Gestacinis diabetas (nėščiųjų diabetas)

Gestaciniu diabetu susergama, kai nėštumo hormonai sutrikdo insulino gamybą ir jo dalyvavimą medžiagų apykaitoje. Skaityti visą straipsnį
Komentuoti
  1. fanvald
    2018.07.17 06:04 (prieš 1 mėn.)
    2018.07.17 06:04 (prieš 1 mėn.)

Naktis parašė:
    Galit paskaitineti apie gd,siaip viska papasakos Jums toj mokyklelej.O i ja Jums greit.Aparaciuko nepirkit,ji Jums duos.

tikrai duos? nes endokrinologe sake, kad nekompensuojamas jis, reikia pirkti. Tiesa, pas nesciuju endokrinologa dar ne greit, santariskese eiles dideles... Ar daznai pas ja teks lankytis?
    Dar klausimas, ar ginekologe suzinojusi apie GD dazniau tikrina echoskopu? (kalbu apie poliklinikas)
    Atleiskite uz tiek klausimu, bet kolkas nieko nesusigaudau, info internete kelia baime del vaikelio geroves

2. 2018.07.17 06:25 (prieš 1 mėn.)
    2018.07.17 06:25 (prieš 1 mėn.)

fanvald parašė:
    tikrai duos? nes endokrinologe sake, kad nekompensuojamas jis, reikia pirkti. Tiesa, pas nesciuju endokrinologa dar ne greit, santariskese eiles dideles... Ar dazna…

O tai pas kokia Jus endokrinologe ejot?As pas tas paprastas net nejau.Mane akuseris ginekologas iskart siunte i Kauno klinikas.(Kaip Jusu atveju i Santariskes.) Na man asmeniskai nereikejo daug lankytis,viena diena nuejau,pakalbejome,nusiunte i ta mokyklele,paaiskino kaip matuotis.O po 9d.atejau su skaiciukais,kaip susitvarkau su dieta.Tuomet pasake,kad reiks visa besibaigenti nestuma taip maitintis ir viskas. Manau tikrai nepirkit kol kas,nusipirksit jei reiks. Del tikrinimo nezinau,nes as lankausi privaciai,mano nestuma priziuri,tai mane visad apziuri echo. Gal Jums pakomentuos,kas nors is Vilniaus,apie Santariskes

3. fanvald
    2018.07.17 06:41 (prieš 1 mėn.)
    2018.07.17 06:41 (prieš 1 mėn.)

Naktis parašė:
    O tai pas kokia Jus endokrinologe ejot?As pas tas paprastas net nejau.Mane akuseris ginekologas iskart siunte i Kauno klinikas.(Kaip Jusu atveju i Santariskes.) Na …

Man seimos daktare pasake kad GD nera, as ramiai nuejau pas savo endo, del skydliaukes, nes tiroksina geriu, o ji pamacius tyrimo rezultatus sako, kad tikrai GD, nes ir rizikos faktoriu daug, KMI>30, pirmas vaikas gimes 4200 ir mama serga diabetu jau 10metu. Tai ji sake, kad reikia pas nesciuju endo apsilankyti, nes ji nespecializuojasi tuo.

4. Smiliuke
    2018.07.17 06:42 (prieš 1 mėn.)
    2018.07.17 06:42 (prieš 1 mėn.)

fanvald parašė:
    Man seimos daktare pasake kad GD nera, as ramiai nuejau pas savo endo, del skydliaukes, nes tiroksina geriu, o ji pamacius tyrimo rezultatus sako, kad tikrai GD, ne…

o tai kokie rodikliai?

5. fanvald
    2018.07.17 06:43 (prieš 1 mėn.)
    2018.07.17 06:43 (prieš 1 mėn.)

Smiliuke parašė:
    o tai kokie rodikliai?

pries tyrima buvo 5.5, po gliukozes isgerimo 4.7.

Tai jai tas pirmas rodiklis lb kliuvo

6. ririki
    2018.07.17 06:46 (prieš 1 mėn.)
    2018.07.17 06:46 (prieš 1 mėn.)

fanvald parašė:
    tikrai duos? nes endokrinologe sake, kad nekompensuojamas jis, reikia pirkti. Tiesa, pas nesciuju endokrinologa dar ne greit, santariskese eiles dideles... Ar dazna…

Na bent jau praeita vasara Santariskese viskas buvo kaip rase pries tai. Beje pasiziurekit, ten yra 'zaliasis koridorius', kai nesciosioms galima anksciau patekti, nei bendra eile. Aparata duoda nemokamai. Lankytis daug nereiks - pas endokrinologe karta, tada i mokyklele, ir dar karta pas endokrinologe jau su skaiciukais.
    Echoskopu gavau 1 papildoma tyrima nestumo gale, bet tiketina priklauso ir nuo ginekologes.
    Iki to laiko nepanikuokit labai, apie dieta issamiai papasakos mokyklelej, bet esme - saikingai vartokit angliavandenius (batonas, bandeles, bulves, saldumynai ir t.t.). Aisku, neatsisakykit jokiu budu, bet tiesiog pries nakti tokiu dalyku neprisivalgykit, porcijos turi but ne per dideles vienu metu. Jums paaiskins kaip pasiskaiciuoti ir paskirstyti viska per diena.

