2018 m. Spalio mažiukai! (Archyvas iki 2018.09.06)

1. 2018.07.22 10:47 (prieš 2 mėn.)

Mater Uzkalnio straipsniuka? baisiausia kad vietom matau save

Kas atsitinka žmonėms nuo vaikų?

Žinot tuos žnones, kurie, vos juos sutikus, pradeda stenėti: “tu nežinai, kaip brangiai kainuoja turėti vaikų”. Šiaip ačiū, žinau, bet čia ne apie tai.

Čia apie tai, kaip sveiki asmenys, kūdikių dėka, virsta vilkolakiais, zombiais, kurių baugu klausytis ir dar klaikiau būti jų kompanijoje. Jie iškvaišta, dažniausiai negrįžtamai, ir nepasiduoda gydymui.

Atsitinka taip. Būna normalūs žmonės. Poros. Kažkuo domisi, kažko ieško, skaito knygas, klauso muzikos, myli vienas kitą (kam kitaip būtų kartu), keliauja, paskui bum, susilaukia vaikų, ir tada gyvenimas pavirsta ginklavimosi varžybomis. Bepročių konkursu, kuriame nėra nugalėtojų, nes pragaro ratuose, tarp smalos ir liepsnų, irgi niekas nelaimi.

Toms mamytėms ir tėtukams vaikas yra kaip veislinis žirgas, kuris yra ir hobis, ir amžina problema.

Išsidirbinėjimai prasideda dar prieš gimimą: visokie gimdymai kosmose, užsilipus ant medžio ir pasislėpus po žeme, bet čia, žinoma, man gimdyti nereikia, todėl padarykim vieną išimtį ir patikėkim, kad mamos susigalvoja, kaip joms geriau ir kaip geriau kūdikiui. Žinoma, tuo patikėti yra sunkiau, kai gimdymo aplinkybės tampa kilometriniaiais įrašais forumuose ir Feisbuke, ir dar jos pragrojamos turuose per susitikimus su visais giminėm, draugais ir gal net bendradarbiais, kai mamytė grįžta į tą vietą, kur jai moka algą už sėdėjimą prie kompiuterio.

Kūdikiui gimus, oficialiai paskelbiamas karo stovis, ir prasideda pirkimai, kurie nesustoja mažiausiai 15-16 metų, tik ginkluotė skiriasi. Biudžeto nustatyta nėra: tėvai leidžia tiek, kiek turi, ir kiek gali pasiskolinti. Tuos pinigus iš jų paims visus, nes o kodėl ne. Tam industrija pasiruošusi.

Lovelės, čiužiniai, kaldrytės ir paklodytės negali būti iš ikėjos ar dar kur nors, kur nebrangu. Vaikiškos lovelės kraštas turi nusileisti 28 įmanomais variantais, būti valdomas viena ranka, o pati medinė lovelė būti iš retų natūralaus slyvamedžio rūšių. 600 eurų nieko nenustebins (neskaitant čiužinio). Pusantro tūkstančio eurų - tada bus ką parodyti svečiams, kurie stovės ir negalės patikėti, kad klauso pasigyrimų, kaip gerai slankioja lovos kraštas.

Virš lovos, ir aš jums neperdedu, sukasi ta karuselė su žuvytėm ir žirafytėm, bet ne belekokia už 15 eurų, ne, ten bus sukurta garsių vaikų psichologų, žuvytės ir žirafytės kurtos ir spalvos parinktos dailininko, kuris yra Niujorko baleto kostiumų dailininkas ir scenografas (tikra istorija, ir tai buvo parašyta ant dėžutės), ir kainuoja arčiau dviejų šimtų pem. Ir ne šiaip dzingu lingu muzika, bet psichologiškai aranžuota klasika: Mocartas ir Šopenas.

