Cezario pjūvis: ką būtina žinoti (76)

cezario pjūvis

Kokia tikimybė, kad gali prireikti cezario pjūvio?

Pastaruoju metu vis daugiau pirmą kartą gimdančių moterų prireikia cezario pjūvio, nors dauguma jų tokios gimdymo eigos nesitikėjo. Kaip tik todėl yra svarbu būti pasirengus tokiai galimybei. Neplanuoto cezario pjūvio gali prireikti, jei gimdos kaklelis nustos plėstis, jei vaikelis įstrigs gimdymo takuose ar bus požymių, kad placenta pradėjo atsiskirti nuo gimdos sienelės. Planuotas cezario pjūvis gali būti atliktas:

 • jei anksčiau tau buvo atlikta chirurginė gimdos operacija, vienas arba keli cezario pjūviai;
 • jei vaikelio padėtis netaisyklinga (galva yra viršuje arba jis guli skersai);
 • jei nešioji tris ar daugiau vaikelių;
 • iš kitų priežasčių dažniausios yra placentos pirmeiga (placenta previa), lytinių organų pūslelinė (herpesas) ir preeklampsijos paūmėjimas.

Ko tikėtis per cezario pjūvio operaciją?

Paprastai vyras gali likti šalia beveik viso pasiruošimo operacijai metu. Lietuvoje nėra įprasta leisti vyrui stebėti cezario operaciją – nebent pavyktų susitarti dėl to su operuojančiu gydytoju. Jei pavyktų, operacijos vyras matyti bet kokiu atveju negalės, nes tavo galvą ir pilvą atitvers širma. Tau greičiausiai bus atliktas epiduralinis nuskausminimas, dėl kurio nejausi apatinės kūno dalies. Medikų komanda pastatys intraveninę lašelinę ir įkiš kateterį šlapimui išleisti. Gydytojas padarys nedidelį horizontalų pjūvį odoje virš gaktikaulio ir po to pjūvį apatinėje gimdos dalyje. Tada gydytojas ištrauks vaikelį ir pakels jį aukštyn – kad galėtum žvilgtelėti į jį, kol seselė ar pediatras jį išsineš. Tavo vyras tikriausiai galės prie jų prisijungti. Kol personalas apžiūrės ir sutvarkys kūdikį, gydytojas ištrauks placentą ir susiūs pjūvio vietas. Daugeliui moterų kelia nuostabą tai, kad susiuvimas trunka nuo 45 minučių iki valandos, nors pati operacija padaroma per kelias minutes. Susiuvimas užtrunka, nes chirurgas turi sluoksnį po sluoksnio susiūti gimdą, raumenis ir odą. Kol dar guli ant operacinio stalo, paprašyk gydytoją, kad vaikelį paguldytų tau ant krūtinės, galbūt tau net pavyks jį pirmą kartą pažindyti (net jei nepavyks, nenusimink – tavo vaikeliui teko nemenkas išbandymas ir jam reikia laiko atsigauti). Pasidžiauk šia akimirka, nes po to mažylį tikriausiai pamatysi tik po kelių valandų, kai, nustojus veikti nuskausminamiesiems, pradėsi jausti kojas ir galėsi pati pasiversti ant šono ir pažindyti naujagimį. 

Kaip aš jausiuosi po cezario pjūvio?

Jei tau buvo taikoma bendroji nejautra, gali svirduliuoti, tave gali pykinti. Per 24 valandas po operacijos tau padės išlipti iš lovos ir lieps pajudėti. Tai pagerins kraujo apytaką ir sumažins kraujo krešulių susidarymo riziką. Pasirūpink, kad gautum reikiamus vaistus nuo skausmo (kad galėtum judėti ir maitinti nejausdama didelio diskomforto). Po 24 valandų tau išims šlapimo pūslės kateterį ir intraveninę lašelinę, o tu galėsi pradėti valgyti lengvą, švelnaus skonio maistą. Po dviejų–keturių dienų tau greičiausiai leis vykti namo, o siūlus ar kabes ištrauks maždaug po savaitės.

Naujausi komentarai

 1. shiaurine
  shiaurine prieš 1 mėn.

