Elena Puidokaitė-Atlanta: auginant dvynukes, kasdienybė – pilna iššūkių

Elena Puidokaitė-Bruzgulienė (Atlanta) pasakoja, kad pirmąkart savo dukreles pamatė iš nuotraukų Elena Puidokaitė (Atlanta) pasakoja, kad pirmąkart savo dukreles pamatė iš nuotraukų

„Tėvų darželis“ ir naujienų portalas tv3.lt kartu pristato jau keturioliktąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą.

Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas bendrauja su atlikėja ir trijų vaikų mama Elena Puidokaite-Bruzguliene (Atlanta) ir psichologe Renata Cikanaite apie dvynukų auginimą ir su tuo susijusius džiaugsmus bei iššūkius.

Plačiau skaitykite:

Elena Puidokaite Atlanta apie dvynukesElena Puidokaitė-Bruzgulienė, Simonas Urbonas, Renata Cikanaitė

Atlanta: „Savo dvynukes pirmą kartą pamačiau iš nuotraukų“

Elena Puidokaitė-Bruzgulienė (Atlanta) pasakoja, kad pirmąkart savo dukreles pamatė iš nuotraukų. Vos gimusios, mergaitės buvo izoliuotos, kaip ir pati Elena. Vyras gaudavo jų nuotraukas ir perduodavo jas žmonai. „Mano vyrui irgi neleisdavo ten užeiti. Tad sesutė nufotografuodavo jas, tada jis tas nuotraukas ant A4 lapo atsispausdindavo, perduodavo į mano skyrių, ir aš pirmą kartą savo vaikus pamačiau iš nuotraukų“, – širdį veriančia istorija ir neeiline patirtimi dalijasi pašnekovė.

Plačiau skaitykite:

„Vaikas, paliktas darželyje, verkia? Jis yra saugiai prisirišęs prie mamos!“ – sako specialistė

Psichologė Renata Cikanaitė teigia, kad būtų keista, jei iki šiol nė karto nematęs auklėtojos, vaikas pultų prie jos ir, lyg niekur nieko, imtų ir apsikabintų. Tad ir vaiko ašaros, ir nenoras likti darželyje – visiškai normalu.

Vaikai turi didelius vidinius resursus, todėl jiems adaptacija dažniausiai sekasi gerai, net geriau nei suaugusiesiems. Dažna mama pati yra prisirišusi prie savo vaiko ir kenčia, jį palikdama. „Jei mane veda mama į darželį ir viduje verkia – aš to nematau, bet jaučiu energetiškai. Ir tada man ima atrodyti, kad šiame darželyje vyks kažkas blogo“, – aiškina specialistė.

Elena Puidokaite AtlantaPsichologė Renata Cikanaitė

Kviečiame būsimų dvynukų mamytes diskutuoti grupėje:

Atlanta: „Pasitaiko ir tokių, kurie ima gailėti dvynukių mamos“

Elena teigia, kad, žinodami jos situaciją, žmonės reaguoja labai įvairiai. Dažnai jie tiesiog geranoriškai šypsosi. Visgi pasitaiko ir tokių, kurie ima gailėti dvynukių mamos, nors iš tikrųjų jos nė kiek nepažįsta, nežino situacijos. Atlantai toks elgesys atrodo keistas.

Psichologės Renatos Cikanaitės nuomone, žmonės dažnai linkę vertinti dalykus pro savo prizmę. Gal jiems patiems kažkada buvo labai sunku, todėl dabar galvoja, kad ir kiti susiduria su panašiomis problemomis.

Visą tinklalaidę apie dvynukių auginimą, motinystės iššūkius, mėginimą viską suderinti bei visuomenės požiūrį į dvynukių mamą žiūrėkite mūsų „Youtube“ kanale:

 

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:30 – pašnekovių ir temos pristatymas

01:45 – pirmos mintys sužinojus, kad tavyje gyvena ne vienas, o du vaikai

03:00 – vyro palaikymas – labai svarbu

04:05 – vieno vaiko ir dvynukų laukimas: ar skiriasi nėštumai?

05:41 – svarbu klausyti savo kūno kalbos

06:55 – kovidas nėštumo metu

08:30 – neįprasta Atlantos gimdymo patirtis

14:40 – svarbu, kad šeima būtų kaip viena komanda

15:55 – kaip neišsibarstyti gyvenime

20:30 – kaip mamai padalinti save tarp vaikų?

23:20 – ar mitai apie dvynukus pasitvirtina?

26:40 – kaip formuoti dvynukų asmenybes?

32:00 – dvynukų adaptacija darželyje

34:10 – kai tėtis atveda į darželį, vaikai tai priima lengviau

35:07 – mes vieni nuo kitų užsikrečiame emocijomis

39:33 – žmonių replikos ateina iš jų pačių skaudžios patirties

41:39 – dvynukų susilaukia tik tie, kurie turėjo giminėje dvynukų?

44:28 – dvynukus jau turinčių mamų palaikymas – labai svarbus naujai dvynukų mamai

Susiję straipsniai

„O Jėzau, ir ką tu dabar darysi?“ − žmonių reakcijos, sužinojus apie dvynukus

„O Jėzau. Užuojauta. O vargše. Ką tu dabar darysi? O Jėzau... nenorėčiau..“, – štai taip, anot Elenos, žmonės reagavo išgirdę, kad ji augins dvynukus.

Indrė Trusovė – dviejų vaikų mama: auginti du lengviau nei vieną?

Kokia buvo Indrės svajonė, kiek vaikų nori turėti? Moteris sako, kad niekada neturėjo įpročio nusistatyti vaikų skaičiaus.

Mama užsisėdėjo namuose: ar tai gali išaugti į depresiją? Patarimai, ką daryti

Neretai mažus vaikus auginančios mamos pasijunta tarsi užrakintos namuose, nes netenka iki šeimai pagausėjant turėtos laisvės, spontaniškumo.