Autistukai

Komentuoti
  1. 2019.04.18 08:48 (prieš 1 mėn.)

Mamytės ar jus kai augo vaikai nepastebėjo nieko kai jie buvo maži kad gali būti kas ne taip? Aišku mano vaikas dar labai mažas 6men bet aš nuo pirmų mėnesių matau kad jis kitoks, aš negaliu sakyti kad bus autizmas, bet kad auga kitaip tai tikrai. Pagrindinis dalikas kas neramina tai neziuri į veidą jai kalbinam iškart veidą nusuka, žiūri bet kur bet tik ne į veidą ir taip aplinka nesidomi, kalbinamas neatsisuka ir taip gan vangus vaikas,daktare informuota eiism pas neurologe bet liepė laukti nors 8men tai taip ir laukiam.

2. Berniukas 6 m. 4 mėn.
    Berniukas 8 m. 4 mėn.
    Berniukas 14 m. 11 mėn.

2019.04.18 10:27 (prieš 1 mėn.)

Feka parašė:
    Mamytės ar jus kai augo vaikai nepastebėjo nieko kai jie buvo maži kad gali būti kas ne taip? Aišku mano vaikas dar labai mažas 6men bet aš nuo pirmų mėnesių matau …

Manojo kaip tik akių kontaktas geras buvo. Metukų amžiaus net gyrė akių kontaktą. Bet su laiku jis nunyko. Žinoma db kaikuriuos zmones ignoruoja, kaikuriuos mėgsta ir bent kokį akių kontaktą palaiko. O skirtumą kokį jaučiau tarp vaikų, kad jis itin jautrus. Gimęs nieko neprisileido tik mane, prie manęs prilipęs istisai. Anksti fizinė raida vystėsi. Lb skubėjo vaikas ir db sunku vienoj vietoj issedeti. Vakar sugebėjo šonkaulius susimusti, manėm gal trukę bus, nes kambaryje ant paspirtuko ir dar rankose su nintendo swift žaist. Tai kai krito ir užtaikė ant TV spintelės. Ir praktiškai visada taip turi bent du veiksmus daryti.

3. 2019.04.18 10:38 (prieš 1 mėn.)

Lūšiukė parašė:
    Manojo kaip tik akių kontaktas geras buvo. Metukų amžiaus net gyrė akių kontaktą. Bet su laiku jis nunyko. Žinoma db kaikuriuos zmones ignoruoja, kaikuriuos mėgsta …

Jetau ksio

Lūšiukė parašė:
    Manojo kaip tik akių kontaktas geras buvo. Metukų amžiaus net gyrė akių kontaktą. Bet su laiku jis nunyko. Žinoma db kaikuriuos zmones ignoruoja, kaikuriuos mėgsta …

Jetau kaip sunku kai vaikas aktyvus labai stebėti reikia, linkiu jums daug stiprybės ir jėgų ☺️
    Mūsų vizine raida tai atrodo dabar viskas tvarkoje vartosi, sukasi ratu, šliaužia atbulai, bet kas labiausia neramina kaip minėjau nesidomi aplinka va kad ir žaislai priekį jo ir jis norėtų paiimti taip nėra jokio susidomėjimo, jai pasiekia zaisla tai būna pasiima jai nepasiekia tai ir nereikia.

4. Berniukas 6 m. 4 mėn.
    Berniukas 8 m. 4 mėn.
    Berniukas 14 m. 11 mėn.

2019.04.18 11:41 (prieš 1 mėn.)

Feka parašė:
    Jetau ksio

Na dar mažutis, viskas gali dar stipriai pasikeist. Pamenu dėl mažosios ir nerimavau. Tylėjo vis, nei ten to tipiško beibisko gugavimo buvo, raida atrodė lėtesnė, nedrąsi. Bet va išaugo. Db tipinė mergytė ir jau nemažai kalba.

5. 2019.04.18 13:30 (prieš 1 mėn.)

Lūšiukė parašė:
    Na dar mažutis, viskas gali dar stipriai pasikeist. Pamenu dėl mažosios ir nerimavau. Tylėjo vis, nei ten to tipiško beibisko gugavimo buvo, raida atrodė lėtesnė, n…

Ačiū labai aš vis dar tikiuosi kad išaugs, bet jau bus kaip bus tik norisi vaikui padėti ☺️o. Kaip dabar auga jūsų berniukas ar kalba? Kaip sekasi bendrauti?

6. 2019.04.19 09:11 (prieš 1 mėn.)

Sulaukiau tokio klausimo iš auklėtojos darželyje ir irgi nežinau..mano vaikui darželyje leidžiama daugiau negu kitiems vaikams,ten kanors padaryti ar paimti ir pan. Ir kiti vaikučiai klausia kodėl jai galima o mums ne.ir auklėtoja nežino kaip išaiškinti kad jie suprastu kad ji šiek tiek kitokia...nežinau ar auklėtoja teisingai elgiasi šitaip..gal jūs ką patarsite ką pasakyti kitiems vaikams?gal pas ką buvo panaši situacija?lankom bu darželį.

