Ekspertas rekomenduoja: lavinamieji žaislai ir žaidimai iš „BabyCity & ToyCity“

Reklaminis partnerio turinys
Berniukas žiūri į automobilį-konstruktorių „BabyCity & ToyCity“ nuotr.

Ką su vyresniais, pavyzdžiui, 8–10 metų, vaikais veikti laisvalaikiu? Jei lyja – tik piešimas ir dėlionės?.. Kokių dar įdomių, interaktyvių, smagių veiklų galime sugalvoti, kad jos būtų ne tik linksmos, bet ir naudingos, lavintų, skatintų pasaulio suvokimą ir pažinimą?

Metas atitraukti būsimą paauglį nuo kompiuterio ir parodyti, kad įsimintinas laisvalaikis gali būti ir atitrūkus nuo ekranų, o dar smagiau – su tėvais.

Žaidimas – tai vaiko saviraiška

Žaidimas – kur kas daugiau nei vien pramoga. Žaisdamas vaikas jaučia motyvuotą pasitenkinimą, nes paprastai jam labiau rūpi ne pats rezultatas, o procesas. Jis tyrinėja, numato tikslus, jam įdomu kontroliuoti šį procesą. 

Žaidimai – iš tiesų būdas vaikui geriau atskleisti ir pažinti save. Tai tam tikra jo saviraiškos forma, ir jis gali atsirinkti tuos žaidimus, kurie jam sukelia akivaizdžias kūrybines asociacijas. Be to, žaidimas formuoja vaiko loginį mąstymą, socialinius įgūdžius, savarankiškumą, moko mąstyti kritiškai ir priimti sprendimus, mat žaidžiant atkartojamas realus pasaulis.

Žaidimų vaikams yra gausybė 

Žaislų ir žaidimų, atrodo, yra daug, ir kiekvienas – su savais interaktyviais, mąstyti skatinančiais ir kūrybingumą lavinančiais aspektais. Toje gausybėje žaidimų verta išskirti tuos, kurie „papildyti“ virtualia realybe, taip pat valdomus per mobiliąsias programėles (angl. apps). Tokie žaidimai net pačius tradiciškiausius, kartais vaikams nuobodžius užsiėmimus perkelia į kitas, elektronines formas, o juk ūgtelėjęs vaikas ieško vis naujų kūrybiškumo išraiškos formų, jį nepaprastai traukia loginį mąstymą lavinantys žaidimai, kurie leidžia nusikelti į pamėgtą – elektroninį ar judantį – pasaulį.

Išskirtiniai – interaktyvūs konstruktoriai

Tokius konstruktorius pirma reikia sutverti, tada – pasidžiaugti rezultatu. Juos konstruodamas vaikas patiria pramogą ir kartu lavinama jo vaizduotė, kūrybiškumas, o kadangi tokį konstruktorių sutvėrus dar galima ir valdyti, visas procesas sukelia ypač ryškias emocijas vaikui. Tokie žaidimai-konstruktoriai – ne tik puiki pramoga, bet ir galimybė leisti laiką kartu su tėvais. Ką tai reiškia? Žaidžiant kuriamas šeimos bendrystės jausmas, leidžiamas kokybiškas laikas drauge.

Žaidimai ir konstruktoriai turi būti atrinkti pagal amžių

Kodėl būtina atsižvelgti į ant konkretaus žaislo ar žaidimo nurodytą amžiaus kategoriją? Vaikui žaidimas gali būti neįdomus, nes jis nesuvoks, ką su juo daryti, jam bus tiesiog per anksti. Nesusidomėjęs galimai jis net neims žaidimo į rankas arba kvies viską padaryti tėvus, taigi poveikio vaikui nebus arba jis bus minimalus, nes šiuo atveju, kaip jau minėta, ypač svarbu pačiam vaikui dalyvauti kūrybiniame procese ir savarankiškai „sukonstruoti“ rezultatą.

Apie vaizduotę, kūrybiškumą ir savarankiškumą lavinančius žaidimus kalba ekspertė:

Nestandartiniai konstruktoriai, kuriuos gali konstruoti visa šeima (amžiaus kat. 6+)

SMARTIVITY lavinami vaikų įgūdžiai tarptautiniu STEAM principu. Tai į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą orientuotas mokymo metodas. Taikant STEAM metodą lavinami šių sričių vaikų gebėjimai:

  • gamtos mokslų – (S)cience,
  • technologijų – (T)echnology,
  • inžinerijos – (E)ngineering,
  • meno – (A)rts,
  • matematikos – (M)ath.

