Ekranui – numatytas laikas: kokia taisyklė pasiteisina Vitulskių namuose?

Erika akcentavo, kad taiko itin „veikiančią“ taisyklę Erika akcentavo, kad taiko itin „veikiančią“ taisyklę

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau 19-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Simonas Urbonas, tėtis, tinklaidės „Tėvai paprastai“ vedėjas, kalbina dviejų berniukų mamą, verslininkę, vyro vadybininkę Eriką Vitulskienę ir psichologę Aušrą Ševčenko įdomia, aktualia tema, kuria iš tiesų kalbama per mažai arba per mažai mes, tėvai, esame susirūpinę: kaip tie IT ekranai? Kiek duoda žalos, kiek – naudos, ir kaip apskritai mums sekasi gyventi šiuose – ekranų – laikuose?

Plačiau skaitykite:

Mama praneša, kai laikas prie planšetės baigiasi

Simonui Urbonui pasiskundus, kad kai duoda planšetę, jis – geriausias tėtis, tačiau kai ateina numatyto laiko pabaiga, jis – blogiausias tėtis, Erika akcentavo, kad taiko itin „veikiančią“ taisyklę: „Vaikai, liko 15 / 10 / 5 minutės, ir jei garsas eis toliau, planšečių rytoj nebus išvis.“ Erika sako, kad svarbiausia – laikytis žodžio: „Aš pasakiau, aš pažadėjau, aš padarysiu.“

Erika Vitulskienė „Tėvai paprastai“ atskleidė, kad viena taisyklė, kurią taiko vaikams namuose, ypač pasiteisina:

Erika – griežta: vyras turi laikytis žodžio

Erika sako, kad Merūnas, deja, nėra toks disciplinuotas, jis – jautrus, geraširdis: „Na, gerai, na, gali dar dešimt minučių.“ Erika sako, kad stengiasi įdiegti Merūnui, kad ir šis laikytųsi savo žodžio: „Tu esi pavyzdys vyro, o vyras yra tiek kietas, kiek jo „pažadu“.“ „Jei vyras pasakė „pažadu“, – akcentuoja Erika, – aš visada su juo jausiuosi saugi ir eisiu į karą su juo, bet jei „mykia“, tada – ne, aš nei darbuotojų tokių nenoriu, nei žmonių tokių aplinkui save.“ Anot Erikos, labai retai reikia sakyti „pažadu“, nes tu turi labai gerai pasvert.

Visą tinklalaidę apie ekranus, laiko paskirstymą vaikams, ekranų žalą vaiko raidai ir atsakomybės jausmo ugdymą žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

0:15 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:22 – vaikystė ir pirmasis ekranas

04:01 – kada duoti vaikui ekraną ir kiek leisti naudotis

11:45 – taisyklės ir ribojimai šeimoje

16:55 – pasekmės vaikui, jei ekranas neribojamas

23:47 – vienodas auklėjimas, bet vaikai – skirtingi

28:28 – pasekmės vaikui ir paskatinimas

30:35 – vaikai nesidžiaugia ir nevertina daiktų

33:49 – mamos klausimas: kaip atimti ekraną iš vaiko

36:36 – detoksikacija nuo ekranų

40:30 – ekrano pavojus: patyčios

45:17 – visiškai priklausomas vaikas

Susiję straipsniai

Morgana Danielė patyrė akušerinį smurtą: „Tai čia jūs nejautros norit?“

Morgana pasakoja, kad jos nėštumas buvo sudėtingas ir sunkus: „Aš labai anksti, kiek ten galima iš sąrašo, turėjau tų pašalinių efektų nėštumo metu.“

Kamtauta Braškė: „Ėjau gintis ir išsikovoti teritoriją“

Kodėl kartais paauglystė tokia baisi ir kodėl paauglys maištauja? Kaip vertinti jo elgesį? Kodėl jis žaloja save ir kaip įkvėpti motyvacijos?

Alanas ir Valda Chošnau: „Tėvai jautriai reagavo į mūsų sprendimus“

Abiejų tėvai, prisimena pora, nesitikėjo šių santykių. Valda sako, kad jos mama labai jautriai reagavo į susitikimą su Alanu ir greitus sprendimus.