  Pastojau po pirmo cp praėjus 4 mėn tarp vaikučių skirtumas 1,1.
  Pirmas extra nes didelis vaisius ir sutriko gimdymo veikla nors esu įsitikinus kad čia dėl akušerės kaltės na bet jau nieko nepakeisiu bet iškankino kaip reikiant labai sunkiai psichologiškai jaučiaus.
  Antras planuotas cp nors aš pati norėjau paskutinius du mėnesius tik ir gyvenau su mintim kad noriu operacijos ir pati paprašiau nes išnešiojau pirmą 41 sav turėjau paruošiamųjų sarėmių o su antrų jokių paruošiamų nebuvo ir išvaikščiojau 40+4 todėl gydytoja ir sutiko su mano prašymų nes ir gimdymo takai nepasiruošę buvo ir ačiū dievui nes mažyliui buvo apsivijus virkštelė aplink kaklą ir jei būtų prasidėja sarėmiai gydytoja pasakė kad greičiausiai būtų baigtis.

 2. sandra199012
  sandra199012 prieš 6 d.

  Sveikos, pirmaji vaikeli gimdziau pati, bet deja net ir pusantriems metams praejus bloga daros prisiminus, o ka jau galvoti apie pogimdyvini laikotarpi kai tiek issikankinus, issirekus ir plysus didziausio laipsnio plysimu savijauta... kai net nebesuvoki kad salia guli tavo vaikas, istisai tik verki ir nieko nematai, ar galima paciai pasirinkt cezario pjuvi? ar tai imanoma? dabar antras nestumas, tik pati pradzia bet net pagalvot bijau apie naturalu gimdyma...

 3. akvile84
  akvile84 prieš 6 d.

  sandra199012 parašė:
  Sveikos, pirmaji vaikeli gimdziau pati, bet deja net ir pusantriems metams praejus bloga daros prisiminus, o ka jau galvoti apie pogimdyvini laikotarpi kai tiek iss…

  Jei nėra nustatyta patologijų dėl ko reiktų cp, tai negalite, nebent rasite gydytoją, kuri sutiks daryti už pinigus

 4. rita1986
  rita1986 prieš 6 d.

  sandra199012 parašė:
  Sveikos, pirmaji vaikeli gimdziau pati, bet deja net ir pusantriems metams praejus bloga daros prisiminus, o ka jau galvoti apie pogimdyvini laikotarpi kai tiek iss…

  Jeigu neštumo eiga eina sklandžiai, nemanau,kad jums atliks cp,nebent gimdymo metu prireiktų extra cp.,gal šį kartą nebus,taip kaip pirmąjį, nereikia iš karto nusiteikti blogiausiam, bet kokiu atveju,jeigu neštumas vystosi gerai,geriau pačiai,be cp.,man bus 3cp.,ir patykėkite pooperacinis laikotarpis nėra lengvas irgi,po antro man sutriko medžiagų apykaitą, dabar,kai laukiuosi trečio, tai skauda pjuvius, nes jie yra labai išplonėję, tad linkiu jums ko geriausio ir nenusiteikite iš karto blogiausiam,kiekvienas nėštumas skirtingas, todėl nereiškia, kad viskas įvyks,kaip ir pirmąjį kartą,linkiu sėkmės ir lengvo nešiojimo bei gimdymo.

 5. Igie
  Igie prieš 6 d.

  sandra199012 parašė:
  Sveikos, pirmaji vaikeli gimdziau pati, bet deja net ir pusantriems metams praejus bloga daros prisiminus, o ka jau galvoti apie pogimdyvini laikotarpi kai tiek iss…

  Žinokite, gimdymas gimdymui gali būti nelygus... tad tikėkite, kad šį kartą bus lengviau! man buvo 1cp, dabar laukiuosi, tai su tuo gydytoju kalbėjau apie gimdymą, kad gimdyti pačiai(nes negaliu prisiminti pooperacinio laikotarpio, sunkiai labai man buvo atsistatyti po cp pora mėnesių, dėl tų kančių ir pieno gamyba sustojo), bet deja, gydytojas nerizikuos (nes yra dėl ko daryt cp) ir teks gultis po peiliu... aš net buvau pasiryžusi surizikuoti savo sveikata, bet pagimdyti...