SMARTIVITY konstruktorius-žaidimas „Globe Trotters“

 

SMARTIVITY konstruktorius-zaidimas Globe Trotters

Konstruktorius, kurį vaikas pats susikonstruoja, gali susižymėti pasaulio šalis, kur norėtų nuvykti arba jau buvo nuvykęs, ir, kas įdomiausia, jį galima prijungti prie mobiliojo telefono. Pasitelkiant susietą programėlę, pasaulio šalis galima pažinti dar geriau. Pasakykite tai šiuolaikiniam jaunuoliui, ir iškart gaukite pripažinimą, nes stalinio žaidimo perkėlimas į telefoną – tarsi unikalus įvykis, kuris leidžia patirti įspūdingą atradimo džiaugsmą. Prie šios smagios pramogos, skirtos vaikams nuo aštuonerių, gali prisijungti ir tėvai. Toks modernus žaislas ne tik padeda lavinti motoriką, skatiną kūrybiškumą, lavina vaizduotę, bet ir plečia pasaulio pažinimą, didina geografines žinias. Iš tiesų tai – puiki dėlionės, kurią ne visada pripažįsta vaikas kaip „įdomią pramogą“, alternatyva.

Įsigyti ir susipažinti plačiau galite čia.

SMARTIVITY konstruktorius-žaidimas „Pinball“

SMARTIVITY konstruktorius-zaidimas Pinball

Svarbiausia – padėti augti laimingiems ir kūrybiškiems vaikams. Šis konstruktorius-žaidimas skirtas maksimaliems rezultatams sukaupti ir mesti iššūkį draugams arba tėvams! Lavindami kūrybiškumą, analitinius ir praktinius įgūdžius, drauge vystome ir jų mąstymą, pasaulio suvokimą. Auklėti vaikus žaidimo metu – itin svarbu ir įtrauku, nes bendravimas su vaiku tokiu būdu kuria džiaugsmo ir vieningumo atmosferą. Svertas, pagreitis, energijos perdavimas – vaikas, padedamas tėvų, gali sužinoti daug įdomių dalykų. Jis gali atrasti, kad mokytis žaidžiant – nepalyginamai smagiau.

Įsigyti ir susipažinti plačiau galite čia.

SMARTIVITY konstruktorius-hidraulinis kranas „Pump It Move It“

Skirtas pradžiuginti net visko mačiusį aštuonmetį! Padėkime vaikui pasijusti tikru „Pasidaryk pats“ projekto entuziastu – lavinkime hidraulinių mechanizmų pagrindus! Tai – edukacinis žaidimas, puikiai lavinantis vaiko kūrybiškumą, vaizduotę, savarankiškumą, loginį mąstymą, motorinius įgūdžius. Nuo kranų iki stabdžių mechanizmų – hidraulinės mašinos tam tikroms užduotims atlikti naudoja vandens slėgio jėgą. Hidraulinis kranas žaismingai ir įdomiai supažindina su konstravimo ir veikimo principais. Rinkinyje yra visi reikiami elementai ir įrankiai, kad vaikas galėtų sukonstruoti veikiantį kraną ir juo perkelti objektus.

 

 

Įsigyti ir susipažinti plačiau galite čia.

MECCANO konstruktorius „Multi 25 Model Supercar“

Tikram jūsų automobilių entuziastui – galimybė sukonstruoti 15 ar net 25 skirtingas transporto priemones!

Nuo dešimties metų, kai vaikas jau suvokia savos transporto priemonės konstravimo malonumą ir džiaugsmą, moka perskaityti instrukciją, galimybė „išgauti“ skirtingus, net lenktyninius modelius, rodos, atima žadą. Kaip savotiška meditacija, galimybė susikoncentruoti ir atitrūkti nuo mobiliojo, toks konstruktorius gali būti puiki dovana ne tik vaikui, bet ir sau. Užimti rankas kartu su vaiku, formuoti buvimo drauge ryšį, padėti skatinti kūrybiškumą, atitrūkti nuo išorinio pasaulio triukšmo naudinga tiek mažam, tiek – dideliam.

Įsigyti ir susipažinti plačiau galite čia.

ARBA

MECCANO konstuktorius „Multi 15 Model Set F19“

Įsigyti ir susipažinti plačiau galite čia.

RASTAR 1:18 mastelio valdomas automodelis-konstruktorius „Lamborghini Sian“

Automodelis-konstruktorius Lamborghini Sian

Sportinių automobilių mėgėjui – radijo bangomis valdomas „Lamborghini“ automodelis, kurį galima surinkti ir išrinkti savomis rankomis. Valdomas pulteliu, taigi gali važiuoti įvairiomis kryptimis, su atidaromomis durelėmis. Tai visiškas transformeris, galintis išsiskleisti ir sukurti itin įdomias kombinacijas. Lavinama vaiko pusiausvyra, smulkioji motorika, konstruojant juntamas medžiagos trapumas, suvokiama, kaip veikia gravitacija. Beje, kiekvienas žaidimas – ir šis – gali būti ne tiesiog paprasta pramoga, tačiau ir edukacija. Tėvams paaiškinus kai kuriuos auto-, moto- sporto aspektus žaidimas įgauna visai kitą prasmę.

Įsigyti ir susipažinti plačiau galite čia.

ARBA

RASTAR 1:8 mastelio surenkamas automodelis „Pagani Huayra BC Bricks“

Automodelis Pagani Huayra BC Bricks

Įsigyti ir susipažinti plačiau galite čia.