2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

Komentuoti
  1. 2019.06.13 15:14 (prieš 4 d.)

Gandriene parašė:
    Aha ta jo dzin busena mane is proto varo stengiuos neparodyt aisku jam to...

Pas mus būna kazdien ir po kelis kartus taip: užsimano dėmesio staiga ir ima stipraiai man už plaukų kuokšto ir peša ir juokiasi-arba ima gnybia stipriai (.) ir juokiasi. Aš sakau skauda, bet dar labiau daro ir kvatoja. Jokie prašymai ir net surėkimai nepadedėjo. Vieną kartą pasakiau, kas man peša ar gnybia, tas eina sėdėti ant žemės. Jei po šių žodžių toliau peša-gnybia, nuverčiu ją ant žemės. Tada ji parlipa atgal ir jau nepeša-negnybia. Sakau: nepeši-negnybsi? Sako ne....
    Išvada kažkokios staigios emocijos sukyla ir prašo veiksmo. Dar tokiais atvejais naudoju dėmesio nukreipimą: užkybinimą arba užmylavimą su žodžiais ir kūno kalba: myliu labai daug iki dangaus-skečiu rankas į šonus ir abi rodom kaip mylim.
    Taip pat būna piktybinis žaislų mėtymas nuo lovos ant žemės-nepadeda prašymai-smaginasi- tai išlaukiu. Ir matau jau, kad jai patinka mano būsena susinervavimo ir ji ją skatina. Tada pasitraukiu aš pati: einu kitką veikt, į kitą vietą, į kitą patalpa. Šitos vietos reikia nepražiopsot-nes tai yra pradžia manipuliavimo-(santykių tampymas). Manipuliavimas geras dalykas, rodo vaiko intelektą.

1
  2. 2019.06.13 15:54 (prieš 4 d.)

Gandriene parašė:
    Sveikutes. Nebesusitvarkau su savo bernuzeliu nu nzn kur detis su jo stipriu charakteriu!

Kai buvau STEP tėvų kursuose pagal knygą, tai rekomenduotų tokius žingsnius:
    1. Atspindėjimas
    KAI TU TAIP ELGIESI, AŠ JAUČIUOSI TAIP
    Kai tu mėtai akmenis, (man liūdna)naš bijau, kad akmuo skaudžiai nukris ant katės, vaiko.
    ESMĖ, kad vaikas išmoktų atskirti jausmus.

2. Aš kalba
    AŠ MATAU, KAD TU supykai, NES aš tau neleidau mėtyti akmenų.

Šitie du metodai padeda net vyresnių vaikų auklėjime nuimti kovą su tėvais.

Dar galima naudoti: TU GALI RINKTIS: arba žaisti gražiai ir nemėtyti akmenų, arba turėsime eiti namo.
    Vaikas pasirenka ir nelaiko pykčio ant tėvų, o jei laiko pyktį, tada pasakyti aš matau, kad tu supykai, nes aš tau neleidau mėtyti akmenų, bet mes dabar esame priversti eiti namo. Kitą dieną ( ar kitu laiku) galėsime eiti į lauką vėl ir galėsi žaisti vėl.
    Esmė KALTI NĖ tėvai, kad nusprendė, ir uždraudė, o įvyko vaiko pasirinkimas, o ne tėvų galios naudojimas.

Patys tėvai pasirenka sugalvoja kokius žodžius naudoti savo vaikui-galima trumpai ir paprastai pasakyti.

Tėvų kursuose tėvai netikėjo, bet per tris mėnesius įvyko žymūs pokyčiai jų ir jų vaikų santykiuose. Daugiausia buvo vaikų 2-4 metų tėvai.

4
  3. 2019.06.13 16:36 (prieš 4 d.)

Pas mane tai krenta ant zemes ir verkia lyg butu pirsta nusilauzus, del kokio menkniekio. Tarkim, negavo zirkliu suaugusiems, neleidau piesti ant sienos ir pan.
    Aisku, dabar toks periodas, pasakyti nemoka, tai tenka veiksmais. Kazkaip bausmes jokios nesugalvoje esam. Tiesiog, jei matau kad kalbu i siena, tai leidziu paverkt. Galiausiai ateina vistiek.
    Megsta ir pasimusti, bet dabar lyg maziau. Daugiau krenta ant zemes ir rekia 😃 man tai kol kas labai juokinga (aisku as to neparodau jai). Palauksim, isaugs nes kai ji rekia tai jokiu aiskinimu negirdi 🤷‍♀️

4. 2019.06.13 17:17 (prieš 4 d.)