7. Berniukas 6 m. 4 mėn.
    Berniukas 8 m. 4 mėn.
    Berniukas 14 m. 11 mėn.

2019.04.19 09:47 (prieš 1 mėn.)

Feka parašė:
    Ačiū labai aš vis dar tikiuosi kad išaugs, bet jau bus kaip bus tik norisi vaikui padėti ☺️o. Kaip dabar auga jūsų berniukas ar kalba? Kaip sekasi bendrauti?…

Prakalbo prieš 5 gimtadieni, 4 metukų turėjo specifinio kalbos sutrikimo diagnozę. Atrodė niekada nekalbės. Kalba sąmoningai, turi draugų, elgesys geras. Kartais tik išlenda iššūkių, bet cia daugiau nuo nuovargio ar kažkas Lb neramina. Tai issiaiskinam ir toliau gyvenam. Mokosi bendroj mokykloj, pagal bendrą mokymosi planą. Matematikai itin gabus, su rašymu sunkiau, bet pažangą vis daro. Seip dažnai man su juo lengviau, nei su kitais vaikais, nes taisyklių vaikas. Reikia ir daro, žinoma iki tokios jo galimybių ribos. Ištinka kartais meltdown, bet jau vis rečiau. O buvo metas, kai itin sunku buvo, nekalbėjo, ištisi klykimai, lakstymai, su niekuo tik manimi bendrauti norėjo. Muštis buvo pradėjęs. Nu buvo kas veikt, kad is vakaro jau rytų bijojau

8. Berniukas 6 m. 4 mėn.
    Berniukas 8 m. 4 mėn.
    Berniukas 14 m. 11 mėn.

2019.04.19 09:50 (prieš 1 mėn.)

elenukas23 parašė:
    Sulaukiau tokio klausimo iš auklėtojos darželyje ir irgi nežinau..mano vaikui darželyje leidžiama daugiau negu kitiems vaikams,ten kanors padaryti ar paimti ir pan.…

Yra ir filmukų ir istorijų apie kitokius vaikus. Vaikai tikrai geri ir Lb supratingi, tik reikia paaiškinti. Mes ne Lt gyvenam. Tai tokiu bėdų nebuvo. Mokytoja įtraukė klasiokus jam padėti. Palaipsniui atsirado draugų ratas ir jei kokia krizė jie patys bėga mokytojai gelbėti. Tikrai viskas įmanoma!

9. 2019.04.19 10:37 (prieš 1 mėn.)

Lūšiukė parašė:
    Prakalbo prieš 5 gimtadieni, 4 metukų turėjo specifinio kalbos sutrikimo diagnozę. Atrodė niekada nekalbės. Kalba sąmoningai, turi draugų, elgesys geras. Kartais ti…

O iki tų penkių metų, ar kalbėjo nors minimaliai, garsažodžiais, "savo" kalba?

Maniškė 2 metai 4 mėn., kalba kaip metinukė. Progresuoja,bet žiauriai lėtai. Raidos centro logopedė sako, pralavinus, pralaužus kalbą, gali sumažėti ar visai nelikti komunikacijos keistumų. Nes viskas susiję.

Dar vieną naują dalyką sužinojom pas ergo - mažoji mėgsta sėdėti W poza ant grindų, pasirodo, nėra gerai, reikia koreguoti, su tuo gali būti susiję ir gestai, ir kiti judesiukai.

10. Berniukas 6 m. 4 mėn.
    Berniukas 8 m. 4 mėn.
    Berniukas 14 m. 11 mėn.

2019.04.19 10:51 (prieš 1 mėn.)

Doommetal parašė:
    O iki tų penkių metų, ar kalbėjo nors minimaliai, garsažodžiais, "savo" kalba?

Praktiškai tylėjo. Mama reiškė daug ką, daugiau pagalbos šauksmą nei manęs vadinimą. Savos kalbos nebuvo. Na banana vadino pinana, nusiziurejes is filmuko. Mūsų buvo visas sunkumas, kad raides pažinojo, gražiai ištarė, jokiu bedu nėra su tarimu, nors burnoj dantų trūksta. Bet nesugebėjo žodžiu ilgesnių pasakyti. Mokinom ir gestų kalbos ir iskalt reikalingiausius žodžius. Tai jau atrodo kažką ismokini, bet jis praktikoje nenaudoja. Paskutinė kokia praktika pasitvirtino, kad mokinom trumpų žodžiu vos poros garsų. Knee, see, me, we , you ir pan. Žinoma kreipimųsi nemėgo, vengė sakyti. Pradėjus eterius naudoti atsipalaidavo ir prakalbo. Visai kitas vaikas buvo. Mums ir education psichologe buvo sakius, prakalbus pasitaisys elgesys ir tikrai taip atsitiko. Pradėjo bendrauti ir taip žmonių nevengia. Būna, kad visai svetimą žmogų užkabina. Žinoma neturėdamas ką passkyti tuoj pradeda apie save pasakoti kiek jam metų, koks vardas. Baimių Lb sumažėjo, išmoko reikšti mintis, tai galima aptarti kas nutiko, kas neramino. O taip būdavo klykia ir suprask kas negerai.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras