Cezario pjūvis: ką būtina žinoti (26)

cezario pjūvis

Kokia tikimybė, kad gali prireikti cezario pjūvio?

Pastaruoju metu vis daugiau pirmą kartą gimdančių moterų prireikia cezario pjūvio, nors dauguma jų tokios gimdymo eigos nesitikėjo. Kaip tik todėl yra svarbu būti pasirengus tokiai galimybei. Neplanuoto cezario pjūvio gali prireikti, jei gimdos kaklelis nustos plėstis, jei vaikelis įstrigs gimdymo takuose ar bus požymių, kad placenta pradėjo atsiskirti nuo gimdos sienelės. Planuotas cezario pjūvis gali būti atliktas:

 • jei anksčiau tau buvo atlikta chirurginė gimdos operacija, vienas arba keli cezario pjūviai;
 • jei vaikelio padėtis netaisyklinga (galva yra viršuje arba jis guli skersai);
 • jei nešioji tris ar daugiau vaikelių;
 • iš kitų priežasčių dažniausios yra placentos pirmeiga (placenta previa), lytinių organų pūslelinė (herpesas) ir preeklampsijos paūmėjimas.

Ko tikėtis per cezario pjūvio operaciją?

Paprastai vyras gali likti šalia beveik viso pasiruošimo operacijai metu. Lietuvoje nėra įprasta leisti vyrui stebėti cezario operaciją – nebent pavyktų susitarti dėl to su operuojančiu gydytoju. Jei pavyktų, operacijos vyras matyti bet kokiu atveju negalės, nes tavo galvą ir pilvą atitvers širma. Tau greičiausiai bus atliktas epiduralinis nuskausminimas, dėl kurio nejausi apatinės kūno dalies. Medikų komanda pastatys intraveninę lašelinę ir įkiš kateterį šlapimui išleisti. Gydytojas padarys nedidelį horizontalų pjūvį odoje virš gaktikaulio ir po to pjūvį apatinėje gimdos dalyje. Tada gydytojas ištrauks vaikelį ir pakels jį aukštyn – kad galėtum žvilgtelėti į jį, kol seselė ar pediatras jį išsineš. Tavo vyras tikriausiai galės prie jų prisijungti. Kol personalas apžiūrės ir sutvarkys kūdikį, gydytojas ištrauks placentą ir susiūs pjūvio vietas. Daugeliui moterų kelia nuostabą tai, kad susiuvimas trunka nuo 45 minučių iki valandos, nors pati operacija padaroma per kelias minutes. Susiuvimas užtrunka, nes chirurgas turi sluoksnį po sluoksnio susiūti gimdą, raumenis ir odą. Kol dar guli ant operacinio stalo, paprašyk gydytoją, kad vaikelį paguldytų tau ant krūtinės, galbūt tau net pavyks jį pirmą kartą pažindyti (net jei nepavyks, nenusimink – tavo vaikeliui teko nemenkas išbandymas ir jam reikia laiko atsigauti). Pasidžiauk šia akimirka, nes po to mažylį tikriausiai pamatysi tik po kelių valandų, kai, nustojus veikti nuskausminamiesiems, pradėsi jausti kojas ir galėsi pati pasiversti ant šono ir pažindyti naujagimį. 

Kaip aš jausiuosi po cezario pjūvio?

Jei tau buvo taikoma bendroji nejautra, gali svirduliuoti, tave gali pykinti. Per 24 valandas po operacijos tau padės išlipti iš lovos ir lieps pajudėti. Tai pagerins kraujo apytaką ir sumažins kraujo krešulių susidarymo riziką. Pasirūpink, kad gautum reikiamus vaistus nuo skausmo (kad galėtum judėti ir maitinti nejausdama didelio diskomforto). Po 24 valandų tau išims šlapimo pūslės kateterį ir intraveninę lašelinę, o tu galėsi pradėti valgyti lengvą, švelnaus skonio maistą. Po dviejų–keturių dienų tau greičiausiai leis vykti namo, o siūlus ar kabes ištrauks maždaug po savaitės.

Naujausi komentarai

 1. Igie
  Igie prieš 5 d.

  Mamukiukas parašė:
  Turéjau 2 cp, po pirmo labai sunkiai atsigavinèjau, iš lovos atsikèliau tik 3 para, o po antro buvo žymiai lengviau, atsikèliau jau kita diena, išleido namo jau 3 p…

  Leidzia tiek ilgai is lovos nesikelti po cp? Man ant kiek buvo blogai, ir skaudejo, net vaistai nepadedavo, vistiek sake keltis kita diena

 2. User has not uploaded an avatar
  Mamukiukas prieš 5 d.

  Pirmas cp buvo prieš 11 metu. Kažkaip nevertè, na o po antro tai be kalbu liepè.

 3. Fyja
  Fyja prieš 4 d.

  man taip pat dare cp, nes kaklelis per 12h atsivere tik 2cm ir daugiau nei krust, paskui pradejo zaliuoti vandenys. tai kita diena liepe keltis ir eiti. buvo sunku bet eidavau kad ir letai, tik paskui problema kad jeigu vaiksciodavau labai sunku atsisesti ir atsigulti buvo. bet mantyt kad viskas gerai nes 2paru ir isleido namo. ketvirtad gime dukra sestad jau vaziavau namo.

 4. Aukselisss
  Aukselisss prieš 4 d.

  Neten parašė:
  Merginos, kaip depiliavot bikini zoną prieš operaciją ir ar išvis depiliavot?

  Nedepiliavau, prieš op patikrino tik rando vietą, kirur sakė neįdomu

 5. Lolypop
  Lolypop prieš 4 d.

  Man cp dare pries 2 metus, nudepiliavus buvau svariai rando vieta kur bus, o zemiau lb trumpus palikau, nuvykus i priemima patikrino kokio ilgio plaukai ir esant reikalui vietoji butu skutus sesute 😳 net baisu pagalvot po operacijos pakilau ant koju po pusantros paros (kelia po paros o kadangi operavo nakti tai teko laukt dar kito ryto kad pakeltu) tai turbut sunkiausia dalis buvo tas gulejimas ir nekrutejimas! Manpo cp mazai skaudejo 3 para atsisakiau vaistu nuo skausmo, tikrai lb lengvai praslydau gyjimo procesa kuom lb dziaugiuosi