Blogas oras – ne bėda: 4 šaunios idėjos, ką veikti ir kuo pasmaližiauti su vaikais

Šeima žaidžia stalo žaidimus David Prado Perucha | Shutterstock.com

Laisvadieniais už lango dažnai pučia žvarbus vėjas ar kiaurai merkia lietus, tad ne visada pavyksta susiplanuoti dieną gryname ore ir išsiruošti į svečius, kiną ar teatrą. Tad kokiomis veiklomis užimti vaikus, kad jie nenuobodžiautų ir bent keliais valandas turėtų ką veikti?

Dalijamės idėjomis. Žinoma, tuo metu mažieji spės truputį išalkti bei mažų mažiausiai paprašys ko nors skanaus, tad pateikiame ir kelis itin lengvus desertų su sausainiais receptus. Nes kur mažieji – ten saldėsių šventė!

1. Stalo žaidimų vakaras

Kai nėra jokio noro kažką veikti lauke ar visai nemotyvuoja prasto orai, tenka ieškoti smagių užsiėmimų namuose. Per televizorių žiūrėti animacinį filmuką – toli gražu ne vienintelė savaitgalio pramoga. Kur kas šaunesnė idėja – visai šeimai pažaisti stalo žaidimus. Stalo žaidimai buvo populiarūs ir prieš kelis dešimtmečius, jų populiarumas neblėsta ir dabar, tiesa, atsirado gerokai įvairesnių ir įdomesnių žaidimų. Patarimų, kokius stalo žaidimus rinktis, rasite „Tėvų darželio“ forume bei straipsniuose. Tikra klasika – žaidimai „Monopolis“, „Alias“ ar UNO.

Ką užkąsti?

Sausainiu desertas su maskarpone ir vynuogemisBarthFotografie | Shutterstock.com

Sausainių desertas su maskarpone ir vynuogėmis

2 porcijoms jums reikės:

 • 100 g maskarponės sūrio;
 • 100 ml 35 proc. riebumo grietinėlės;
 • 2 saujų besėklių vynuogių;
 • 60 g pasirinktų „Gaidelio 7 grūdai“ sausainių (labai tiktų sausainiai su kokosais ir šokolado gabalėliais).

Gaminimas: sausainius maisto trintuvu susmulkinkite iki trupinių. Grietinėlę išplakite ir atsargiai įmaišykite į maskarponę. Į masę galite įberti šiek tiek cukraus, tačiau įprastai saldumo pakanka. Tegul mažieji pagalbininkai į stiklinaites sluoksniuoja visus ingredientus: vynuoges, kremą, sausainių trupinius. Deserto viršų papuoškite vynuogėmis.

Patarimas

Vynuoges galima keisti bet kokiomis kitomis šviežiomis arba šaldytomis uogomis, pavyzdžiui, šilauogėmis, braškėmis, avietėmis ir kt., vaisiais.

2. Eksperimentų laboratorija

Vaikai labai mėgsta tyrinėti: taip jie susipažįsta su aplinka. Tad leiskite jiems eksperimentuoti ir bent valandai kitai tapti mažaisiais mokslininkais. Tėvų užduotis – parinkti pagal vaiko amžių tinkamiausius eksperimentus. Kurstydami vaikų smalsumą galite drauge iškelti hipotezes ir vėliau patikrinti, ar jos pasitvirtino. Po eksperimento būtinai aptarkite, kas pavyko, ką galėjote daryti kitaip ir t. t.

Svarbu

Rinkitės tik vaikams saugias, netoksiškas medžiagas.

Dalijamės paprastų ir labai smagių eksperimentų idėjomis:

Ką užkąsti?

Varsketukai su sausainiu pluteleteleginatania | Shutterstock.com

Varškėtukai su sausainių plutele

2 porcijoms jums reikės:

 • 200 g varškės;
 • 4 v. š. kvietinių miltų;
 • 4 vnt. „Gaidelio 7 grūdai“ sausainių su morkomis ir cinamonu;
 • 1 kiaušinio;
 • 1,5 v. š. cukraus;
 • 0,5 a. š. kepimo miltelių;
 • trupučio razinų arba džiovintų spanguolių (nebūtina);
 • trupučio aliejaus.

