Cezario pjūvis: ką būtina žinoti (4977)

Kokia tikimybė, kad gali prireikti cezario pjūvio?

Pastaruoju metu vis daugiau pirmą kartą gimdančių moterų prireikia cezario pjūvio, nors dauguma jų tokios gimdymo eigos nesitikėjo. Kaip tik todėl yra svarbu būti pasirengus tokiai galimybei. Neplanuoto cezario pjūvio gali prireikti, jei gimdos kaklelis nustos plėstis, jei vaikelis įstrigs gimdymo takuose ar bus požymių, kad placenta pradėjo atsiskirti nuo gimdos sienelės. Planuotas cezario pjūvis gali būti atliktas:

 • jei anksčiau tau buvo atlikta chirurginė gimdos operacija, vienas arba keli cezario pjūviai;
 • jei vaikelio padėtis netaisyklinga (galva yra viršuje arba jis guli skersai);
 • jei nešioji tris ar daugiau vaikelių;
 • iš kitų priežasčių dažniausios yra placentos pirmeiga (placenta previa), lytinių organų pūslelinė (herpesas) ir preeklampsijos paūmėjimas.

Ko tikėtis per cezario pjūvio operaciją?

Paprastai vyras gali likti šalia beveik viso pasiruošimo operacijai metu. Lietuvoje nėra įprasta leisti vyrui stebėti cezario operaciją – nebent pavyktų susitarti dėl to su operuojančiu gydytoju. Jei pavyktų, operacijos vyras matyti bet kokiu atveju negalės, nes tavo galvą ir pilvą atitvers širma. Tau greičiausiai bus atliktas epiduralinis nuskausminimas, dėl kurio nejausi apatinės kūno dalies. Medikų komanda pastatys intraveninę lašelinę ir įkiš kateterį šlapimui išleisti. Gydytojas padarys nedidelį horizontalų pjūvį odoje virš gaktikaulio ir po to pjūvį apatinėje gimdos dalyje. Tada gydytojas ištrauks vaikelį ir pakels jį aukštyn – kad galėtum žvilgtelėti į jį, kol seselė ar pediatras jį išsineš. Tavo vyras tikriausiai galės prie jų prisijungti. Kol personalas apžiūrės ir sutvarkys kūdikį, gydytojas ištrauks placentą ir susiūs pjūvio vietas. Daugeliui moterų kelia nuostabą tai, kad susiuvimas trunka nuo 45 minučių iki valandos, nors pati operacija padaroma per kelias minutes. Susiuvimas užtrunka, nes chirurgas turi sluoksnį po sluoksnio susiūti gimdą, raumenis ir odą. Kol dar guli ant operacinio stalo, paprašyk gydytoją, kad vaikelį paguldytų tau ant krūtinės, galbūt tau net pavyks jį pirmą kartą pažindyti (net jei nepavyks, nenusimink – tavo vaikeliui teko nemenkas išbandymas ir jam reikia laiko atsigauti). Pasidžiauk šia akimirka, nes po to mažylį tikriausiai pamatysi tik po kelių valandų, kai, nustojus veikti nuskausminamiesiems, pradėsi jausti kojas ir galėsi pati pasiversti ant šono ir pažindyti naujagimį. 

Kaip aš jausiuosi po cezario pjūvio?

Jei tau buvo taikoma bendroji nejautra, gali svirduliuoti, tave gali pykinti. Per 24 valandas po operacijos tau padės išlipti iš lovos ir lieps pajudėti. Tai pagerins kraujo apytaką ir sumažins kraujo krešulių susidarymo riziką. Pasirūpink, kad gautum reikiamus vaistus nuo skausmo (kad galėtum judėti ir maitinti nejausdama didelio diskomforto). Po 24 valandų tau išims šlapimo pūslės kateterį ir intraveninę lašelinę, o tu galėsi pradėti valgyti lengvą, švelnaus skonio maistą. Po dviejų–keturių dienų tau greičiausiai leis vykti namo, o siūlus ar kabes ištrauks maždaug po savaitės.

Naujausi komentarai

 1. EvaPa
  EvaPa prieš 1 sav.

  Burberry parašė:
  Tai vat ir galvoju, gal ant to poperiuko,kuri duoda pasirasyt atvykus I GN, yra toks punktas ir galima atsisakyt rezidentu paslaugu 🙂

  Man atrodo yra,nepamenu tiksliai.

 2. Vikirem
  Vikirem prieš 1 sav.

  Laba,man po pirmo cp randas liko lb negrazus,storas,raudonas,kelnaites jo nedengia,baisus tikrai..idomu,kai daro antra cp,ta randa ispjauna ir naua siuna ar kaip?

 3. EvaPa
  EvaPa prieš 1 sav.

  Vikirem parašė:
  Laba,man po pirmo cp randas liko lb negrazus,storas,raudonas,kelnaites jo nedengia,baisus tikrai..idomu,kai daro antra cp,ta randa ispjauna ir naua siuna ar kaip?

  Butent taip man dbr ir dare,sena ispjove ir padare nauja

 4. User has not uploaded an avatar
  stasiovnaster prieš 1 sav.

  Vikirem parašė:
  Laba,man po pirmo cp randas liko lb negrazus,storas,raudonas,kelnaites jo nedengia,baisus tikrai..idomu,kai daro antra cp,ta randa ispjauna ir naua siuna ar kaip?

  Nebijokite,antro rango gali net nesimatyti. Pas mane ir po pirmojo cp buvo visas melynas,issisokes,skaudejo,tempe. O po antrojo cp reikia gerai isiziureti,kad ta randa pamatytum.

 5. User has not uploaded an avatar
  Burberry prieš 1 sav.

  Vikirem parašė:
  Laba,man po pirmo cp randas liko lb negrazus,storas,raudonas,kelnaites jo nedengia,baisus tikrai..idomu,kai daro antra cp,ta randa ispjauna ir naua siuna ar kaip?

  Ispjauna sena randa.
  as del to ir bijau visokiu rezidentu, kad po ju tas randas gali likkti baisus