Išėjimas į mokyklą nuo 7,5 metų

Komentuoti
 1. 7 m. 9 mėn.

  2015.06.25 09:49 (prieš 3 m.)

  Sveikos mamos. Noriu pasiteirauti, gal kuriai yra buvusi panaši situacija. Noriu sūnų išleisti į mokyklą vėlaiu nei jam priklauso. Esam gimę gruodžio pabaigoje, likus kelioms dienoms iki kitų metų. pagal LR SMM įstatymą, vaikas turėtų į mokyklą išeiti būdamas 6,9 metų, o aš norėčiau jį leisti po metų. ar yra tai įmanoma, ar ne?

 2. A 7 m. 7 mėn.

  2015.06.25 10:04 (prieš 3 m.)

  JoSi parašė:
  Sveikos mamos. Noriu pasiteirauti, gal kuriai yra buvusi panaši situacija. Noriu sūnų išleisti į mokyklą vėlaiu nei jam priklauso. Esam gimę gruodžio pabaigoje, lik…

  Kiek domėjausi, įmanoma, jei turite labai sunkių sveikatos ar raidos sutrikimų.
  Paankstinti lengviau, bet pavėlinti beveik misija neįmanoma.

 3. 7 m. 9 mėn.

  2015.06.25 10:19 (prieš 3 m.)

  as pati nenoriu vaiko leist 6 metų amžiaus. Mano pacios mama yra mokytoja- tai akivaizdziai matos, kad vaikas brandesnis yra kai į mokyklą vėliau ateina. o tie jaunesni sako nesupranta ką mokykloj veikt, neina susitvarkyt su jais, neklauso ir tt. o pagal savo vaiką taip pat matau, kad jam praverstų darželis dar metam skambinau į švietimo ministeriją, pasirodo irgi aiškina, kad yra įstatymas ir į jokias kalbas nesileidžia

  2
 4. Mažasis 1 m. 9 mėn.
  Didutis 6 m. 11 mėn.

  2015.06.25 10:21 (prieš 3 m.)

  JoSi parašė:
  Sveikos mamos. Noriu pasiteirauti, gal kuriai yra buvusi panaši situacija. Noriu sūnų išleisti į mokyklą vėlaiu nei jam priklauso. Esam gimę gruodžio pabaigoje, lik…

  Kiek žinau reikės tada atlikti brandos mokyklai vertinimą kažkokioj komisijoj, jei ji nenustatys "netinkamumo" mokyklai, tai reikės leisti pagal įstatymo nustatytą tvarką. Na nežinau gal nesibaiminkite taip, mano sunus lapkričio vidurio, tai situacija manau bus panaši. O ir as pati dar besibaigiant tarybiniams laikams papuoliau į tą periodą kei leido 6 mečius, tik man 7 metai sukako ne gruodį o kitų metų gegužę. Visa klasė buvo tokia, o metų gale gimę (kaip jūsų sūnus), buvo patys vyriausi klasėje.
  Komisija manau gali spyriotis, nes juk skaičiuoja visokius mokinių/darželinukų krepšelius ir jūsų atveju gaunasi, kad metais ilgiau valstybė turės skirti finansavimą.

 5. Pagranduke 7 m.
  Panelyté 17 m. 11 mėn.
  Vaikinas 22 m. 3 mėn.

  2015.06.25 10:27 (prieš 3 m.)

  JoSi parašė:
  Sveikos mamos. Noriu pasiteirauti, gal kuriai yra buvusi panaši situacija. Noriu sūnų išleisti į mokyklą vėlaiu nei jam priklauso. Esam gimę gruodžio pabaigoje, lik…

  tai jei leisit dar po metu,tai jusu vaikas bus jau 7,9 metu,as sakyciau kad velai,o istatymas sako ; vaiką, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai, leisti mokytis pagal pradinio ugdymo programą, išskyrus šio įstatymo 9 straipsnio 3 dalyje numatytus atvejus.
  Beje ar einat i priesmokykline grupe?

 6. A 7 m. 7 mėn.

  2015.06.25 10:31 (prieš 3 m.)

  JoSi parašė:
  as pati nenoriu vaiko leist 6 metų amžiaus. Mano pacios mama yra mokytoja- tai akivaizdziai matos, kad vaikas brandesnis yra kai į mokyklą vėliau ateina. o tie…

  tikrai yra mamų, kurių vaikai turi rimtų problemų, bet jos kryžiaus kelius praėjo, kad galėtų į mokylą leisti vėliau.
  Nepamirškite dar priežmokyklinės, kuri artėja.

  Maniškis turi kalbos raidos sutrikimą, kol kas priimtiniausias atrodo "Trišalės" sudarymas bus pirmoje klasėje. Dar iki galo neišsiaiškinau, tai bijau kažką ir pasakoti, bet, jeigu Jūsų vaikui viskas su raida ir sveikata gerai, tai žinokite niekas nesileis į klabas.
  Bandykit prieš paruošiamąją į Pedagoginę psichologinę tarnybą nueiti, bet labai nieko nesitikėkite, nes jiems paprasčiau išleisti metais anksčiau (paprastai visus norinčius išleidžia arba tėvai persigalovja po rezultatų), bet vėliau, tai jau daug daug vargo.

 7. Mažasis 1 m. 9 mėn.
  Didutis 6 m. 11 mėn.

  2015.06.25 10:40 (prieš 3 m.)

  Astartė parašė:
  tikrai yra mamų, kurių vaikai turi rimtų problemų, bet jos kryžiaus kelius praėjo, kad galėtų į mokylą leisti vėliau.

  Kurgi jie neišleis visų norinčių anksčiau, juk pinigėliai tauposi Man irgi ta sistema šiek tiek įdomiai atrodo, juk jei vienas vaikas gimęs sausį o kitas gruodį, tai jau vienerių metų skirtumas gaunasi, o turi eiti į tą pačią klasę.
  Galvoju, kad paruošiamoji grupė viską sudėlios į vietas. Mano sūnus papuolė į darželio grupę, kur vaikai metais ir daugiau vyresni, tai iš pradžių labai pergyvenau, o dabar pasak auklėtojų jis niekur neatsilieka, tik kad kalba prasčiau nei vyresni.

 8. 2 m. 5 mėn.
  Ιωάννης/Jonas 2 m. 10 mėn.

  2015.06.25 10:46 (prieš 3 m.)

  As labai aistiprasau, kad isiterpsiu i diskusija, bet mane nustebino ir nesuprantu jei vaikas neturi rimtu sutrikimo kodel jus nenorit jo leisti i mokykla? Jum atrodo ok, akd jis mokykla baigs beveik 20-ties?

  Visame pasaulyje vaikai dar anksciau eina i mokyklas, o cia 6-eriu per mazas pirmoku but? Puikiai zinau ir suprantu, kad 6metis atsisedes i mokyklos suola nelabai supranta kad cia mokykla, nejaucia atsakomybes nuo pirmu dienu ir t.t., bet pykit nepykit, jei pradiniu klasiu mokytoja nesugeba sesiamecio sudominti ir uzimti - ji yra prasta ugdytoja.

  P.S. kol nepradejot pulti mano seimoje ne vien mama pedagoge, ir pati esu dirbusi su mazais vaikais nuo 3 metu.

  21
 9. Neegzistuojantis vartotojas
  2015.06.25 11:47 (prieš 3 m.)

  -SKY- parašė:
  As labai aistiprasau, kad isiterpsiu i diskusija, bet mane nustebino ir nesuprantu jei vaikas neturi rimtu sutrikimo kodel jus nenorit jo leisti i mokykla? Jum atro…

  Pritariu dukra gimus sausio antra savaite ir tai sukam galvas kaip cia eis i mokykla 7m8men

 10. Tautvydas ❤ 4 m. 2 sav.
  Domantas ❤ 5 m. 9 mėn.

  2015.06.25 11:55 (prieš 3 m.)

  O vaikas nesijaus prastai, kai bus vienas 8metis tarp 6meciu vaiku? As pati ir vyras ir ejom nuo 6,5m ir jokiu bedu mokykloj nebuvo, jei vaikas sveikas kam is jo daryt ligoni?

  3
Žinutės parašytos:

Naujas komentaras