Motinystės atostogos ir pašalpos Vokietijoje

Komentuoti
  1. 2019.04.22 21:24 (prieš 3 sav.)

Sveiki. Dirbu jau 1,5 metu Vokietijoje viesbutyje kambarine. Neseniai pastojau. Noriu isdirbti cia Vokietijoje iki dekreto, o tada grizti i Lietuva gimdyti ir ten pasilikti. Tad yra daug iskilusiu klausimu.
    Kur lankytis del nestumo pas gydytojus Vokietijoje ar Lietuvoje, ar abiejuose salyse?
    Koks procentas nuo algos yra mokamas motinystes atostogu metu ir kiek laiko?

2. 2019.04.22 21:51 (prieš 3 sav.)

Wulwa parašė:
    Sveiki. Dirbu jau 1,5 metu Vokietijoje viesbutyje kambarine. Neseniai pastojau. Noriu isdirbti cia Vokietijoje iki dekreto, o tada grizti i Lietuva gimdyti ir ten p…

Mano situacija panasi. Tai kol buvau Vokietijoj lankiausi ten pas gydytoja (labai super prieziura buvo), o grizusi i Lt tesiau prieziura Vgn. Issiunciau dokus gauti kindergeld ir elterngeld. Tikiuos viska gerai uzpildziau

3. 2019.04.22 21:55 (prieš 3 sav.)

Amazke parašė:
    Mano situacija panasi. Tai kol buvau Vokietijoj lankiausi ten pas gydytoja (labai super prieziura buvo), o grizusi i Lt tesiau prieziura Vgn. Issiunciau dokus gauti…

O kiek laiko lauketes kai isvykot i LT? Sakot galit gauti ir kindergeld?

1
  4. 2019.04.22 22:20 (prieš 3 sav.)

30 savaiciu apziurai ejau jau i VGN. Taip, zadu gauti viska, kas priklauso

5. 2019.04.22 22:25 (prieš 3 sav.)

Amazke parašė:

O tai Vokietijoje dekretas neprasideda tik 6 savaitems likus iki termino? O zadate LT pasilikti?

1
  6. 2019.04.23 01:29 (prieš 3 sav.)

Amazke parašė:

Kindergeld priklauso tik tuomet jei jus arba vaiko tevas vis dar Vokietijoje gyvena.

1
  7. 2019.04.23 15:38 (prieš 3 sav.)

Amazke parašė:

Jei vienas iš tėvų vaikui gimus dirba Vokietijoje - tai kindergeld gausit. Elterngeld irgi turbūt priklausys- to tikrai nežinau, nes pastojau, gimdžiau ir gyvenu čia, tai gaunu. O abu tėvai turi užpildyti paraišką dėl elterngeld , tada tėvas gali irgi už 2 mėn gauti. Mokama bus 67 procentai nuo netto.

8. 2019.04.23 15:41 (prieš 3 sav.)

Wulwa parašė:
    O tai Vokietijoje dekretas neprasideda tik 6 savaitems likus iki termino? O zadate LT pasilikti?

Tikrai taip. Mano prasidėjo 6 sav prieš gimdymą ir 8 po. Aok man mokejo 13 e per dieną, o likusią dalį darbdavys. Jei dvyniai - 12 sav po gimdymo.

9. 2019.04.23 19:42 (prieš 3 sav.)

As gavau atleidima nuo darbo, tad motinystes atostogoms isvaziavau i Lietuva. Adresa turiu Vokietijoje, bet po motinystes metu grisiu tik atleidima susitvarkyti.

10. Neilas 7 m. 9 mėn.

2019.04.25 20:32 (prieš 3 sav.)

Laba, turiu toki idomu klausimą. Esu siuo metu VPA atostogose, antri metai, ismoka uz vaika dar gaunu. Gyvenu nebe LT, o Vokietijoje. Ar galiu registruotis cia, DE i darbo birza? Noriu iseiti i darba cia, kalbos kursus dar palankyt ir dirbt. I LT grizt nebeplanuoju, bet is darbo ten neisejau kol VPA. Kad LT tokiu atveju darbo birzoj nera tikslo buti tai zinau, nes ale dirbanti dar skaitaus. O kaip cia? Vokietijoje esu bedarbe gi. Ka is LT gaunu tai jau gaunu, kaip ju Elterngeld. Gal kas susidure?
    Siandien buvau Agentur fur Arbeit ir mane iskart puole forminti. Tik sustojom ties tuo, kad vaikai i darzeli dar neuzrasyti. Tai tada negali forminti bedarbio pasalpai gauti. Tai cia bus kitas klausimas, kuri tvarkysiuos.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras