Cezario pjūvis: ką būtina žinoti (37)

cezario pjūvis

Kokia tikimybė, kad gali prireikti cezario pjūvio?

Pastaruoju metu vis daugiau pirmą kartą gimdančių moterų prireikia cezario pjūvio, nors dauguma jų tokios gimdymo eigos nesitikėjo. Kaip tik todėl yra svarbu būti pasirengus tokiai galimybei. Neplanuoto cezario pjūvio gali prireikti, jei gimdos kaklelis nustos plėstis, jei vaikelis įstrigs gimdymo takuose ar bus požymių, kad placenta pradėjo atsiskirti nuo gimdos sienelės. Planuotas cezario pjūvis gali būti atliktas:

 • jei anksčiau tau buvo atlikta chirurginė gimdos operacija, vienas arba keli cezario pjūviai;
 • jei vaikelio padėtis netaisyklinga (galva yra viršuje arba jis guli skersai);
 • jei nešioji tris ar daugiau vaikelių;
 • iš kitų priežasčių dažniausios yra placentos pirmeiga (placenta previa), lytinių organų pūslelinė (herpesas) ir preeklampsijos paūmėjimas.

Ko tikėtis per cezario pjūvio operaciją?

Paprastai vyras gali likti šalia beveik viso pasiruošimo operacijai metu. Lietuvoje nėra įprasta leisti vyrui stebėti cezario operaciją – nebent pavyktų susitarti dėl to su operuojančiu gydytoju. Jei pavyktų, operacijos vyras matyti bet kokiu atveju negalės, nes tavo galvą ir pilvą atitvers širma. Tau greičiausiai bus atliktas epiduralinis nuskausminimas, dėl kurio nejausi apatinės kūno dalies. Medikų komanda pastatys intraveninę lašelinę ir įkiš kateterį šlapimui išleisti. Gydytojas padarys nedidelį horizontalų pjūvį odoje virš gaktikaulio ir po to pjūvį apatinėje gimdos dalyje. Tada gydytojas ištrauks vaikelį ir pakels jį aukštyn – kad galėtum žvilgtelėti į jį, kol seselė ar pediatras jį išsineš. Tavo vyras tikriausiai galės prie jų prisijungti. Kol personalas apžiūrės ir sutvarkys kūdikį, gydytojas ištrauks placentą ir susiūs pjūvio vietas. Daugeliui moterų kelia nuostabą tai, kad susiuvimas trunka nuo 45 minučių iki valandos, nors pati operacija padaroma per kelias minutes. Susiuvimas užtrunka, nes chirurgas turi sluoksnį po sluoksnio susiūti gimdą, raumenis ir odą. Kol dar guli ant operacinio stalo, paprašyk gydytoją, kad vaikelį paguldytų tau ant krūtinės, galbūt tau net pavyks jį pirmą kartą pažindyti (net jei nepavyks, nenusimink – tavo vaikeliui teko nemenkas išbandymas ir jam reikia laiko atsigauti). Pasidžiauk šia akimirka, nes po to mažylį tikriausiai pamatysi tik po kelių valandų, kai, nustojus veikti nuskausminamiesiems, pradėsi jausti kojas ir galėsi pati pasiversti ant šono ir pažindyti naujagimį. 

Kaip aš jausiuosi po cezario pjūvio?

Jei tau buvo taikoma bendroji nejautra, gali svirduliuoti, tave gali pykinti. Per 24 valandas po operacijos tau padės išlipti iš lovos ir lieps pajudėti. Tai pagerins kraujo apytaką ir sumažins kraujo krešulių susidarymo riziką. Pasirūpink, kad gautum reikiamus vaistus nuo skausmo (kad galėtum judėti ir maitinti nejausdama didelio diskomforto). Po 24 valandų tau išims šlapimo pūslės kateterį ir intraveninę lašelinę, o tu galėsi pradėti valgyti lengvą, švelnaus skonio maistą. Po dviejų–keturių dienų tau greičiausiai leis vykti namo, o siūlus ar kabes ištrauks maždaug po savaitės.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  naumi prieš 4 mėn.

  As kur gyvenu, vyras dalyvavo operacijoje, tai jis išsigandęs buvo nes operacijos metu pradėjo labai mane kratyti, na tiesiog kūnas dreba ir viskas ir nieko negaliu padaryti, daktaras tai paaiškino, kad Ir nejutau skausmo, kūnas gavo šoka dėl to it pradėjo drebėti. Siaip skaismas nejaučiamas, bet kad pilve krapštosi tai as tikrai jutau, visada galvojau greiciau jus ten, mane pykinti buvo pradėję, bet kažką suleidžia ir praeina asmeniskai baisiausia dalis man kai kudiki padėjo operacinei taip ir keliavo jis visur Su manim ant krūtinės, o kūdikis pirmas as jo bijau, nezinau ka daryti
  Ir dar judeti negaliu, nes aparatai prijungti. Bet viskas praeina ir supranti, nebuvo jau taip blogai, nors gimdyti nereikejo, kitos turi Nora tai pajusti, o as dziaugiuosi, kad nereikejo stumti ir ten viskas kaip buve

 2. v.j.k
  v.j.k prieš 4 mėn.

  el-aura parašė:
  Dar kas labai idomu, tai pats faktas....jeigu jau planinis cp, tai pasako, kada atvykti ir speju kita diena atlieka operacija, kaip del drabuziu? Ar duoda kazka aps…

  Man paskyrė dieną atvykti ir tą pačią dieną darė cp. Pirmai parai rūbus davė. Vaistus operacijos metu leidžia į stuburą. Širma uždėta, kad nematytum operacijos. Išėmus vaiką, iškart uždėjo ant krūtinės ir po keletos minučių išnešė į kitą palatą, kur vaiką uždėjo vyrui ant nuogos krūtinės. Kai leidžia jau stotis, tai iškart reikia kuo tiesiau išsitiesti ir eiti. Tik nesikuprinti, o stengtis kuo tiesiau išsitiesti, nes taip žaizdai geriau ir po to būna lengviau judėti. Kai perkelia į intensyvios terapijos palatą, tada atneša vaiką maitinimui. Jei cp ryte atliktas, tai vaiką palieka. Tik jei laiko per naktį intensyvios terapijos palatoje, tai vyras negali likti, tai nakčiai vaiką išneša, nes dar negali pati keltis be ryto ir vaiką nešioja maitinti pagal susitarimą - kas dvi valandas ar kiek.

 3. User has not uploaded an avatar
  el-aura prieš 4 mėn.

  naumi parašė:
  As kur gyvenu, vyras dalyvavo operacijoje, tai jis išsigandęs buvo nes operacijos metu pradėjo labai mane kratyti, na tiesiog kūnas dreba ir viskas ir nieko negal…

  Aciu uz issamu paaiskinima aiskumas atsirado

 4. User has not uploaded an avatar
  el-aura prieš 3 mėn.

  Sveikutes, gal kuri pades ir atsakys...man iki cp liko savaite ir kelios dienos ir kaip tycia pasigavau gerkle ir nedidele sloga labai bijau nespet pasveikti kaip tada bus su cp ?

 5. User has not uploaded an avatar
  UOGA18 prieš 1 mėn.

  Sveikos, kada galima maudytis baseine ir jūros po operacijos, gal žinote?