Efektyvūs elektros taupymo patarimai vonios kambaryje

Moteris renkasi ekonomiškesnę skalbimo programą ssuaphotos | Shutterstock.com

Kam švaistyti pinigus, jeigu galima juos skirti malonesniems dalykams ir pramogoms, tiesa? Protingas elektros taupymas pirmiausia – siekis įsigyti aukštos, pvz., A++, energijos efektyvumo klasės buitinę techniką.

Visur galime rasti patarimų atsisakyti skalbinių džiovyklės, tačiau, sumažinę elektros išlaidas, galime padidinti vandens suvartojimą, o kur dar energijos ir laiko sąnaudos – geriau buities darbus iškeisti į turiningą laisvalaikį su šeima. Taigi, šiuo atveju geresnė alternatyva – ne visiškai atsisakyti prietaisų, bet, kaip minėta, stengtis įsigyti kuo aukštesnės energijos efektyvumo klasės buitinę techniką. O tada – imtis ir kitų elektros taupymo sprendimų...

Taigi ką daryti ir kaip taupyti elektros energiją vonios kambaryje?

  • Sumažinkite karšto vandens šildytuvo temperatūrą, naudokite laikmatį

Šis patarimas ypač aktualus gyvenantiems individualiuose namuose. Taigi, vien vandens pašildymui per metus išeikvojame maždaug 1000 kWh elektros energijos (maždaug 13 proc. viso namų ūkio elektros sąnaudų). Paprastas būdas sumažinti sąnaudas – palaikyti, pavyzdžiui, ne 80 °C, bet 50–60 °C vandens šildytuvo temperatūrą.

Taip pat galite naudoti laikmatį: šildytuvas įsijungs tada, kada reikia. Tokiu būdu dar galima sutaupyti bent kelis procentus elektros energijos.

  • Reguliariai prižiūrėkite vandens šildytuvą, izoliuokite jį

Vandens šildytuvuose neišvengiamai kaupiasi kalkių nuosėdos, todėl bent kartą ar du per metus jas pašalinkite.

Taip pat gali būti naudinga izoliuoti vandens šildytuvą bei vamzdžius, kurias teka vanduo, specialia metalizuota polietileno plėvele ar kita medžiaga.

  • Apyšvariams skalbiniams naudokite vėsų vandenį, rinkitės trumpesnį arba EKO režimą

Ar nuolat skalbiate labai karštame vandenyje? Jei vietoje karšto vandens naudosite šaltą – 30 °C, elektros sąnaudos gali sumažėti net iki 90 proc. Tiesa, skalbiant šaltame vandenyje gali likti dėmės, todėl jas prieš skalbimą reikėtų apdoroti specialiais dėmių valikliais. Taip pat rinkitės trumpesnį arba EKO skalbimo režimą.

  • Skalbkite tik tuomet, kai susikaups didesnis kiekis skalbinių

Įjungti pustuštę skalbyklę – prabanga ir išteklių eikvojimas, todėl skalbkite tik tada, kai susikaups pilna skalbinių dėžė ar užpildysite bent su trečdalius skalbimo mašinos būgno.

Taip pat spalvotus ir juodus skalbinius galite skalbti drauge, tiesiog naudokite specialias dažus sugeriančias servetėles.

  • Vienu metu lyginkite daugiau skalbinių

Kur kas efektyviau vienu metu išlyginti daugiau skalbinių, nei lygintuvą naudoti kelis kartus per savaitę. Taip pat išjungę lygintuvą su juo lyginkite tol, kol prietaisas visiškai atvės.


Domina efektyvūs elektros taupymo sprendimai? Skaitykite:


Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.