Darnūs santykiai: 7 paprasti žingsniai

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai turi pasiryžti tapti tolerantiškesniais, pakantesniais ir lankstesniais. Siūlome tą padaryti vadovaujantis šiomis nesudėtingomis taisyklėmis.


1. Stengtis turi abi pusės

Kilus konfliktui, kuriame dalyvauja abi pusės, natūralu, kad ieškoti konstruktyvaus sprendimo bei nusileisti teks abiems.

Kita vertus, santykiuose labai dažnai susiduriame su situacijomis, kuomet partnerio būdo bruožai ar įpročiai ima erzinti, tačiau jie, savo ruožtu, jokių nusiskundimų neturi. Versdami savo partnerį keistis ar visiškai atsisakyti mėgiamos veiklos stumiate jį į ypatingai nepatogią poziciją.

Būtina prisiminti, kad abiejų pusių pastangos bei kompromisas svarbūs tiek esant abipusiam, tiek ir tik iš vieno partnerio nepasitenkinimo kylančiam nesutarimui.

2. Konstruktyvūs sprendimai visada efektyvesni

Ilgi ginčai ir besitęsianti įtampa namuose neretai palaužia vieną iš partnerių, kuris galiausiai nusileidžia, visiškai prisitaiko prie antrosios pusės poreikių ar požiūrio.
Kartais, ypač, jeigu tai pernelyg nenuskriaudžia lanksčiau į situaciją pažvelgusio partnerio ego, tokie sprendimai yra veiksmingi, tačiau jiems tapus norma vienas iš partnerių neretai pasijunta menkesniu, prastesniu, neįvertintu, nemylimu, ima mąstyti, kad su juo gyvenama tik dėl, to, kad jis linkęs pataikauti.

Partneriams svarbu išmokti ramiai diskutuoti, iš karto išsakyti tai, kas neramina, liūdina ar skaudima bei pradėti ieškoti neretai sudėtingesnių, tačiau konstruktyvesnių, abi puses tenkinančių sprendimų.

3. Pozityvus mąstymas padeda gyventi geriau

Savo aplinkoje tikriausiai galėtumėte surasti žmonių, kurie nuolat šypsosi, yra laimingi ir, atrodytų, jiems viskas sekasi tiesiog puikiai. Netiesa. Kiekvienas žmogus susiduria su problemomis, tačiau požiūris į jas skiriasi - vieni ima skęsti jų liūne, pasiduoda blogai nuotaikai, o kiti imasi ryžtingai ir su polėkiu jas spręsti.

Susidūrę su santykių bėdomis, nesutarimais stenkitės į juos pažvelgti pozityviau ir konstruktyviau - galbūt lengviau su humoru priimti tas numestas kojines, draugiškai apie jas priminti ar ramiai pakelti, o ne pradėti veltis į absoliučiai beprasmį, net vaikišką konfliktą, kuriam išsisėmus, matyt, bus gėda?.. Galbūt jūs taip pat nuolat paliekate pusiau nugertą puodelį arbatos puodelį ant naktinio stalelio?

Išmokus pozityviau žvelgti į erzinančias smulkmenas tampa lengviau kartu draugiškai spręsti rimtas gyvenimo problemas, priimti abiems tinkančius ir džiuginančius sprendimus.

 

4. Pora turi nusistatyti prioritetus

Gyventi suvokiant tai, ko tikiesi iš paties gyvenimo ir turint aiškų ateities planą yra nepalyginamai lengviau ir racionaliau, nei plaukti pasroviui, tikintis, kad šis bei tas pavyks. Porai svarbu iš anksto aptarti savo ateitį, nusistatyti bendrus bei asmeninius prioritetus, susikurti asmeninius bei bendrą šeimos planą.

Pirminis susižavėjimas, meilė, kuomet pilve skraido drugeliai, deja, praeina pakankamai greitai, o šią būseną privalo pakeisti tvirtesnė, partneryste ir bendra ateitimi paremta meilė. Šeimą ar rimtus santykius nusprendusiems kurti žmonėms svarbu išsiaiškinti savo požiūrį į vaidmenų pasiskirstymą namuose, buitį, pinigus, karjerą ir, žinoma, vaikus.

Skirtingus gyvenimo prioritetus turintys partneriai, kuriems kartu smagu leisti laiką ir įdomu bendrauti, neretai tikisi, kad ilgainiui pavyks pakeisti partnerį, įpratinti jį prie savo gyvenimo stiliaus, tačiau dažniausiai tenka nusivilti, tad jau santykių pradžioje vertėtų pasikalbėti apie ateitį ir priimti sprendimą ją pasitikti drauge arba pasukti skirtingais keliais.

5. Svarbu padėti vienas kitam

Bepigu džiaugtis laimingu, sėkmingu, žvaliu partneriu, tačiau daugelis neretai primiršta per vedybas pasakytus priesaikos žodžius, kuriais pabrėžia savo atsidavimą bei pagalbą sutuoktiniui sunkiais momentais.