Pampersai iš Maximos netinka: arba organinės palutės, kurias skalbia atskirais korejietiškais bambuko muilo milteliais, kad nebūtų alergijos, arba jau tokios sauskelnės, kad žinotum, kad ta subinė gaus Nobelio premiją ateityje. Nepamirškim maudymosi pampersų į baseiną: jei jie labai brangūs, tai paverčia vaiko trydą ir myžalus krištoliniu Eviano vandeniu, ir jei kam nors iš kitų viešbučio svečių nepatinka besimaudantys kartu šikniai, jiems praneš, kad tas pampersas kainuoja brangiau, negu jūsų kostiumas.

Aš esu matęs mašinėlę, kuri pati prišiktus pampersus supakuoja į maišelius. Kūdikis būna už šitai labai dėkingas ir paskui stebisi, kaip čia taip jis toks gabus išaugo. Viskas dėl prišiktų pampersų pakavimo ir dėl čiužinuko už devynis šimtus eurų.

Dar būna “baby monitors”, kad tėvai bet kuriame namo kambaryje girdėtų, kada brangenybė pabus - mikrofonai su nešiojamais, radijo bangomis transliuojančiais gersiakalbiais (“automatiškai parenkamas optimalus dažnis iš 18 galimų, ir signalas skaitmeniniu būdu saugiai šifruojamas” - turbūt tam, kad kaimynai neprisijungtų ir neišgirstų jūsų Lukučio bezdėjimo ir knarkimo). Mamos, dabar paaiškinkite man, kad be tos racijos nei per kur.

Aš dar neišvardinau buteliukų ir soskių dezinfekcijos aparatų su dvigubu super-karšto garo prapūtimu ir, be abejo, dizainerių šliaužtinukų, Ralph Lauren jūsų kūdikėliui, kuriam visiškai nesvarbu, koks prekės ženklas, bet tai kaip gerai prieš kitus tėvus pavaizduot prie mandros vakarienės stalo (ak, pati šeimininkė gamino plovą pagal slaptą Tibeto uzbekų receptą, “ak, Gražgailiūt, išduok paslaptį”). Galima girtis nustebusiems kitiems tėvams (ir vaikų neturintiems), kad “parsisiunčiau iš interneto Akvilytei už 900 eurų visko apsirengti, nu ar tu supranti kaip tu mums brangiai kainuoji, princese tu”. Geriausias pirkinys yra Armani džinsiukai ir Nike kedai nevaikščiojančiam kūdikiui. Čia kaip auksinių šaukštų skandalas kariuomenėje. Kodėl “kaip”? Kūdikiui dovanojamas vardinis šaukštas iš sidabro su paauksavimu ir išgraviruotu jo vardu. “Kai Lukutis užaugs, kaip jam bus įdomu”. Bijau, kad ne. Įdomu yra suaugusiems, kurie tą šaukštą visiems rodo. Kol Lukutis užaugs, šaukštas bus pasimetęs.

Ginklavimęsi yra tankai ir lėktuvai, kainuojantys milijonus ir dešimtis milijonų, bet yra lėktuvnešiai, kurie kainuoja milijardais. Pas tėvus tankus atstoja automobilio kėdutės, bet yra vežimai. Bugaboo, MacLaren (šitas pigena), Maserati Junior ir kiti boeingai ir ferariai, ir ten tūkstantis eurų nėra pinigai. Mano prietelius anglas, vidutinių pajamų, turėjo žmoną iš rytų Europos (ne Lietuvos), ir ji, atvykusi iš tamsaus kaimo į Britaniją, nesiruošė pasiduoti jokiems ten taupymams - rebionkui nieko negalima taupyti. Todėl iš paskutinių pinigų buvo įgytas vežimas už atrodo 900 svarų, kas yra kaip kokie 2000 eurų šiandien (greičiausiai svarai buvo skolinti), nors drama vyko kuklaus rajono labai kukliame namiūkštyje, kur virtuvėje buvo tiek mažai vietos, kad, jei žmogui reikėdavo apsisukti, žmogus turėdavo išeiti iš virtuvės. Paskui vežimą lopšelyje pavogė ir lopšelis atsisakė kompensuoti nuostolius, nes “neprotingos kainos prabangos prekės neturi būti paliekamos lopšelio teritorijoje”. Ką tada? Skolinosi pinigų iš giminių ir pirko dar vieną vežimą, nes tėvai negali būti be ginkluotės.

