Autistukai

Komentuoti
  1. 2018.10.18 11:50 (prieš 8 mėn.)

laukiantistebuklo parašė:
    Na nzn. Buvo kad ir maniškis su keliais vaikais nesutardavo, tai auklėtojos tiesiog juos laikydavo per atstumą. Ir nieko nenutiko, išaugo ta laikotarpį. Vaikai žino…

Nu žodžiu, neirodinesiu. Nėra jo grupėje nei vieno vaiko kuri jis prisileistu. O vienas gali buti ir namie.. Labai stengesi auklytes, bet kai ji nervuoja tarpusavyje bendraujantys vaikai, tai arba jam nelankyt darželio, arba laukt kol isaugs..

2. Berniukas 6 m. 5 mėn.
    Berniukas 8 m. 5 mėn.
    Berniukas 15 m.

2018.10.18 14:57 (prieš 8 mėn.)

A ir G parašė:
    Tai jie ir žino. Bet yra dalyku kuriu ir neišvengsi. Vaikams nepasakys, kad nekalbetu su mano sūnum. Jie baiminasi, kad paskui mano sūnų vaikai atstums.

Jei tokia reakcija vaiko, tai turit ieškoti būdų vengti tokiu situacijų. Jei vaikas bus nevaldomas, tuo labiau atstums ar net specialiai erzinti pradės.

3. 2018.10.18 20:21 (prieš 8 mėn.)

Autistiški vaikai dažnai negali kalbėti, bet jie randa būdą su mumis komunikuoti. Šiuo etveju komunikacija netinkama - vaikas greičiausiai suprato, kad pykdamas ir kąsdamas gali gauti tai ko jis nori - likti vienas. Ir kol toks elgesys jam pasiteisina, tol jis taip ir komunikuos.

Šiuo atveju reikia leisti vaikui pabūti darželyje ir vienam, bet tam jis turi turėti kokį savo kampą, kur niekas nelįstų. Galima būtų su auklėtojom tokį kampą rasti ir sutarti, kad ten lįsti negalima. Tai gali būti virtuvele pas šeimininkutę, grupes kampas su kaladėlėmis - bet kas, kur jis jausis saugus. Būna, autistiški vaikai patys tokį kampą randa, gali jį ginti.

Tačiau galimybę pabūti tame kampe jis gautų tik tinkamai paprašęs - jei vaikas nekalba, geriausiai naudoti PECS kortelę. Ir priešingai - įkandus jis neturi likti vienas. Kai tik jis supras, kad jo sena taktika nebeveikia, o mes jam parodysim naują kelią gauti tai, ko jis nori, elgesys greičiausiai keisis.

Dėl bendravimo su kitais - viskas ateis savo laiku. Kartais autistiškiem vaikams reikia atsiriboti, pastebėti iš šalies, pagalvoti, įvertinti, kas yra saugu, ir kiek jis sutiks, tiek įsitrauks. Mes gakim tik labai po truputį parodyti, paskatinti, kad grupinė veikla yra įdomi. Mes gi netempiam augalo už lapų, kad jis greičiau augtų. Taip ir čia - turime sudaryti sąlygas vaikui atsiskleisti, žiūrėti, kas jam tinka, parodyti, pamokyti, bet jis pats nuspręs, kada bus pasirengęs bendrauti.

6
  4. 2018.10.18 21:09 (prieš 8 mėn.)

Esoteric parašė:
    Autistiški vaikai dažnai negali kalbėti, bet jie randa būdą su mumis komunikuoti. Šiuo etveju komunikacija netinkama - vaikas greičiausiai suprato, kad pykdamas ir …

Gaila, bet korteles neveikia šiuo klausimu. Auklytes ir šeima su juo susisnekam, jis vedasi už piršto, ir aimanuoja jei kažko nori. Darželyje turi palapine savo, ja naudojasi. Tos situacijos būna visiškai nenuspėjamos.
    Ačiū kad dalinates, aš visa tai žinau, tik norėjau issipasakoti, apie sunkumus.

5. bugi bu 2 m. 1 sav.
    Gabriel 4 m. 1 mėn.
    Alessandro Jonas 5 m. 4 mėn.

2018.10.26 23:10 (prieš 7 mėn.)

A ir G parašė:
    Gaila, bet korteles neveikia šiuo klausimu. Auklytes ir šeima su juo susisnekam, jis vedasi už piršto, ir aimanuoja jei kažko nori. Darželyje turi palapine savo, ja…

Aš įtariu jog jūsų vaikas prie sunkesnio autizmo sutrikimo. Išaugs, aba padės tai nė velnio. Ne visiems ta aba tinka, o jei vaikas sunkesnio tipo ir linkęs žaloti, tai tik son rise programa daugiau rezultatų duotų. Tokie autistai nemėgsta kad svetimi įsiveržia į jų erdvę iš niekur nieko. Reikia tą daryti po truputį, be to tokius vaikus kiti trikdo. Ypač kurių nepažįsta. Jei labai agresyvus reiktų duoti įrankių kur tą agresiją nukreipti pan kaip judrų vaiką reiktų iškrauti bėgiojimais. Su jūsų vaiku reikia daugiau kantrybės ir daugiau laiko. Kai pradedat gailėti savęs palepinkite save šokoladu ar išgerkite kavos. Nereikia tikėtis stebuklų iškarto.

3
  6. 2018.10.27 09:48 (prieš 7 mėn.)

Gal kas dirbat su FORBRAIN ausinėmis? Kaip sekasi? Aš džiaugiuosi jas atradus ir nesigailiu nei vieno euro į jas investavus. Nu kažkoks geros, o atrodo tik ausines

7. Berniukas 6 m. 5 mėn.
    Berniukas 8 m. 5 mėn.
    Berniukas 15 m.

2018.10.27 09:57 (prieš 7 mėn.)

Gal kas dirbat su FORBRAIN ausinėmis? Kaip sekasi? Aš džiaugiuosi jas atradus ir nesigailiu nei vieno euro į jas investavus. Nu kažkoks geros, o atrodo tik ausines…

Kas cis

Gal kas dirbat su FORBRAIN ausinėmis? Kaip sekasi? Aš džiaugiuosi jas atradus ir nesigailiu nei vieno euro į jas investavus. Nu kažkoks geros, o atrodo tik ausines…

Kokios tai ausines?

8. 2018.10.27 10:02 (prieš 7 mėn.)

Lūšiukė parašė:
    Kas cis

9. 2018.10.27 10:03 (prieš 7 mėn.)

https://www.forbrain.com/discover

10. Berniukas 6 m. 5 mėn.
    Berniukas 8 m. 5 mėn.
    Berniukas 15 m.

2018.10.27 10:42 (prieš 7 mėn.)

https://www.forbrain.com/discover