Pajutus, kad partnerio elgesys ima keistis, tampa sunkiau susikalbėti vertėtų susimąstyti ir atvirai pasikalbėti - galbūt antrąją pusę kamuoja sveikatos problemos, nuovargis, stresas, rūpesčiai darbe, galbūt vargina buitis ar niekuomet nenurimstantis vaikučių klegesys?

Svarbu nepamiršti, visų pirma, ne priekaištauti, o pasiūlyti savo pagalbą ir asistavimą. Juk papildoma pagalba buityje, leidimas partneriui trumpam pabūti vienumoje ar pavakaroti su bičiuliais, šeimos biudžeto perplanavimas darbinei situacijai pasikeitus ne tik palengvina kito žmogaus gyvenimą, bet ir sutvirtina santykius.

 

6. Būtina leisti laiką dviese

Sakoma, kad buitis yra didžiausia meilės žudikė ir tą paneigti būtų sudėtinga. Greitas gyvenimo tempas, siekis žongliruoti karjera, šeima ir asmeninėmis ambicijomis, skendimas smulkiose problemose gerokai atšaldo meilę.

Norėdami išlaikyti darnius, harmoningus ir meilės kupinus santykius turėtumėte jiems skirti daugiau laiko. Skamba paprastai ir aiškiai, tačiau tą įvykdyti neretai būna pakankamai sudėtinga, ar ne? Reikia labai aiškiai suvokti, kad skirti laiko santykiams bei antrai pusei tiesiog būtina!

Pasiskirkite vieną dieną per savaitę ar per mėnesį, kurią skirsite tik vienas kitam - dviese pasivaikščiokite, pavakarieniaukite, pasižiūrėkite filmą, išsiruoškite į savaitaglio kelionę, atraskite bendrų hobių ir kartu lankykite tenisą, bėkite maratoną, žvejokite, puoselėkite daržą. Prisiminkite, kad visų pasaulio pinigų neuždirbsite (o ir nereikia to daryti), neplauti indai ar nesiurbtas kilimas ne tokia jau pasaulį griaunanti problema, o palikę vaikus trumpoje senelių, tetų ir dėdžių ar šeimos draugų priežiūroje suteiksite laimės visiems.

7. Prisiminkite, kodėl įsimylėjote šį žmogų

Daugelis neretai užsisuka tarsi voverė rate, o tuomet tampa sunku ne tik džiaugtis gyvenimo smulkmenomis, bet ir nuoširdžiai mylėti savo antrąją pusę - pavargusius žmones erzina net ir mažiausios smulkmenos, anksčiau darnūs santykiai pradeda klibėti.

Susidūrę su santykių problemomis, kilus rimtam konfiktui, pajutę, kad net ir buvimas šalia partnerio išmuša iš vėžių atlikite labai paprastą ir tikrai malonų pratimą. Užsimerkite, ramiai kvėpuokite ir prisiminkite tai, kodėl įsimylėjote savo žmogų - galbūt jums susirgus jis visuomet nuskuba vaistų ir verda vieną arbatos puodelį po kito, o gal nuo pat santykių pradžios antroji pusė jus visokeriopai palaikė, padėjo siekti mokslo ar karjeros, galbūt jis moka jus prajuokinti arba yra ypač dėmesingas vaikams? Pasiūlykite tokį patį pratimą ir savo antrajai pusei.

Nusiraminę susėskite ir pasikalbėkite, ilgiau pažvelkite vienas kitam į akis, pagirkite vienas kitą, pasidalinkite gerais prisiminimais, iš naujo pajuskite jus siejančią meilę ir pyktis išgaruos, o konstruktyvų, abiems tinkantį sprendimą priimti bus gerokai lengviau.

Santuoka yra lyg dviejų veržlių upelių susijungimas į vieną ramesnę, bet ir platesnę upę. Norėdami, kad jos vaga būtų kuo tiesesnė ir nenutrūkstama turime laikytis tam tikrų taisyklių.

 

 

Kurkite savo identitetą

Susituokus du žmonės tampa bendru organizmu - šeima, kuri dar labiau įtvirtinama susilaukus mažylių. Tai puiku, tačiau turite išmokti ne tik sugyventi, planuoti bendrą biudžetą, priimti sprendimus drauge, bet ir neprarasti savęs.

Jums reikia įsisąmoninti, kad turite skirti laiko sau, pramogauti, nepamiršti savo mėgiamų hobių, ugdyti save. Juk tik siekiantis tikslų, turintis mėgiamą veiklą, nepaskendęs buitinėse problemose žmogus bus įdomus partneris savo sutuoktiniui bei geras pavyzdys vaikams.

Draugaukite

Poros dažniausiai mąsto apie bendrą buitį, drauge sprendžia problemas, tačiau pamiršta ne tik romantiką, bet ir paprastą draugystę. O juk tai, kartu su pasitikėjimu, rūpestingumu, atsidavimu ir sudaro tvirtą pagrindą sėkmingai, visą gyenimą trunkančiai santuokai.

Skirkite laiko pabūti drauge, bent kartą per savaitę valandėlę pasivaikščiokite parke, išgerkite kavos, pasikalbėkite. Kartas nuo karto susiplanuokite keletos dienų keliones tik judviems. Tikrai atrasite pagalbininkų, kurie bus laimingi galėdami pabūti su jūsų mažyliais, o neplauti indai ar nesulankstyti skalbiniai tikrai niekur nepabėgs!

 

Tenkinkite bendrus poreikius

Nepaisant to, kad kiekvienam privalu puoselėti savo asmenybę, išlaikyti mėgiamus hobius, turėti laiko sau, tačiau šeimoje būtina mąstyti apie bendrus poreikius, būtent jie (dažniausiai) ir turėtų būti prioritetu.

Aptarkite būtinuosius pirkinius, kartu planuokite šeimos biudžetą. Skirstydami savo laiką pasitarkite su šeimos nariais, nepamirškite atlikti savo pareigų namuose, atraskite pakankamai laiko ir jėgų kokybiškam bendravimui su sutuoktiniu ir vaikučiais.

Žvelkite pozityviai

Nuolat besiskundžiantis, liūdnas, tik apie problemas galvojantis ir neigiamą informaciją skleidžiantis žmogus apsunkina ne tik savo, bet ir savo artimųjų gyvenimą.

Mokėjimas pozityviai žiūrėti į gyvenimą ir juo nuoširdžiai džiaugtis padeda ištverti net ir didžiausias nesėkmes. Jeigu galite išspręsti problemą pats, tai taip ir padarykite, jeigu tam reikia kitų pagalbos, tai galite jos paprašyti, o jeigu situacijos pataisyti nepavyksta, tai susitaikykite su tuo ir eikite toliau - negatyvios emocijos, savigrauža, pyktis tikrai nepadeda!

Pasitikėkite savo sutuoktiniu

Apklausos rodo, kad didelė dalis neištikimų žmonių į kito žmogaus glėbį puola dėl nuolatinių sutuoktinio įtarinėjimų, kurių niekaip nepavyksta paneigti. Logika paprasta - koks tiklas būti ištikimu, jeigu patneris jau kaltina nebūta neištikimybe ir žemina savo nuolatine paranoja.

Įsisąmoninkite, kad norėdamas būti neištikimu jūsų sutuoktinis ras progą jus išduoti, o jūsų įtarinėjimai nuo to tikrai neapsaugos. Pasitikėjimas parodo, kad gerbiate ir mylite savo sutuoktinį, o tą jusdamas jis tikrai geis tik jūsų!

 

Skyrybos - žodis, kuris yra tabu

Susituokę pamirškite skyrybų sąvoką! Nemąstykite apie skyrybas, kaip apie problemų sprendimo būdą. Ieškokite kompromisų, kalbėkitės, savaitgalį praleiskite atskirai ir permąstykite pirmiausiai savo, o tuomet ir sutuoktinio klaidas, tačiau nei patys galvokite, nei savo žmogui grasinkite skyrybomis.

Visiškai nevartodami šio žodžio, nuolat, net ir labai sudėtingais santuokos etapais, įprasite mąstyti apie konstruktyvius sprendimus ir lengvai išspręsite nesutarimus.

Prašykite patarimų iš laimingai susituokusiųjų

Savo aplikoje tikrai turite ilgai kartu gyvenančių, laimingų porų - galbūt tai jūsų tėveliai ar net seneliai, gabūt tai dėdė su teta ar tiesiog maloni kaimynų pora. Susidūrę su problemomis nebijokite paklausti jų patarimo. Žinoma, kiekvieni santykiai yra skirtingi, tačiau visi esame žmonės ir neretai susiduriame su labai panašiomis problemomis.

Gali būti, kad kita pora jūsų bėdos neišpręs, tačiau išgirdę apie kitų žmonių patirtį, suvokę, kad jų kelias nebuvo vien rožėmis, bučinukais ir romantika klotas, būsite atlaidesni sau, suprasite, kad prabėgus kuriam laikui jūsų prolemos taps menkučiais akmenukais nuostabaus gyvenimo kelyje.
 

Susiję straipsniai

Šešių vaikų mama atskleidė, kodėl išsiskyrė po 20 metų santuokos

„Kiekvienas turi teisę daryti tą, ką jis nori. Tobulėti ten, kur jis nori tobulėti ir veikti tas veiklas, kurios yra jam pašaukimas.“

Graži istorija „Laikrodis ir šukos“

Santuokos sėkmė slypi mokėjime, visų pirma, suteikti džiaugsmo savo sutuoktiniui, o tik tuomet galvoti apie save...

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.