1
  7. 2018.07.17 06:47 (prieš 1 mėn.)
    2018.07.17 06:47 (prieš 1 mėn.)

fanvald parašė:
    pries tyrima buvo 5.5, po gliukozes isgerimo 4.7.

bet tai antras mazas.Cia gal dar Jums ne gd

8. Katėlapė
    2018.07.17 06:55 (prieš 1 mėn.)
    2018.07.17 06:55 (prieš 1 mėn.)

fanvald parašė:

Man santariškėse endokrinologė „paskolino” aparačiuką, o santariškių diabeto mokyklėlėj davė nemokamai, tai tikrai kažką gausit
    Apie visą mitybą jums labai gerai ten paaiškins, man labai patiko, nors jau iki to laiko daug ką žinojau
    Pradėsit matuoti cukrų 4—6 kartus per dieną ir pildyti knygelę. Su ta knygele pas endokrinologę bent 2—3 kartus pateksit ir bent kartą perinataloginiame darys išsamų echo tai tikrai (vėlesnio nėštumo atveju, kai nustato maždaug tokia sistema o kaip Jūsų atveju gal dažniau teks, nes ankstyvai nustatė, tačiau tik spėju čia). Bet linkiu kad viską susitvarkytumėte su dieta.
    Dar galit pasiždiaugt, kad dabar atidžiau save stebėsit ir mitybą. Juk apie 4 mėn formuojasi leliuko kepenys, jei daug gliukozės tuo metu gaunat, jam didesnė tikimybė diabeto ar tiesiog didesniam pilvelyje užaugt, nes gliukozės molekukė (ir perteklius) pereina tiesiai mažyliui.
    O mityba su GD tikrai niekuo neįpatinga, sakyčiau sveika reguliari mityba ir tiek.
    Jei visgi prireiks insulino, jis tikrai geriau, nei perduoti viską vaikeliui, tad nepergyvenkit
    Dauguma, labai dauguma atvejų po nėštumo viskas grįžta į savo vėžias, nes gestacinis diabetas būtent pasižymi tuo, jog sutrinka insulino pasisavinimas (ne jo gamyba) moters organizme būtent nėštumo metu dėl kitų tuo metu besigaminančių hormonų. Tačiau tai yra mažas perspėjimas, kad ateityje (20 m+) gali vystytis ir diabetas (2 tipo būtent dėl mitybos), o jam užkirsti kelią tikrai galima jei ir toliau sveikai matinsitės.
    Tokia va info iš mano patirties ir kalbų su gydytojais.

9. User has not uploaded an avatar
    2018.07.17 07:23 (prieš 1 mėn.)
    2018.07.17 07:23 (prieš 1 mėn.)

fanvald parašė:

Labas rytas, aparačiuka duoda andokrinologe nemokamai pirmo vizito dėl GD metu ir 10 juostelių bent jau man pridėjo ir išrašo 50vnt juostelių nemokamai ir pasako kaip stebėtis ir kada matuotis cukru paaiškina kokių maždaug maisto produktų atsisakyti arba kurių susimažinti. Lankytis bent jau man pas endikrinologe reikia kas 2-3sav. Kad pažiūrėtu ar pavyksta susitvarkyti su cukrumi laikantis dietos ir ar nereikia skirti insulino. Pas ginekologe dažniau lankytis nereikia jai viskas gerai kas 3-4sav. Vizitas. O dėl echoskopo bent jau man ginekologė dažniau nedaro tik paskutinį kartą siuntė į santariškes perinitalinį kabinetą apžiūrai, kad viską tiksliai išmatuotų ir pasakytų ar nėra pakitimų dėl GD tfu tfu ačiū dievui po apžiūros pasakė, kad viskas gerai ir išsirinkus norimą ligoninę kurioje noriu gimdyti nuvažiuoti 37sav. Papasakos tolimesnį planą nes man numatytas planinis CP.

10. 2018.07.17 07:40 (prieš 1 mėn.)
    2018.07.17 07:40 (prieš 1 mėn.)

Naktis parašė:
    Galit paskaitineti apie gd,siaip viska papasakos Jums toj mokyklelej.O i ja Jums greit.Aparaciuko nepirkit,ji Jums duos.

Katėlapė parašė:
    Man santariškėse endokrinologė „paskolino” aparačiuką, o santariškių diabeto mokyklėlėj davė nemokamai, tai tikrai kažką gausit

Žinutės parašytos:
Naujas komentaras