2 metų į darželį - ar ne per anksti?

Komentuoti
  1. Wassermelone
    2014.08.06 09:29 (prieš 3 m.)
    2014.08.06 09:29 (prieš 3 m.)

Laba diena,

artėja antrasis vaiko gimtadienis, po kurio aš kulniuosiu į darbą. Vietos valstybiniame darželyje negavome, mesti darbą neketinu.

Svarstome dvi alternatyvas - aukle arba privatus darzelis. Esame labiau linke rinktis darzeli, nes manom, kad vaikui tarp vaiku smagiau, jis labiau laveja. Taciau nesu 100% tikra, o gal visgi 2 m. vaikui per anksti, bijau sunkios adaptacijos.

Mamos, kurios svarstete tokias alternatyvas arba vedete vaika i privatu darzeli nuo 2 m., galbut galetumete pasidalinti patirtimi. Buciau dekinga.

1
  2. PinaColada_
    2014.08.06 09:55 (prieš 3 m.)

Spindulėlis ;*** 1 m. 3 mėn.
    *Pumpuriukas;*~* 3 m. 1 sav.

2014.08.06 09:55 (prieš 3 m.)

Wassermelone parašė:
    Laba diena,

Kalbant apie amžių, tai mama mane vedė nuo 1m 5mėn, ir problemų sakė su manimi nebuvo, greitai tapau savarankiška

2
  3. 2014.08.06 09:59 (prieš 3 m.)
    Neegzistuojantis vartotojas
    2014.08.06 09:59 (prieš 3 m.)

Vedziau ne i privatu (nes pas mus tokio nera),o i valstybini.Berniuka nuo 2.5,o mergyte nepilnai 2 pradejo lankyti Tai problemu labai nebuvo. Viskas priklauso nuo vaiko. Manieji per menesi pilnai apsiprato.Tik pirmaja savaite aisku po kelias val vesdavom,kad po truputi,o ne iskart palikti visai dienai Va pradejo neseniai pazistamos vaikutis lankyti darzeli nepilnai 2 metuku tai per 2 savaites apsiprato ir 2 m gimtadieni darzelyj puikiausiai svente

1
  4. User has not uploaded an avatar
    2014.08.06 10:26 (prieš 3 m.)

Lukas 16 m. 6 mėn.

2014.08.06 10:26 (prieš 3 m.)

Čia labai priklauso nuo vaiko. Savo hiperiuką vedžiau nuo 2,5 m., tai geriau iš viso būčiau niekur nevedusi. Tiesiog privertė aplinkybės - reikėjo dirbti, nors jei būčiau turėjusi galimybę sėdėti namie su vaiku, tai būčiau taip ir padariusi. Joks darželis ar auklė neatstos mamos buvimo su vaiku. Aišku, jei mama linkusi tą laiką produktyviai skirti vaikui: jį auklėdama, puoselėdama dvasines ir moralines vertybes, pažindindama su pasauliu, visokeriopai lavindama. Ir žinoma svarbiausia - atiduodama savo meilę 24 d. per parą. Aš pati nelankiau darželio, mane augino senelio sesuo, na ji buvo šventoji ne kitaip, su didele meile ją pamenu, ji man davė tiek daug, kad abejoju, ar kokiam daržely tai būčiau gavusi.

15
  5. Wassermelone
    2014.08.06 10:42 (prieš 3 m.)
    2014.08.06 10:42 (prieš 3 m.)

Skaiciau ta straipsni, tiesa pasakius jis ir inspiravo sita tema, nes ten labai neigiamos patirtys aprasytos. Pasijutau l prastai, svarstydama tokia alternatyva...

Mane pacia augino mama iki pirmos klases, isejus i mokykla man buvo labai sunku, visiskai nesiseke bendrauti su vaikais, nei mokslai. Manau, is dalies del to, kad vaikai, ateje is darzeliu turejo geresnius socialinius, tiek paties mokymosi igudzius. Veliau ismokau ir bendrauti, ir mokykla baigiau vien gerais pazymiais, bet tikrai ta neigiama patirtis kirto per pasitikejima savimi visam gyvenimui.

As toks jautrus, ramus zmogus, toks pats ir mano vaikas. Galvoju, kuo anksciau prades, galbut tuo bus lengviau, juk svarbiausia, kad butu gera aukletoja, vaikas jaustusi ten laukiamas ir mylimas...

5
  6. 2014.08.06 10:47 (prieš 3 m.)
    Neegzistuojantis vartotojas
    2014.08.06 10:47 (prieš 3 m.)

Tarkim mano sunus yra labai jautrus.namuose net kai iskrecia sunybe nesako.O darzelyj aukletoja sake niekada neverkia ir pasako ko nori.Net vasara eina i darzeli,nes patinka buti su draugais.Man teko su vaiku psichologe kalbeti,ji taip pat sake,kad vaikams kurie negauna bendravimo su vaikais tampa sunku adaptuotis mokykloj.Pas mus kai miestelis mazas tai vaikai kurie pas mano sunu grupej veikaiusiai ir mokykloj kartu mokysis.Vis vien jau pazistami bus,susidraugave ne taip sunku.Mums tevams labiausiai sunku istverti nei vaikams.Pamenu beveik 2 metai sunui buvo sutikau drauge Ji man ir sako kodel neleidi i darzeli,sakau anksti dar sunku bus priprasti.O Ji ir paklause kam vaikui sunku ar tau? tada ir supratau,kad man

12
  7. Marsiete
    2014.08.06 10:49 (prieš 3 m.)

Mažasis 1 m. 4 mėn.
    Didutis 6 m. 6 mėn.

2014.08.06 10:49 (prieš 3 m.)

cia nuo vaiko priklauso, mes pradejom nuo 1m ir 6 men. Bet vesdavom tik po puse dienos pora menesiu. Paskui palikom visai dienai. Viskas jam buvo labai gerai. Papuole i mazdaug i metais (ir daugiau) vyresniu vaiku grupe, tai greit pasijaute, kad patobulejo. Dabar keliauja i budinti darzeli, nes musu vasarai uzdare, tai jam ten irgi patinka.
    Tik patarciau nelaukti kol i darba reikes eiti, reiketu nors kazkiek papratinti vaika prie darzelio paliekant po kelias valandas.
    Dar vienas dalykas, pradejus lankyti darzeli padazneja vaiko sirgimai, bet laikui begant vaikai adaptuojasi. Musu sunus iki pusantru metu ISVIS nera sirges, o kai isejo i darzeli, tai vos ne metus karta i menesi ar pusantro susirgdavo. Aciu Dievui dabar nuo balandzio men sveikas.

Mano manymu darzelis yra labai naudingas vaikui, ten jie ir uzsiima ivairia veikla, laikosi dienos rezimo, daug naujo ismoksta. Dar del maisto - mano sunui namie nelabai isiulysi normalaus maisto o darzelyje visas lekstes issluoja.

14
  8. Rupestinga
    2014.08.06 10:55 (prieš 3 m.)
    2014.08.06 10:55 (prieš 3 m.)

Isvedziau i lopseli 14menesiu - ilgai pratinomes, bet norejau grizti i darba, o ilgiau nebutu lauke. Kuo mazesnis vaikas, tuo lengviau pripranta lopselyje. Lopselio kompanija tikrai duoda daugiau naudos nei aukle.

8
  9. A @ L
    2014.08.06 10:56 (prieš 3 m.)
    2014.08.06 10:56 (prieš 3 m.)

Mano dukra išėjo 1,5mėn į darželį, nebuvo galimybės būt namie. Bet džiaugiuosi, pirmą dieną buvo porą val, antrą dieną jau liko visai dienai, tik su pietų miegu nesisekė, o dabar miega, labai savarankiška, daugiau pasako ko nori, išmoko dalintis žaislais, per savaitę atsipratinome nuo pampersų dienai, nakčiai kartais tik dedamės.
    Galvojau tokio amžiaus tikrai dar per maža, bet nemanau. Ir vaikui pačiam yra įdomiau būt, bendraut su kitais vaikais, auklėtojomis, negu visą laiką matyt tą patį veidą

10
  10. Rupestinga
    2014.08.06 10:59 (prieš 3 m.)
    2014.08.06 10:59 (prieš 3 m.)

A @ L parašė:
    Mano dukra išėjo 1,5mėn į darželį, nebuvo galimybės būt namie. Bet džiaugiuosi, pirmą dieną buvo porą val, antrą dieną jau liko visai dienai, tik su pietų miegu nes…

As irgi pastebejau, kad mano vaikas tapo super savarankiskas per kelis menesius, o ir patinka jai su vaikais, verkia, jei reikia skirtis. Galu gale lopseliuose yra kazkokia ugdymo sistema, zaidimai, sventes - mama yra mama, bet viena mama negali sitiek veiklos priorganizuoti namie.

21
Žinutės parašytos:
Naujas komentaras