Gestacinis diabetas (nėščiųjų diabetas) (Archyvas iki 2018.08.22)

Gestaciniu diabetu susergama, kai nėštumo hormonai sutrikdo insulino gamybą ir jo dalyvavimą medžiagų apykaitoje. Skaityti visą straipsnį
  1. Dominykas 6 d.

2018.06.20 21:47 (prieš 5 mėn.)

Štai čia yra pačios naujausios normos pagal sam.lrv.lt (jas nustatė gydytojų komisija). Visą didelį aprašą galit rasti: NĖŠČIŲJŲ DIABETAS
    PDFhttps://sam.lrv.lt › files › Nesciuju diabetas

1
  2. 2018.06.20 21:51 (prieš 5 mėn.)

Amberit parašė:
    Man irgi nustatytas GD, tai kai klausiau normos gliukozės tolerancijos tyrimo, tai nevalgius iki 5,1, o po 2 val. sakė, kad dabar norma - 7,79 (imant kraują iš veno…

Tai va tos normos ir man neaiskios, kur po dvieju val is venos. Nes visur as randu, kad nuo 8,5. Namie tai taip, normos tokios, kokias paraset. Cia kiekviena ginekologe ir endokrinologe vis kitaip kalba...

3. Dominykas 6 d.

2018.06.20 21:52 (prieš 5 mėn.)

P.S. merginos, jeigu vieną kartą po gliukozės testo jums kažkuris skaičiukas nepapuola į normas - tai dar ne GD. Gliukozės pakilimą lepia ir stresas, ir miegas, ir 100 veiksnių. Gydytojas, pamatęs pakitimą, savaitę turi stebėti jus, pasiūlęs pakoreguoti mitybą; padaryti veninį kraują ir tik tada, jeigu bus negeri ats., diagnozuoti GD.
    Ir dar - tie sensoriukai, kuriuos visom kiša, kad pačios tikrintųsi cukrų, turi nemažą paklaidą ir, kaip gydytojas sakė, jie apskritai skiriami jau kai žmogus rimtai serga, kad pats save kontroliuotų.

4. 2018.06.20 22:29 (prieš 5 mėn.)

Skautau ir kartais susidaro ispudis,kad pykstat uz sumazintas normas be reikalo...aisku tai inesa streso ir pan.,kai diagnoze nepasitvirtina,bet turetumeme buti is dalies dekingos,kad esam stebimos...mano gyvenimiska patirtis liudnoka-turim angeliuka kuriam butu 8 metukai 😔 netekties priezastis -37 sav atsokusi placenta del preeklamsijos,kuria galejo itakoti butent negydomas gd....kadangi buvo pirmasis nestumas,i jokias rizikos grupes nepatekau,gliukozes tolerancijos tyrimo neskyre...nevartojau saldumynu ir pan., be proto,taciau ju tikrai nebuvau atsisakius,tame tarpe ir miltiniai patiekalai,vaisiai/uogos,kuriu vasara netruko...galiausiai sukilo spaudimas,preeklamsija ir....
    Suprantu,kad preeklamsija gali issivystyti ir be gd,taciau,kai antro nestumo metu nustate gd,visi gydytojai sutartinai sake,kad butent negydomas gd isprovokavo preeklamsija...
    Sorry,uz nuomone,taciau norejau pasidalinti patirtimi,kad kartais geriau pasitikrinti ir atmesti diagnoze arba priimti,kad ir nedidelius nuokrypius ir leisti gydytojams padeti ju isvengti,taip uzkertant kelia didesnei ligai ar nelaimei...

2
  5. 2018.06.20 22:47 (prieš 5 mėn.)

Inezza parašė:
    Skautau ir kartais susidaro ispudis,kad pykstat uz sumazintas normas be reikalo...aisku tai inesa streso ir pan.,kai diagnoze nepasitvirtina,bet turetumeme buti is …

Viskas suprantama, is tos puses tikrai dziugina,
    kad esam stebimos. Bet manau gydytojai neturetu is karto diagnozuoti GD jei tai nera patvirtinta 100%. O kai pasako diagnoze, kad jau prolipazinta GD, nors i normas telpi tikrai kelia daug klausimu ir nereikalingo streso. Ir kelia abejone ar visa tai nera tik pasipinigavimas. Sis laikotarpis labai jautrus, kazkaip kitaip info galetu perteikti.

1
  6. 2018.06.20 22:51 (prieš 5 mėn.)

Neria parašė:
    Viskas suprantama, is tos puses tikrai dziugina,
    kad esam stebimos. Bet manau gydytojai neturetu is karto diagnozuoti GD jei tai ne…

Suprantu,tik man keista,kad gd nustato be stebejimu ir pan.. Pvz.,man irase diagnoze gd tik po 3 sav.stebejimu 🤔

7. 2018.06.20 22:57 (prieš 5 mėn.)

Inezza parašė:
    Suprantu,tik man keista,kad gd nustato be stebejimu ir pan.. Pvz.,man irase diagnoze gd tik po 3 sav.stebejimu 🤔

Mangd pripažino iš karto nuėjus pas endo, dar net be stebėjimų. Liepė stebėt būtent todėl, kad jau nustatytas, o ne tam, kad tiksliai nustatytų... Žinoma, mane nuramino, kad pas mane cukraus kiekis ir po gliukozės nebuvo didelis, o po dviejų val ir geras, tik tas rytinis viršino, kurį ir su maistu ne visada pavyksta sukontroliuot. Žinoma, kontrolė tikrai gerai, o ir figūrai padėjo (šortus su guma jau dabar galiu pirkt dydžiu mažesnius), po gimdymo bus lengviau sveikiau maitintis, bet streso tai įvaro tikrai nemažai, ypač kai tie aparatukai taip netiksliai rodo, o bent jau man rytinis rodiklis labai svarbus ir visada su baime tikrinuosi..

8. 2018.06.20 23:00 (prieš 5 mėn.)

Inezza parašė:

Na o man nustate po gliukozes toleravimo testo. O svarbiausia, kad pasirodo telpu i nustatytas ribas. Taip mano skaiciukai netoli ribu, bet telpu. Ir be jokiu stebejimu jau turiu diagnoze.. Tad tikrai prideda streso ir nemazai, kai jo reiketu vengti

9. 2018.06.21 06:52 (prieš 5 mėn.)

O as va snd eisiu jau 3karta pas endo ir man ginei dar jokio atsakymo neparase. Tai kazin man nustate gd ar ne? Paklausiu snd.. jauciu, kad nustate jei insulina paskyre, bet leidausi tik 1k nes pavyksta puikiai su maistu..

10. 2018.06.21 07:22 (prieš 5 mėn.)

Zvaigz_dute parašė:
    O as va snd eisiu jau 3karta pas endo ir man ginei dar jokio atsakymo neparase. Tai kazin man nustate gd ar ne? Paklausiu snd.. jauciu, kad nustate jei insulina pas…

Pas Jus pries maista cukrus virsija normas?

Tema uždaryta

Ši tema yra uždaryta naujiems pranešimams.