Gaminimas: varškę išsukite su kiaušiniais ir cukrumi, įmaišykite miltus, kepimo miltelius, razinas ar džiovintas spanguoles. Tuomet kočėlu susmulkinkite sausainius iki smulkių trupinių. Drėgnomis rankomis formuokite apvalius varškėčius, apvoliokite juos sausainių trupiniuose ir kepkite, kol gražiai apskrus.

3. Žaislų arba dekoracijų kūrimas

Iš įvairių namuose turimų daiktų ar antrinių žaliavų (sagų, medžiagos atraižų, stiklainių, tualetinio popieriaus ritinėlių ir kt.) galima gaminti pačius įvairiausius daiktus, papuošiančius vaiko kambarį. Tai gali būti pieštukinė, taupyklė, vaza gėlėms, paveikslėlis, kitokia kambario dekoracija, žaisliukas ir kt. Neribokite vaikų fantazijos: jie gali spalvinti, pasirinktus daiktus apklijuoti plastilinu, modelinu, lipdukais, spalvotu popieriumi, kriauklėmis ir pan.

Ką užkąsti?

Kondesnuoto pieno ir sausainiu triufeliai Nataliia Sirobaba | Shutterstock.com

Kondensuoto pieno ir sausainių triufeliai

~50 rutuliukų jums reikės:

 • 500 g „Gaidelio 7 grūdų“ sausainių su kokosais ir šokolado gabalėliais;
 • 400 g kondensuoto pieno (su cukrumi);
 • 100 g sviesto;
 • 100 g šokolado skonio „Gaidelio“ sausainių triufeliams apvolioti.

Gaminimas: sausainius susmulkinti iki trupinių, į juos pilti tirpintą sviestą ir kondensuotą pieną. Analogiškai sutrupinkite ir apvoliojimui skirtus sausainius. Iš masės formuokite rutuliukus (maždaug graikinio riešuto dydžio) ir iškart juos apvoliokite sausainių trupiniuose. Triufelius bent 2 val. palaikykite šaldytuve ir jau galite skanauti.

4. Persirengimo ir vaidmenų žaidimai

Vaikams labai patinka įvairūs vaidmenų žaidimai. Jie gali įsijausti į bet kokią rolę. Tokiems žaidimams prireiks karnavalinių kostiumų, įdomesnių drabužių ir aksesuarų (skrybėlės, skaros) ir pan. Jeigu turite atitinkamų priemonių, galite vieni kitiems padaryti makiažą.

Vaikui galite duoti užduotį sukurti, pavyzdžiui, gyvūno kostiumą. Jei kokių nors elementų jam trūksta, galima pasiūti / pasigaminti trūkstamus elementus (uodegą, ausis, skiauterę ir kt.).

Paskatinkite vaikus savo įkūnytą personažą suvaidinti. Taip pat tokie žaidimai gali padėti nugalėti vaiko baimes (pavyzdžiui, jei vaikas bijo tamsos, vienas iš tėvų, brolis arba sesuo gali apsirengti baubuku ir papasakoti, kaip jis gražiai sutaria su vaikais, koks jis draugiškas ir t. t.).

Ką užkąsti?

Veganiskas tinginysLimeandLemon | Shutterstock.com

Veganiškas tinginys

12-ai porcijų jums reikės:

 • 220 g „Gaidelio 7 grūdų“ sausainių su kanapių sėklomis;
 • 200 g juodojo šokolado;
 • 100 ml kokosų pieno;
 • 60 g migdolų (nebūtinai);
 • 1 mažo arba pusės didelio apelsino sulčių (apie 80 ml);
 • 1 v. š. riešutų sviesto (nebūtinai).

Gaminimas: sausainius sulaužykite nedideliais gabalėliais ir suberkite į didesnį dubenį, berkite smulkintus migdolus. Šokoladą ištirpinkite, supilkite į jį kokosų pieną, išmaišykite. Į šį šokoladinį kremą įspauskite sultis, sudėkite riešutų sviestą, viską gerai išmaišykite ir pilkite į dubenį su sausainiais. Masę sukrėskite į kepimo popieriumi išklotą formą, suspauskite ir dėkite kelioms valandoms į šaldytuvą.

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.