Jei manote, kad tai viskas, tai dar ne viskas. Dar būna vaikų mokyklos, ir aš čia turėčiau užsičiaupti, nes pats esu tam leidęs nenormalias lėšas ir nesakysiu kiek. Gėda prisiminti, bet bent jau pirkau už pinigus, o nedariau, kaip kiti, kurie užsiimdavo pašto kodų loterijomis, dar negimus vaikui, skaičiavo mokyklų pažymių vidurkius bei Oksfordo priėmimo šansus ir pagal tai keitė adresus, kad pakliūtų į geresnę mokyklą - dar kiti tėvai yra tapę tikinčiaisiais ir lankė kelerius metus bažnyčią, kad vaiką paimtų į religinę mokyklą. Tie tėvai turi daug ką papasakoti, ir patikėkit, pasakoja nestabdydami - kaip veganai, kurie per pirmas 30 sekundžių jums apie tai praneš, o per artimiausias 15 minučių duos paragauti savo auginimo kruopų ir daigų. Aš esu matęs tėvus, kurie laikė iškarpas iš laikraščių su mokyklų rezultatais svetainėje, tvarkingame aplanke, ir ištraukdavo per kviestines vakarienes, kad galėtų lentelių analize damušti svečius, iškankintus dviejų valandų pasakojimo apie tai, kaip legaliai pasidaryti suklastotą adresą geros valdiškos mokyklos rajone ir kokiu būdu kontratakuoti, kai savivaldybės švietimo skyrius (pagal kitų tėvų skundus) ateis tikrinti, ar vaikas tikrai gyvena ten, kur melavo jo tėvai, kai vaikas buvo priimamas į mokyklą.

Visa tai, kaip suprantate, vaikui visiškai nesvarbu. Jei bus durnas, bet kokioje mokykloje liks durnas. Protingam vaikui visur bus gerai (patikėkite, žinau iš savo patirties; man visur buvo gerai), ir jis turės gerą gyvenimą. Tėvai nori manyti, kad jų pragariškos pastangos yra prasmingos, antraip būtų beprotiškai gaila, bet jos nėra ir nebuvo prasmingos. Visus tuos tūkstančius jūs iššvaistėte, kaip tūkstančius valandų jūsų laiko. Geriau reikėjo pagyventi atsipūtus ir daugiau paskaityti knygų ant pliažo. Jūsų ginklavimosi varžybos net nepadėjo jums tuštybės mugėje: jumis niekas nesižavi, niekas jums nepavydi, o jūsų vaikas užaugo rūkantis žolę balvonas, kuris iki 35 metų gyvens pas jus, valgys jūsų maistą, kalbės apie tai, kaip jis per talentingas dirbti, paskui apsiženys ir tada galės būti išlaikomas žmonos tėvų.

Tėvai turi pasirūpinti, kad vaikas nebūtų alkanas, kad turėtų drabužių ir nuvažiuotų į mokyklą laiku. Daugiau viskas jo ir gamtos rankose.

Vaikui iš jūsų reikia materialiai labai nedaug, tik šiek tiek laiko ir dėmesio, kad jūs neišeitumėt iš kambario, kai jis kalba, rėkdama “tu kalbėk kalbėk aš viską girdžiu”, kaip darydavo mano mama. Mane augino normaliai, neturiu nusiskundimų - nors niekada nesuprato, kuo aš užsiimu, koks mano darbas ir tėvams buvo nulis sveikų, kas man įdomu, kas man rūpi ir ko man norisi. Tai buvo vertingiausias dalykas: išmokau, kad jei pats savim nesirūpinsi, tavim niekas nepasirūpins ir visiems yra nusispjauti ant tavęs, todėl eik ir daryk ką nors pats (taip ir dariau).

