Deividas Meškauskas apie buvimą patėviu: „Tikrai yra tas skirtumas tarp vaikų“

„Būti tėčiu ir būti patėviu – ne tas pats, patirtys vienareikšmiškai skiriasi“ „Būti tėčiu ir būti patėviu – ne tas pats, patirtys vienareikšmiškai skiriasi“

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau aštuntąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas, šokėjas Deividas Meškauskas bei psichologė, šeimų mediatorė, profesorė Jolanta Sondaitė kalbasi apie tėvystę, jos iššūkius bei tėčio kuriamą santykį su vaiku.

Koks tėčio vaidmuo šeimoje? Kaip skiriasi tėvystė skirtingais vyro amžiaus tarpsniais? Kaip tėčio vaidmenį keičia skyrybos?

Plačiau skaitykite:

Tėtis ir patėvis šeimoje: kaip skiriasi Deivido Meškausko patirtis

Deividas net nedvejodamas pabrėžia, kad būti tėčiu ir būti patėviu – ne tas pats, patirtys vienareikšmiškai skiriasi. Seserys lieka seserimis, jos gražiai bendrauja, ir Deividas džiaugiasi tokiu jųdviejų ryšiu, tačiau prisiminęs savo kaip patėvio pradžią stabteli ir sako: „Su Ineta pradėjome gyventi, buvo sunku, neslėpsiu, susidraugauti, bendrauti, nekalbu apie kažkokias atviresnes temas. Buvo sudėtinga.“

Deividas Meškauskas „Tėvai paprastai“ pasakojo, kad iš pradžių sutarti su Inetos dukra buvo sunku:

Plačiau skaitykite:

Psichologė Jolanta Sondaitė: „Daugėja dabar vadinamųjų jungtinių šeimų“

Kas yra jungtinė šeima? Tai šeima, kai abu partneriai arba vienas iš jų turi vaikų iš ankstesnės santuokos. Štai tada, anot psichologės J. Sondaitės, atsiranda tie patėvio ir pamotės vaidmenys, „ir čia viskas normalu, kad pradžia yra sunki“.

Visą tinklalaidę apie Deivido Meškausko patirtį būnant tėčiu 20-ies ir jo santykius su vaikais žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbėjome apie:

00:55 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:35 – požiūris į tėvystę ir tėčio vaidmuo šeimoje

05:40 – tėvystė jauname ir vyresniame amžiuje

08:37 – skyrybos šeimoje ir jų įtaka tėčio ir vaiko santykiui

16:08 – tėčio nebuvimo šeimoje įtaka vaikui, žalingas tėčio vaidmuo

18:30 – žalingas tėčio vaidmuo šeimoje, vaiko baimė

20:43 – santykis tėčio ir dukters, tėčio ir sūnaus

27:10 – tėčio auklėjimas ir bendravimas su vaiku

30:16 – patėvio vaidmuo šeimoje, santykio kūrimas

37:08 – kas geriausiai kuria ryšį tarp tėvo ir vaikų

38:50 – vaiko gyrimas ir pervertinimas, vaiko dėmesio prašymas

43:25 –tėtis, užaugęs „pagal seną kirpimą“, gali pasikeisti ir mokytis

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.