie darbą, karjerą, apie pavargusius tėvus ir jų vaikus kalbina pianistę Ievą Dūdaitę ir Paramos vaikams centro įkūrėją, vaikų psichologę Aušrą Kurienę.

Plačiau skaitykite:

Yra vaikų poreikiai ir yra vaikų norai

„Noras pagulėti šeštadienio ryte gali būti poreikis, gal vaikas yra pavargęs, gal jis yra pasimetęs, gal tai yra poreikis, kalbant apie paauglį, kažkokio atskirumo ir apmąstymo“, – sako psichologė ir priduria, kad išgirsti vaiką yra svarbu. Svarbu išsiaiškinti, apie ką yra tas vaiko noras pagulėti. Visų vaiko norų tėvams pildyti tikrai nereikia, bet į poreikį įsiklausyti – būtina. „Jeigu jis tikrai nenori keltis, jeigu jis sako „aš noriu neprabusti“, „noriu nesikelti“, tai čia yra labai rimti ženklai“, – akcentuoja Aušra Kurienė.

Vaikų psichologė Aušra Kurienė „Tėvai paprastai“ akcentavo, kad svarbu įsiklausyti į vaiko poreikius ir juos patenkinti, o norus būtina išklausyti, tačiau visų pildyti – ne:

Aušra Kurienė: „Kiekvieną situaciją galime nurašyti į smulkmenas“

Anot psichologės, jei šeimoje yra pasikartojančių situacijų, kurios sukelia konfliktą, reikia sustoti ir pradėti žiūrėti, kas vyksta, kodėl vaikas vienaip ar kitaip jaučiasi ar elgiasi. Kokią žinią vaikas neša, apie ką yra jo elgesys? „Nė vienas vaikas, – sako Aušra Kurienė, – nesiekia sunervinti savo tėvų, nė vienas vaikas nesiekia turėti blogų santykių su savo tėvais, bet tikrai ne vienas vaikas nemoka ir nežino, kaip kurti tuos santykius.“

Plačiau skaitykite:

Visą tinklalaidę apie motinystę ir kasdienes pareigas, tinkamą vaikų auklėjimą ir dėmesį jiems bei nuolatinį klausimą „kaip man viską suspėti“ žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:39 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:19 – kaip visur būti gera, suspėti ir neišprotėti?

05:57 – vaikai vargina?

12:16 – mamų darboholikių pliusai

14:40 – pervargimo pasekmės

17:02 – laikas kartu su vaiku ir laikas šalia vaiko

23:47 – ar iš tiesų mes privalome padaryti daug dalykų?

26:23 – „Vaikų poreikiai turi būti patenkinti, o norai – suprasti“

29:47 – ar vaikai turi matyti tėvų nuovargį?

33:23 – ar tikrai aš noriu to, ką turi kiti?

37:17 – ar ne per daug reikalaujame iš vaikų?

42:49 – reikia mokyti vaikus nepervargti

47:40 – motinystė – ir sunki, ir lengva

50:52 – svarbu turėti sau erdvę, „susitikti“ su savimi

53:47 – tobuli tėvai, kai nerodo savo tobulumo

Susiję straipsniai

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

TESTAS: koks jūsų vaiko charakteris?

Kiekvieno vaiko būdas, charakteris, temperamentas – skirtingi. Tėvai jau nuo mažų dienų pastebi pirmuosius požymius – mažojo drovumą, aktyvumą ir pan.

Vaiko elgesys: kada reikia ir kodėl būtina nubrėžti ribas

„Ribos“ – gana populiarus žodis mūsų laikais. Bet kas iš tikrųjų yra tos auklėjimo ribos? Gal – aiški šeimos hierarchija, kurios pažeisti nevalia?