Jeigu norite man parašyti, kad jūsų begalinis rūpestis ir pinigų pundai ir vežimas už €3000 padės jums išauginti geresnį vaiką, kurie užaugęs visiems kažką parodys ir jums padėkos, tai prašau. Tik nepamirškite paklausti po 20 metų savo kūdikio, ar jis jums dėkingas už Calvin Klein šliaužtinukus, kuriais kažkada buvo papuoštas.

29
  2. 2018.07.22 10:47 (prieš 2 mėn.)

Mėtka parašė:
    Pasidalinkit kur yra graziu patalyniu? As vis ieskau bet dar lb graziu neradau babycity truputi, bet ne zenkliai brangiau parduoda ju lovytes. Aisku su 20 gal bu…

Aš pirkau du patalynės komplektus iš lidl. Po 10 eur. Atrodo kokybiški

1
  3. 2018.07.22 11:51 (prieš 2 mėn.)

Kobra2017 parašė:

Superinis straipsnis, lb liuks!!

4
  4. 2018.07.22 11:55 (prieš 2 mėn.)

Skaičiau užkalnio straipsnį, aš saugioj zonoj, toli nuo išprotėjimo

7
  5. 2018.07.22 12:00 (prieš 2 mėn.)

Man irgi labai patiko turbut todel, kad irgi toli grazu tokia mama nesu

4
  6. 2018.07.22 12:31 (prieš 2 mėn.)

Kobra2017 parašė:

Xa - geras straipsnis panasu, kad negresia kol kas toks nusokimas nuo proto :-D bet kad tokiu tikrai yra tai visiska tiesa nu bet kiekvienam savo isprorejimo lygmuo :-))

1
  7. 2018.07.22 12:49 (prieš 2 mėn.)

Kobra2017 parašė:

Genialus Užkalnis! Visiska teisybe! Ir šita “liga” tinka ne tik teveliams isprotejusiems del vaiku. Ja galima pritaikyti bet kuriam lietuviui, kuris dalyvauja ginklavimosi varzybose su kaimynais ar giminem - pas kuri geresne masina, didesnis namas, tolimesne atostogu kelione i siltus krastus ir pan

3
  8. 2018.07.22 13:48 (prieš 2 mėn.)

KotrynaK parašė:
    Aš pirkau du patalynės komplektus iš lidl. Po 10 eur. Atrodo kokybiški

Lidlo gera patalyne, tikrai, ir graziu buna ☺️

9. Burbuliukas 2 sav.

2018.07.22 13:53 (prieš 2 mėn.)

cia tai jo..Straipsnis i tema nors mano nestumas ir pirmas, bet as kazkaip vistiek nebandau pirkti kas brangiau ir madinga, pvz. vezimeliai, nu jomajo tie patys bogaboo nu uzmuskit mane ,as nesuprantu uz ka moketi, pabandziau parduotuvei-sunkus, ir negrazus.Aisku kiekvienam savo.As geriau tuos 500eu. atidesiu i taupykle kur vaikui taupau ir verciau pataupysiu pvz. bureliams ateity, arba net mokslams, o tie daiktai brangus...ar bus jis dekingas uz juos

2
  10. 2018.07.22 14:27 (prieš 2 mėn.)

gigi. parašė:
    Is Yappy psl. uzsisakete? Ar gal kur kitur kokiu nuolaidu radote?

Tiesiai iš jų svetainės. Nebuvo kitur akcijų. Gamintojas dabar patalynės užvalkalus prie lovytės dovanoja

Tema uždaryta

Ši tema yra uždaryta naujiems pranešimams.