Dalį vasaros atostogų tobuliname namus! 5 svarbiausi darbai namuose ir kieme

Reklaminis partnerio turinys
Namų remontui ir atnaujinimui tinkami XIAOMI prietaisai Namų remontui ir atnaujinimui tinkami XIAOMI prietaisai

Ilgos, šiltos vasaros dienos – idealus metas patobulinti ar atnaujinti namus, imtis seniai mintyse užgimusių „pasidaryk pats“ projektų, ypač dar jei liko viena kita atostogų diena. Kitu metų laiku papildomiems darbams namuose ar kieme tiesiog nebelieka laiko. Be to, vasarą galime plačiai atverti duris, todėl tai puikus metas kažką perdažyti ar nulakuoti.

Taigi, vos per kelias laisvas dienas galite atlikti nemažai darbų, kurie ne tik padės gyventi patogiau neišleidžiant didelių sumų, bet ir augins jūsų būsto vertę.

#1. Atsikratykite nenaudojamų daiktų

Vasara – tinkamas metas susitvarkyti ir išvėdinti patalpas, į kurias rečiau užklystate: tai garažas, palėpė ar rūsys. Tvarkos įvedimas nieko nekainuoja. Atvirkščiai: garažuose, palėpėse ir sandėliukuose galima rasti jau nebereikalingų, bet dar naudoti puikiai tinkamų daiktų, kuriuos galite parduoti. Nedvejodami atsikratykite daiktų, kurių jums neprireikė pastaruosius metus. Atsisveikinkite su daiktais, kurie nebeteikia jums džiaugsmo, ir laisviau kvėpuokite tvarkingesniuose namuose.

Beje, atlaisvinus erdves kaip tik gali kilti minčių, kaip jas panaudoti. Tiesa, prieš viską išmesdami kritiškai įvertinkite, kuriuos daiktus dar galite prikelti naujam gyvenimui. Pavyzdžiui, senos dėžės gali virsti puikiomis lentynomis, tik šiems stebuklams sukurti jums gali prireikti kokybiško atsuktuvo.

Namu atnaujinimas ir renovavimasPhotographee.eu | Shutterstock.com

#2. Atnaujinkite terasą

Visų pirma terasą kruopščiai nuplaukite: tinkamas paruošimas yra gražios apdailos paslaptis, todėl nepagailėkite laiko paruošiamiesiems darbams. Po dienos ar kelių dienų, kai mediena bus visiškai sausa, iš naujo ją impregnuokite arba nudažykite. Atnaujinta terasa atrodys švaresnė, sumažės įtrūkimų ir atplaišų, tad visai šeimai bus smagiau vaikščioti basomis.

Taip pat galbūt metas perdažyti ir terasos baldus, kad jie vėl atrodytų kaip nauji, įsigyti naujus šviestuvus ar kitų papuošimų? Drauge darbuotis kvieskite visą šeimą (net ir pačius mažiausius jos narius), o pabaigtuvių proga terasoje surenkite smagų vakarėlį!

#3. Pasistatykite nedidelį sandėliuką arba pašiūrę

Paprastai gyvenantiems nuosavuose namuose žmonėms vis pristinga vietos įvairiems daiktams – nuo sodo įrangos ir įrankių bei baldų iki kepimo ant grotelių įrangos, baseinų, vaikų ir tėvų transporto priemonių (dviračių, paspirtukų) ir kt. – susidėti. Pašiūrė vertingus daiktus apsaugos nuo dulkių, nepalankių oro sąlygų bei nuo vagysčių.

Tik, žinoma, prieš statydami pasidomėkite, ar tokio tipo statiniui nereikės leidimų. Kai jau gausite leidimus, paruoškite tvirtą, lygų pagrindą. Tuomet jau teks apsispręsti, ar viską statyti nuo nulio, ar rinksitės jau sukomplektuotą surenkamą pašiūrę. Bet kuriuo atveju susidarykite pirkinių sąrašą. Ypač pravers elektrinis suktuvas „XIAOMI Mi Cordless Screwdriver“. Tai patentuotas belaidžio dizaino atsuktuvas, pasižymintis dideliu 5 Nm sukimo momentu, o jo baterija – net 2000 mAh talpos. Komplekte – 12 skirtingų S2 antgalių. Dar universalesnis prietaisas, ypač praversiantis statybų metu – elektrinis atsuktuvas-grąžtas.

#4. Atnaujinkite virtuvės spinteles ir stalviršius

Jei virtuvinės spintelės nebeatitinka šiuolaikinių tendencijų ar tiesiog pabodo, nors dar yra geros būklės ir atitinka šeimos poreikius, nesunkiai galite jas atnaujinti. Visai nebūtina užsisakyti naujos virtuvės: užteks tik pakeisti spintelių ir stalčių fasadus, o kai kuriais atvejais – tik perdažyti spinteles. Beje, vienas paprasčiausių ir pigiausių sprendimų – speciali lipnioji baldų plėvelė.

Dar mažesnė korekcija – atnaujinti virtuvės baldų rankenėles. Šiam darbui prireiks vos pusės valandos, o rezultatas gali pranokti lūkesčius. Keičiant rankenėles užteks paprasto mechaninio atsuktuvo. Itin tikslūs antgaliai padės surinkti ar suremontuoti ir daugumą kitų baldų bei prietaisų. Į komplektą įeina specialus pratęsimo strypas, kad naudotis atsuktuvu būtų dar patogiau. Taip pat namuose verta turėti itin smulkiems darbams skirtą atsuktuvą.

Verta atnaujinti ne tik virtuvės spintelių fasadus, bet ir stalviršius: ant jų laikui bėgant atsiranda dėmių ir įbrėžimų, stalviršiai pakeičia spalvą ar tiesiog nebetinka prie naujosios virtuvės.

Kaip žinia, matavimai rankiniu būdu gali būti netikslūs, todėl įsigysite per daug arba per mažai stalviršio, tad rinkitės išmaniąsias technologijas: virtuvės paviršius lengvai, greitai ir, svarbiausia, tiksliai išmatuosite „Xiaomi“ išmaniuoju lazeriniu matuokliu. „Bluetooth“ technologija matavimo rezultatus išsaugosite „Mi Home“ programoje, tad nieko nereikės žymėtis pieštuku.

Kai įgyvendinsite savo sumanymą, virtuvė atrodys kaip nauja, o jūs būsite nemažai sutaupę.

#5. Naujais augalais apželdinkite kiemo reprezentacinę zoną

Įgyvendinę įvairius interjero projektus nepamirškite ir savo kiemo. Šiltuoju metu kiemuose visuomet praleidžiame daugiau laiko besimėgaudami saule ir grynu oru.

Labai svarbu apželdinti reprezentacinę savo kiemo zoną – labiausiai matomą vietą jūsų kieme, vedančią pagrindinių durų link. Ji turi atrodyti estetiškai, nebūti perkrauta. Kitos dvi zonos – poilsio ir ūkinė. Būtent tinkamai parinkti ir sukomponuoti augalai gali padėti visas šias zonas atskirti.

Vasara – puikus laikas sodinti daugiamečius augalus, įvairias gėles, kurioms nereikia daug priežiūros, pavyzdžiui, hortenzijas arba lubinus. O jeigu jau seniai svajojote apie alpinariumą, reprezentacinėje kiemo zonoje drąsiai galite įsirengti ir jį.