Cezario pjūvis: ką būtina žinoti (109)

cezario pjūvis

Kokia tikimybė, kad gali prireikti cezario pjūvio?

Pastaruoju metu vis daugiau pirmą kartą gimdančių moterų prireikia cezario pjūvio, nors dauguma jų tokios gimdymo eigos nesitikėjo. Kaip tik todėl yra svarbu būti pasirengus tokiai galimybei. Neplanuoto cezario pjūvio gali prireikti, jei gimdos kaklelis nustos plėstis, jei vaikelis įstrigs gimdymo takuose ar bus požymių, kad placenta pradėjo atsiskirti nuo gimdos sienelės. Planuotas cezario pjūvis gali būti atliktas:

 • jei anksčiau tau buvo atlikta chirurginė gimdos operacija, vienas arba keli cezario pjūviai;
 • jei vaikelio padėtis netaisyklinga (galva yra viršuje arba jis guli skersai);
 • jei nešioji tris ar daugiau vaikelių;
 • iš kitų priežasčių dažniausios yra placentos pirmeiga (placenta previa), lytinių organų pūslelinė (herpesas) ir preeklampsijos paūmėjimas.

Ko tikėtis per cezario pjūvio operaciją?

Paprastai vyras gali likti šalia beveik viso pasiruošimo operacijai metu. Lietuvoje nėra įprasta leisti vyrui stebėti cezario operaciją – nebent pavyktų susitarti dėl to su operuojančiu gydytoju. Jei pavyktų, operacijos vyras matyti bet kokiu atveju negalės, nes tavo galvą ir pilvą atitvers širma. Tau greičiausiai bus atliktas epiduralinis nuskausminimas, dėl kurio nejausi apatinės kūno dalies. Medikų komanda pastatys intraveninę lašelinę ir įkiš kateterį šlapimui išleisti. Gydytojas padarys nedidelį horizontalų pjūvį odoje virš gaktikaulio ir po to pjūvį apatinėje gimdos dalyje. Tada gydytojas ištrauks vaikelį ir pakels jį aukštyn – kad galėtum žvilgtelėti į jį, kol seselė ar pediatras jį išsineš. Tavo vyras tikriausiai galės prie jų prisijungti. Kol personalas apžiūrės ir sutvarkys kūdikį, gydytojas ištrauks placentą ir susiūs pjūvio vietas. Daugeliui moterų kelia nuostabą tai, kad susiuvimas trunka nuo 45 minučių iki valandos, nors pati operacija padaroma per kelias minutes. Susiuvimas užtrunka, nes chirurgas turi sluoksnį po sluoksnio susiūti gimdą, raumenis ir odą. Kol dar guli ant operacinio stalo, paprašyk gydytoją, kad vaikelį paguldytų tau ant krūtinės, galbūt tau net pavyks jį pirmą kartą pažindyti (net jei nepavyks, nenusimink – tavo vaikeliui teko nemenkas išbandymas ir jam reikia laiko atsigauti). Pasidžiauk šia akimirka, nes po to mažylį tikriausiai pamatysi tik po kelių valandų, kai, nustojus veikti nuskausminamiesiems, pradėsi jausti kojas ir galėsi pati pasiversti ant šono ir pažindyti naujagimį. 

Kaip aš jausiuosi po cezario pjūvio?

Jei tau buvo taikoma bendroji nejautra, gali svirduliuoti, tave gali pykinti. Per 24 valandas po operacijos tau padės išlipti iš lovos ir lieps pajudėti. Tai pagerins kraujo apytaką ir sumažins kraujo krešulių susidarymo riziką. Pasirūpink, kad gautum reikiamus vaistus nuo skausmo (kad galėtum judėti ir maitinti nejausdama didelio diskomforto). Po 24 valandų tau išims šlapimo pūslės kateterį ir intraveninę lašelinę, o tu galėsi pradėti valgyti lengvą, švelnaus skonio maistą. Po dviejų–keturių dienų tau greičiausiai leis vykti namo, o siūlus ar kabes ištrauks maždaug po savaitės.

Naujausi komentarai

 1. Jolle_3 prieš 19 val.

  EmmaLija parašė:
  Nedarė ir nieko nesakė, tik 12 val nevalgyti, bet aš pati dariausi su Microlax, nes paskui lengviau buvo su tuo reikalu...

  Vat as irgi pagalvojau, kad reiketu paciai ta procedura su Mikrolax atlikt, kad po CP nereiketu kankintis.

 2. Laura777
  Laura777 prieš 15 val.

  Jolle_3 parašė:
  Vat as irgi pagalvojau, kad reiketu paciai ta procedura su Mikrolax atlikt, kad po CP nereiketu kankintis.

  Nieko jūs nesikankinsit, gausite po operacijos žvakučių nuo skausmo (jei ne, būtinai reikalaukite, nekentėkite) ir jos ir aptariamam tikslui padės kuo puikiausiai. O prieš operaciją tikrai nereikia sau nepatogumų prisigalvoti.

 3. Jolle_3 prieš 14 val.

  Laura777 parašė:
  Nieko jūs nesikankinsit, gausite po operacijos žvakučių nuo skausmo (jei ne, būtinai reikalaukite, nekentėkite) ir jos ir aptariamam tikslui padės kuo puikiausiai. …

  Aciu labai 😊 Pirmas kartas, tai va domiuosi viskuo

 4. Igie
  Igie prieš 13 val.

  Jolle_3 parašė:
  Aciu labai 😊 Pirmas kartas, tai va domiuosi viskuo

  Kada jums gimdymo terminas? Pas mane siuo metu irgi 34 savaite:)) tai lapkricio 29, o cp savaite anksciau daro..

 5. Jolle_3 prieš 13 val.

  Igie parašė:
  Kada jums gimdymo terminas? Pas mane siuo metu irgi 34 savaite:)) tai lapkricio 29, o cp savaite anksciau daro..

  Gruodzio 4-6. Bet irgi gali anksciau daryt CP. Dar su gyd.apie tai nekalbejom.