Cezario pjūvis: ką būtina žinoti (165)

cezario pjūvis

Kokia tikimybė, kad gali prireikti cezario pjūvio?

Pastaruoju metu vis daugiau pirmą kartą gimdančių moterų prireikia cezario pjūvio, nors dauguma jų tokios gimdymo eigos nesitikėjo. Kaip tik todėl yra svarbu būti pasirengus tokiai galimybei. Neplanuoto cezario pjūvio gali prireikti, jei gimdos kaklelis nustos plėstis, jei vaikelis įstrigs gimdymo takuose ar bus požymių, kad placenta pradėjo atsiskirti nuo gimdos sienelės. Planuotas cezario pjūvis gali būti atliktas:

 • jei anksčiau tau buvo atlikta chirurginė gimdos operacija, vienas arba keli cezario pjūviai;
 • jei vaikelio padėtis netaisyklinga (galva yra viršuje arba jis guli skersai);
 • jei nešioji tris ar daugiau vaikelių;
 • iš kitų priežasčių dažniausios yra placentos pirmeiga (placenta previa), lytinių organų pūslelinė (herpesas) ir preeklampsijos paūmėjimas.

Ko tikėtis per cezario pjūvio operaciją?

Paprastai vyras gali likti šalia beveik viso pasiruošimo operacijai metu. Lietuvoje nėra įprasta leisti vyrui stebėti cezario operaciją – nebent pavyktų susitarti dėl to su operuojančiu gydytoju. Jei pavyktų, operacijos vyras matyti bet kokiu atveju negalės, nes tavo galvą ir pilvą atitvers širma. Tau greičiausiai bus atliktas epiduralinis nuskausminimas, dėl kurio nejausi apatinės kūno dalies. Medikų komanda pastatys intraveninę lašelinę ir įkiš kateterį šlapimui išleisti. Gydytojas padarys nedidelį horizontalų pjūvį odoje virš gaktikaulio ir po to pjūvį apatinėje gimdos dalyje. Tada gydytojas ištrauks vaikelį ir pakels jį aukštyn – kad galėtum žvilgtelėti į jį, kol seselė ar pediatras jį išsineš. Tavo vyras tikriausiai galės prie jų prisijungti. Kol personalas apžiūrės ir sutvarkys kūdikį, gydytojas ištrauks placentą ir susiūs pjūvio vietas. Daugeliui moterų kelia nuostabą tai, kad susiuvimas trunka nuo 45 minučių iki valandos, nors pati operacija padaroma per kelias minutes. Susiuvimas užtrunka, nes chirurgas turi sluoksnį po sluoksnio susiūti gimdą, raumenis ir odą. Kol dar guli ant operacinio stalo, paprašyk gydytoją, kad vaikelį paguldytų tau ant krūtinės, galbūt tau net pavyks jį pirmą kartą pažindyti (net jei nepavyks, nenusimink – tavo vaikeliui teko nemenkas išbandymas ir jam reikia laiko atsigauti). Pasidžiauk šia akimirka, nes po to mažylį tikriausiai pamatysi tik po kelių valandų, kai, nustojus veikti nuskausminamiesiems, pradėsi jausti kojas ir galėsi pati pasiversti ant šono ir pažindyti naujagimį. 

Kaip aš jausiuosi po cezario pjūvio?

Jei tau buvo taikoma bendroji nejautra, gali svirduliuoti, tave gali pykinti. Per 24 valandas po operacijos tau padės išlipti iš lovos ir lieps pajudėti. Tai pagerins kraujo apytaką ir sumažins kraujo krešulių susidarymo riziką. Pasirūpink, kad gautum reikiamus vaistus nuo skausmo (kad galėtum judėti ir maitinti nejausdama didelio diskomforto). Po 24 valandų tau išims šlapimo pūslės kateterį ir intraveninę lašelinę, o tu galėsi pradėti valgyti lengvą, švelnaus skonio maistą. Po dviejų–keturių dienų tau greičiausiai leis vykti namo, o siūlus ar kabes ištrauks maždaug po savaitės.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Milais prieš 1 mėn.

  Krown parašė:
  Supratau, ačiū! Aš irgi linkstu prie sauskelniu 👍😉 o gal pamenate kiek maždaug prireikė? 3-5 turbūt turėtų užtekti o po to jau dideli always ar kitos firmos paketai…

  Aš kiek turėjau sauskelnių, tiek sunešiojau, gal irgi 5, tiesiog patogu buvo su jomis, o paskui jau paprastus paketus, didelių neprireikė.

 2. Nepasimetusi
  Nepasimetusi prieš 1 mėn.

  Krown parašė:
  O kas geriau jums buvo ar tinklinės kelnaitės su dideliu paketu ar sauskelnes po cp? Aš nebepamenu ką dejau pirmą kartą, bijau kad su sauskelnemis sunkiau gal gyja,…

  Tinklines kelnaites su mazu paketu ☺️ kazkaip gavosi, kad labai mazai kraujavau, o buvau prisipirkus kruva sauskelniu ir didziausiu paketu 😂
  Berods 1 sauskelne uzdejo po cp, tikrai pamenu kad turejau pasiruosus
  O paskiau, maziausi paketai baigesi pirmiausia, nes norejosi daznai pasikeist, svariau jaustis ☺️

 3. Liutoma
  Liutoma prieš 1 mėn.

  Labutis. Ir man bus planinis CP, jau trecias, o nezinomybes daugiau nei pirma karta
  Pirmus du kartus nestuma priziurejo gydytojas, kuris dirba ir mano pasirinktoje ligonineje, tai kada pasiusdavo i ligonine tada ir vaziuodavau... O dabar, persikrauscius ir pakeitus poliklinika, nestuma priziuri seimos daktare... Kartais susidaro vaizdas, kad as daugiau ismanau nei ji pvz, pas mane 3 terminai, ir nei vienas neirasytas i kortele
  Taigi, klausiu merginu, KAS IR KADA SPRENDZIA JOG JAU REIKIA VAZIUOTI OPERUOTIS?
  ar ta seimos daktare siuntima operacijai israsys apie 38/39 savaite?
  ar likus kokiam menesiui iki termino vaziuoti i norima ligonine ir ten klausti kaip kas?

 4. avietuke
  avietuke prieš 1 mėn.

  Liutoma parašė:
  Labutis. Ir man bus planinis CP, jau trecias, o nezinomybes daugiau nei pirma karta

  Dėl op sprendžia gimdymo namai. Kada ji bus. O mane siuntė gine 37 savaitę. O ten jau pasakė kada atvaziuot

 5. Fyja
  Fyja prieš 1 mėn.

  Krown parašė:
  O kas geriau jums buvo ar tinklinės kelnaitės su dideliu paketu ar sauskelnes po cp? Aš nebepamenu ką dejau pirmą kartą, bijau kad su sauskelnemis sunkiau gal gyja,…

  Ssuskelnes kur kas patogiau pradziai
Skelbimai

12,00 €
26 | 16,3 cm
6,00 €
23 | 14,3 cm
6,00 €