2012 metų Naujagimiui draugiškiausios ligoninės rinkimai

Komentuoti
  1. tevudarzelis
    2012.11.16 16:31 (prieš 4 m.)

tevu-darzelis.lt 7 m. 4 mėn.

2012.11.16 16:31 (prieš 4 m.)

Jau trejus metus viešoji įstaiga "Prieraišiosios tėvystės centras" kviečia tais metais gimdžiusias mamas išrinkti Naujagimiui draugiškiausią ligoninę. 2012-aisiais Naujagimiui draugiškiausiais mamų išrinktus gimdymo namus paskelbti ketinama 2013 m. vasarį.

Kviečiame mamas dalyvauti apklausoje, kurios tikslas - sužinoti, kuri Lietuvos ligoninė, mamų nuomone, geriausiai laikėsi Naujagimiui palankios ligoninės reikalavimų.

Užpildyti apklausos anketą galite čia:
    Naujagimiui draugiškiausios ligoninės rinkimų apklausos anketa

Kokie reikalavimai keliami NPL ligoninei? Tai ligoninė, kuri laikosi 10 taisyklingo žindymo skatinimo reikalavimų ir nepriima nemokamų pieno mišinių bei yra įvertinta nepriklausomų stebėtojų. Tokioje ligoninėje personalas turi užtikrinti visas sąlygas sėkmingai žindymo pradžiai – skatinti žindymą, mokyti mamas teisingų žindymo pagrindų, nesiūlyti kūdikiams kito maisto, nebent tam yra medicininių priežasčių, nesiūlyti mamai jokių pagalbinių žindymo priemonių: antspenių, čiulptukų ir kt. ir paaiškinti tokių priemonių vartojimo žalą žindymui.

„Man buvo labai svarbu, kad ligoninė, kurioje ruošėsi pasaulį išvysti mano sūnelis, turėtų NPL statusą. Žindymas buvo mano prioritetas ir tikrai nebuvau nusiteikusi kovoti su sesutėmis ar akušerėmis, siūlančiomis mišinėlį, kad vaikutis ir mama geriau pailsėtų. Manau, sėkmingai žindymo pradžiai labai svarbus ligoninės personalo palaikymas, taip pat svarbu žinoti, kad, grįžusi namo, irgi turėsi kur kreiptis“, – teigia šio projekto ambasadorė, trijų vaikų mama Kristina Savickytė-Damanskienė.

Šiuo metu Lietuvoje veikia tik 8 ligoninės, turinčios NPL statusą. Be to, pastebima, kad gauti naujausios informacijos apie šias ligonines ir jose galiojančias taisykles būsimoms mamoms gana sudėtinga. Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyvą 1990 m. paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kartu su UNICEF. Lietuva prie šios iniciatyvos prisidėjo 1993 metais. 2004 m. patvirtintos Stacionarių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vertinimo pagal naujagimiams palankios ligoninės reikalavimus laikinosios taisyklės.

Prieraišiosios tėvystės centro apklausų duomenimis, 2010 metų draugiškiausia ligoninė buvo Kauno krikščioniškieji gimdymo namai, 2011 m. išrinktos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto klinikos.

Daugiau informacijos:
    www.prieraisiojitevyste.lt