Innce parašė:
    Pas mane tai krenta ant zemes ir verkia lyg butu pirsta nusilauzus, del kokio menkniekio. Tarkim, negavo zirkliu suaugusiems, neleidau piesti ant sienos ir pan.

O pas mus dar vyksta galvos trankymas, galvojau uoj cia kaip baisu, bet pasirodo cia staigus demesio saukimasis kai supyksta, nes juk kai uzsigauna mama iskart prilekia tai buna kad kazko negaves verkia, o as einu nuo jo savais reikalais, o jis is paskos, vis sneku, kad uoj kaip tu pyksti, oziukus reikia isvyt ir padeda, nes nuverkes savo posma pasikabinam ir stipriai prisiglaudzia pasiniurkyt, dar nesneka, bet ismokinome, kad nuvestu kur jis nori ir parodytu, nes buvo iki tiek, kad nuejes i vonia verkia, ateini ir nesupranti kas vyksta, tai dabar jau zino, kad reikia ciupt uz rankos ir vest kur reikia

5. 2019.06.13 22:41 (prieš 4 d.)

viku1 parašė:
    Kai buvau STEP tėvų kursuose pagal knygą, tai rekomenduotų tokius žingsnius:
    1. Atspindėjimas

Uoj kokie nuostabus patarimai! kazkaip panasiai ir tariames bet matyt ne iki galo reiks ryt jei bus kokia sitiacija bandyt koks cia jei, aisku bus, kiekviena diena buna kazkas
    Tiesiog buna situaciju jau taip graziai susitariam, tai atrodo nu kooodel nevisada ir lb daznai is oro, nei pavarges nei alkanas, tik isisiunta, velniukai akyse sublizga ir nebera mano gero vaiko

1
  6. 2019.06.13 22:44 (prieš 4 d.)

Nu ka ryt nauja diena reikia pailset ir pradet is naujo. Gera suzinot kad ne mano vienos vaikas su charakteriu

Dar beje, ar yra kam vaikuciai nemegsta galvos plautis? Maudytis patinka, bet galvos plovimas tai priesas nr1, atrodo kad as ta vaika skandinu ten, o susitart neprokur.. Anksciau viskas ok buvo, o dbr.. Stengiuos plaut kuo reciau jau..

7. 2019.06.14 01:28 (prieš 4 d.)

Memm parašė:
    Panasiai is pas mus buna, lipa, eina, daro kazka ko neleidziu ir nuolat jam primenu, bet uzeina kad va darys taip ir ne kitaip, tada pasakau, kad bus lovytej, cia m…

O iš lovytės nelipa? Maniškis tai ir įlipa ir išlipa iš lovytės, tai nuėmėm šoną, kad taip laipiodamas kada nesusižalotų.

8. 2019.06.14 01:34 (prieš 4 d.)

Gandriene parašė:
    Nu ka ryt nauja diena reikia pailset ir pradet is naujo. Gera suzinot kad ne mano vienos vaikas su charakteriu

O nepatinka, kad vanduo ant veiduko bėga ar tiesiog pati procedūra?

1
  9. 2019.06.14 07:00 (prieš 4 d.)

Gandriene parašė:

Pas mus buvo irgi su galvos plovimu sunkiai, bet tetis dabar visada paima ant ranku ir plukdina ant nugaros pirmyn atgal per vonia, taip kad panirus puse galvos. Tai jai labai patinka, as tuo metu nupilu likusi sampuna

1
  10. 2019.06.14 08:55 (prieš 4 d.)

Birute.St. parašė:
    O nepatinka, kad vanduo ant veiduko bėga ar tiesiog pati procedūra?

Aha neparinka vanduo ant veiduko ir kadangi muistosi sunku kitaip nuplauti. Anksciau susitardavom kad uzmerkia akutes o dbr niekaip 🤷‍♀️

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras