Dukters netekęs tėtis: „Vyro gyvenime neišvengiamai vyksta lūžiai“

Donatas atvirai kalba apie vyro gyvenime vykstančius lūžius Donatas atvirai kalba apie vyro gyvenime vykstančius lūžius

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 21-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Tinklalaidėje nevengiame paliesti įvairiausių temų, ne visos jos smagios, dalis – sudėtingų. Bet visos neabejotinai – reikalingos ir naudingos. Simonas Urbonas, tinklalaidės vedėjas ir trijų vaikų tėtis, kviečia prisijungti prie dar vienos tokios temos: vaiko netektis.

Nors tema nepaprastai jautri, skaudi, bet, tikimės, atrasite joje šviesos, gal net įkvėpimo, kurio jums šiuo metu taip reikia.

Šį kartą tinklalaidėje patirtimis, mintimis ir žiniomis dalijasi psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė ir dukros netekęs tėtis, vyrų stovyklų organizatorius Donatas Kantakevičius.

Plačiau skaitykite:

Pirmasis lūžis vyro gyvenime – sulaukus 30-ies?

Donatas atvirai kalba apie vyro gyvenime vykstančius lūžius: „Vyras ateina iš 29-ių metų į 30, ir kažkas vyksta, tarsi „jungiklis įsijungia“, tu pradedi kitaip mąstyti, atsiranda kitos vertybės, kiti tikslai gyvenime.“

Kitą labai stiprų mąstymo pokytį, įvykusį jo gyvenime, vyras prisimena apie 32-us, 33-ius metus. „Dvi operacijos, ir viena iš operacijų, guliu taip, daktaras sako „blogai“, ir dvi savaites laikosi 40 laipsnių temperatūra. Tu nesupranti: išgyvensi, neišgyvensi. Guliu aš toje palatoje, žiūriu į lubas ir galvoju, kaip aš noriu gyventi, kaip aš noriu tos saulės, vėjo, dangaus.“

Donatas Kantakevičius „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad vyro gyvenime neišvengiamai vyksta lūžiai, ir jis keičiasi:

Labiausiai įstringa džiaugsmo ir skausmo etapai

„Vestuvės, gražus gyvenimas, svajonės, – sako Donatas, – atrodo viskas idealiai, ir tada atėjo dukra, ir dukra išėjo.“ Vėl – lūžis, vėl – išbandymas. „Tada galvojau, kad tai – kančia, galvojau, kad tai yra labai blogai, bet dabar, šiuo momentu, aš galvoju, kad tai pati pati didžiausia mano gyvenimo dovana.“

Kaip išgyventi vaiko netektį? Kaip vėl nebijoti gimdyti? Kaip paguosti netektį išgyvenantį žmogų? Skaudi, jautri tema, ir visi reikalingi atsakymai – „Tėvai paprastai“ tinklalaidėje „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:32 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:37 – Donato Kantakevičiaus istorija

05:52 – dukros gimimas ir skausmas netekus

11:38 – gedėjimo stadijos

19:03 – kaip pasikeičia poros santykis po netekties

25:08 – atsakymų ieškojimas: kodėl man?

27:59 – baimė turėti vaikų po netekties

38:45 – pokalbiai po netekties su likusiais vaikais

42:16 – kaip guosti netektį išgyvenantį žmogų

45:55 – gedėjimo grupė tėvams, kurie neteko vaikų

50:22 – vyrų ir berniukų / tėčių ir sūnų stovyklos

52:26 – kaip pakelti ir įkvėpti save

Susiję straipsniai

Kodėl moterys slepia kūno pokyčius po gimdymo? Vijolė rinkosi operuotis

„Po gimdymo susidūriau ne tik su fiziniais, bet ir emociniais pokyčiais, – atvirauja V. Jočienė. – Aplinkiniai mano, kad motina turi būti stipri.“

Ar skiepai vaikams būtini? Gydytoja paneigia mitus, o mama dėsto abejones

„Aš skiepiju vaikus, tačiau su išlygomis“, – dalijasi R. Mackevičiūtė, pripažindama, kad dalis jos sprendimų buvo nulemta ne mokslo, o baimių.

Vaiko sveikata – mamos atsakomybė? Valda Bičkutė apie sunkumus

Valda Bičkutė sako, kad tapusi mama dažnai susidurdavo su kaltės jausmu, kai jos dukra susirgdavo. „Jauti, kad aplinka lyg laukia tavo paaiškinimo.“