2019.03.03 14:18 (prieš 7 m.)
A ir G parašė:
Manau ir malkiniai neatgyvens, nebent uždraus malkinį kurą.🙂 granulės gaminamos iš atliekų, medienos fabrikuose apdirbant medieną. Tas atliekas arba fabrikai patys …
Aš irgi taip manau. Gal bus mokestis už dūmus, bet ne daugiau. Be to yra tokių, kurie praktiškai neskleidžua dūmų.
Mes rinkomės malkas dėl to, kad turim jų nuosavų daugiau nei pakankamai, jų pardavimas yra visapusiškai nuostolingas, todėl tiek mes, tiek brolis, tiek tėvai ir uošviai šildomės malkom.
Mus šildymo sezonui užtenka 10 kub.m.malkų, šildom 130 kv.m. ir palaikom +22. Be to turim sumontuotą saulės kolektorių sistemą, kuri praktiškai nuo vasario vidurio temperatūrą pakelia 1-2 laipsniais viduje.
Jei nežiūrint ekonominio faktoriaus, tada tikrai smagiau būtų oras-oras, ar vanduo- oras. Mūsų šeimai piniginis faktorius yra svarbus, todėl rinkomės kietą kurą su saule, malkom mes sezonui išleidžiam iki 100 eur, o kaimynui su oras-oras mėnesiui 100 eur neužtenka (120 kv.m.A klasė). Įrengimas kainavo praktiškai tiek pat.